Facetem Być

moda męska, blog męski i męskie sprawy – rzeczowe porady dla mężczyzn i blog

Co wpływa na efektywność pracy? Sprawdź

Wierzę, że jesteś osobą dążącą do samorozwoju. Dlatego dzisiejszy wpis będzie dotyczył tego co wpływa na efektywność w pracy oraz w życiu . W jakim stopniu wyniki twojej pracy odpowiadają włożonym wysiłkom? Czy możesz być bardziej skuteczny niż teraz? W tym artykule powiem Ci, jak poprawnie szukać odpowiedzi na te pytania.

Ludzie są efektywni na różne sposoby. Zależy to od wielu cech osobowości, zawodu, środowiska. Rady dotyczące przyszłości jednej osoby będą szkodliwe dla drugiej. Dlatego podawane są uniwersalne porady na skuteczne działanie. Ludzie są złożonymi i różnorodnymi istotami, które mają złożone i różne problemy. Ich analiza i rozwiązanie to kwestia indywidualna. Kluczem do nich jest zawsze świadomość, analiza i planowanie.

Czynniki wpływające na jakość pracy

Logiczny impas, w którą często wkracza osoba, która decyduje się myśleć o swoich niepowodzeniach, zaczyna się z reguły od pierwszego pytania: „Dlaczego nie jestem efektywny lub co robię źle?”. Jest to zbyt ogólne, aby otrzymać konkretną i właściwą odpowiedź w locie, a diabeł tkwi w szczegółach.

W programie instytutowego kursu psychologii ogólnej jest z reguły wykład „Analiza psychologiczna”, na którym studentom mówi się, że każda ludzka działalność rozkłada się na trzy komponenty: motyw, cel i sposób osiągnięcia celu. Większość ludzi po zdaniu egzaminu po prostu o tym zapomina. W międzyczasie tę wiedzę można z pożytkiem wykorzystać.

Dlaczego chcę zwiększyć efektywność?

Dlaczego jesteś teraz w tym konkretnym miejscu i jesteś zajęty tą konkretną czynnością? W ten sposób zaspokajasz swoje najgłębsze potrzeby i najprawdopodobniej nie jedną, ale kilka. Np. W pracy zarabiasz na życie, zdobywasz szacunek kolegów, a jednocześnie pomagasz rozwijać firmę. Zrozum, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Jakich rezultatów oczekuję?

Zadawaj sobie to pytanie za każdym razem, gdy coś zaczynasz i miej to na uwadze, dopóki nie skończysz. Nawet najmniejsze działania zawsze mają określony cel, określony motywem. Im bardziej złożone działanie, tym więcej celów realizuje. Kiedy świadomie wyznaczasz cele i nadajesz im priorytety, nie tracisz czasu.

Jak zwiększyć efektywność pracy?

To, co robisz, sposób, w jaki działasz na co dzień, pomoże ci uświadomić sobie cele i motywy, na które nie zwracałeś uwagi. Jeśli zrobisz coś źle, nieskutecznie, dużym kosztem, twoja działalność nie odpowiada wyznaczonemu celowi lub nie realizujesz swoich prawdziwych celów.

Każdy szachista powie ci, że bezsensowne posunięcia są drogą do porażki. Obserwuj siebie, zaznacz działania, które są skuteczne, odetnij te, które są niepotrzebne. Pomoże ci to rozwinąć wiele dobrych nawyków. Najprostsza analiza pomoże Ci zidentyfikować twoje mocne i słabe strony, opracować indywidualną strategię skuteczności i pomóc w budowaniu planów, które są wdrażane.

Mierzenie efektywności pracy

Wszelkie duże, długoterminowe cele można osiągnąć niewielkimi, codziennymi nawykami. Co zrobić, aby poprawić efektywność?

Przeanalizuj, jak spędzasz swój czas. Zastanów się, czy właściwie przydzielasz czas i uwagę. Bez czego możesz się obejść? Co wręcz przeciwnie, musisz zrobić?

Poświęć czas na refleksję nad tym, co zrobiłeś dzisiaj.

Przygotuj plan na kolejny dzień, najlepiej wieczorem, zapamiętaj go, gdy się obudzisz. Zapobiegnie to pochłonięciu Cię przez codzienną rutynę, zmuszając Cię do nieświadomych działań.

Skoncentruj się. Tylko jedna rzecz naraz. Rozpocznij i zakończ go, aby nie było powodu, aby do niego wracać w przyszłości.

Poświęć czas na relaks, rób to na co masz ochotę. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko szybkiego wypalenia się.

Analiza własnej wydajności nie jest magiczną różdżką, ale narzędziem, którego musisz się nauczyć. Nie da Ci to szybkich, oszałamiających rezultatów, ale pomoże Ci dzień po dniu i rok po roku, zarówno w budowaniu codziennej aktywności, jak i w osiąganiu długofalowych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.