Ile kosztuje przeszczep włosów?

Każdy z nas marzy o bujnej fryzurze, bowiem włosy są istotnym elementem, mającym duży wpływ na nasz wygląd. Niestety problem łysienia jest dość powszechny, gdyż dotyczy blisko 80% mężczyzn i ponad 40% kobiet. Często próbujemy sobie z nim radzić, stosując wszelkie możliwe preparaty kosmetyczne czy też korzystając z małoinwazyjnych zabiegów, jak chociażby mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Są to jednak metody z ograniczoną skutecznością. Przeszczep włosów- to najlepsze, bo skuteczne, bezpieczne i trwałe rozwiązanie problemu łysienia. Jak wygląda i ile kosztuje- wyjaśniamy te istotne kwestie.

Zabieg polegający na przeszczepieniu włosów można wykonać kilkoma metodami, jednak to ten jeden, ostatnimi czasy najczęściej stosowany sposób, zyskał uznanie osób, które wymagały interwencji trychologicznej.  Mowa tu o przeszczepie włosów metodą FUE (Follicular Unit Excicion), będącą nowoczesną, hybrydową techniką transplantacji włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE- na czym polega i jak przebiega

Metoda ta polega na pobraniu pojedynczych jednostek mieszkowych (jest to skupisko 1-5 mieszków włosowych), które odbywa się za pomocą innowacyjnego urządzenia o średnicy poniżej milimetra- specjalista nacina skórę i tkankę podskórną wokół określonych jednostek mieszkowych, zaś ich wyciąganie odbywa się ręcznie. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnie wysokiej  jakości przeszczepu, a jednocześnie minimalnego odsetku uszkodzeń, zaś pozostałością zabiegu są jedynie niewidoczne gołym okiem, punktowe blizny. Pobranie najczęściej następuje z okolicy potylicznej i okolic skroniowych, po czym pobrane mieszki implantowane są na określony wcześniej obszar. W metodzie tej pobierane są więc niewielkie fragmenty, nie zaś całe pasy skóry, a całość odbywa się bez skalpela i bez szwów.

Z uwagi na manualny charakter zabiegu, może on trwać kilka godzin, w zależności od ilości jednostek mieszkowych, którą mają być przeszczepione. Jednorazowo może to być około 2500 jednostek, a więc około 6000 pojedynczych włosów. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny, zaś bezpośrednio po nim można wrócić do domu. Z przeszczepionych mieszków włosowych, po upływie około 4 miesięcy, wyrosną nowe włosy, zaś ostatecznego odrostu należy spodziewać się do 9 miesięcy od zabiegu. Należy zaznaczyć, iż są to włosy niewrażliwe na androgeny, które pozostają na swoim miejscu praktycznie do końca życia. Dodatkowo zabieg wspomagany jest odpowiednimi lekami oraz zabiegami małoinwazyjnymi, których zadaniem jest dodatkowe pobudzenie wzrostu włosów.

Klinika dr Szczyta oferuje zabiegi przeszczepu włosów metodą FUE, przy czym całość zawsze poprzedzona jest szczegółowym wywiadem z pacjentem oraz wnikliwą analizą problemu, po których- w przypadku kwalifikacji pacjenta do zabiegu- następuje przygotowanie planu działań. Każda osoba wymaga bowiem indywidualnego podejścia do tej kwestii.

Koszt przeszczepu włosów

Przeszczep włosów jest zabiegiem medycyny estetycznej, którego koszt nie należy do najniższych. Cena przeszczepu włosów tak naprawdę uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jaką metodą wykonywany będzie zabieg. Ze względu na wysoką skuteczność i niewielką inwazyjność, w Klinice Dr Szczyta rekomendowanym zabiegiem jest przeszczep włosów metodą FUE. Całkowity jego koszt waha się od 10 000 do 35 000 złotych i uzależniony jest od powierzchni obszaru wymagającego ingerencji oraz liczby przeszczepionych jednostek mieszkowych. Ostateczna cena określana jest więc indywidualnie i podawana pacjentowi po konsultacji.

Choć cena przeszczepu włosów metodą FUE może być znaczna, to jest to obecnie jedno z najskuteczniejszych i najtrwalszych rozwiązań oferowanych nam przez współczesną medycynę estetyczną. Można zatem rzec, że dla wszystkich, którzy dotąd na różne sposoby podejmowali walkę z łysieniem i zawsze okazywała się ona przegraną, przeszczep włosów metodą FUE będzie pewną inwestycją w siebie- swoje zdrowie i pewność siebie. Jest to więc z pewnością kwestia warta przemyślenia.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę