Czy Widzew Łódź stać na podtrzymanie znakomitej formy z rundy jesiennej?

RTS Widzew Łódź jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce, który dodatkowo posiada rzeszę wiernych kibiców będących przy drużynie w dobrych jak też gorszych momentach. Ostatnimi laty łodzianie radzili sobie przeciętnie jednak, kiedy w sezonie 2021/2022 uzyskali awans do PKO BP Ekstraklasy, uwierzyli w siebie i są obecnie jedną z najlepszych ekip w kraju. Kibice przed wznowieniem rozgrywek zastanawiają się, czy Widzew utrzyma znakomite trzecie miejsce w tabeli, które pozwoli po raz pierwszy od sezonu 1999/2000 wystąpić w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Dlaczego Widzew Łódź należy traktować z uznaniem? Dlaczego w bieżącym sezonie może się udać wywalczyć podium? 

Zbigniew Boniek przed sezonem stwierdził, że Widzew Łódź może realnie włączyć się do gry o europejskie puchary, a nawet sięgnąć po tytuł mistrzowski. Słowa legendy Widzewa nie zostały potraktowane na poważnie, eksperci uznali, że bohater mundialu 1982 myśli życzeniowo. Okazało się jednak, że Boniek wiedział, co mówi, zdawał sobie sprawę, jak znakomitych graczy ma Widzew. Fabio Nunes został uznany za jednego z najlepszych lewych wahadłowych w Polsce, jednak teraz lewe skrzydło Widzewa będzie jeszcze mocniejsze, gdyż do klubu dołączy Łotysz Andrejs Ciganiks. Włodarze klubu nie wyprzedali czołowych zawodników, zaś wyniki sparingów kontrolnych na obozie w tureckiej Antalyi napawają entuzjazmem. Janusz Niedźwiedź z ławki trenerskiej poprowadził swój zespół m.in. do triumfu nad wicemistrzem Gruzji, chodzi o klub Dinamo Batumi. Siłą Widzewa jest kolektyw oraz fakt, że kierownictwo zespołu wykazuje się cierpliwością, szkoleniowiec dostaje szansę i nie musi obawiać się, że w momencie pogorszenia wyników utraci stanowisko. Za Widzewem stoją bogaci sponsorzy, który dają zespołowi tak bardzo potrzebną stabilizację, co więcej hasło, które obowiązywało przez lata, czyli 'nikt ci nie da tyle, ile Widzew obieca’ jest już nieaktualne, w Widzewie płacą solidnie i bez poślizgów. 

Widzew mocno zaskoczył tak dobrą dyspozycją w lidze. Jednak czy uda mu się utrzymać wysoką dyspozycję? Mecze tej drużyny możesz obstawiać w zakłady bukmacherskie GO+ bet.

Jak wygląda pozycja Widzewa w tabeli przed startem rozgrywek? 

Widzew Łódź w momencie przerwy w rozgrywkach ligowych zajmuje trzecią lokatę. W tabeli ligowej panuje spory tłok, dlatego też 28 stycznia należy ograć czwartą w tabeli Pogoń Szczecin. Portowcy mają swoje ambicje i również wzmocnili skład. Leonardo Koutris pozyskany na lewą obronę ma wpisane w swoim piłkarskim CV występy w barwach Olympiakosu Pireus oraz RCD Mallorca zaś Linus Wahlqvist to również uznany defensor, występował w kadrze Szwecji oraz niemieckim Dynamie Drezno zaś do Szczecina przybył z IFK Norrkoeping. Pomiędzy drugą Legią oraz czwartą Pogonią są jedynie 3 punkty różnicy zaś pomiędzy trzecim Widzewem a siódmą w tabeli Stalą Mielec ledwie dwa, tak więc widać wyraźnie, że gra o czołowe lokaty będzie zażarta. Widzew jest w otyle dobrej sytuacji, że trzy z czterech pierwszych spotkań po przerwie rozegra na własnym obiekcie, zaś jedynie z Lechią Gdańsk w tym czasie spotka się na wyjeździe. Przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego Widzewowi zawsze grało się dobrze, gdyż kibice klubu należą do najbardziej fanatycznych w Polsce. Awans do europejskich pucharów jest jak najbardziej możliwy. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

GO BET Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę GO BET Sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem goplusbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 29 listopada 2021 r. (PA11.6831.11.2021).

Materiał partnera

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę