Klasyka jest zawsze aktualna i odpowiednia w każdej sytuacji, szczególnie zwraca się uwagę na ten styl w męskiej odzieży. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których chcesz zrezygnować z powściągliwego wyglądu. Podwinięty rękaw w koszuli to nie tylko sposób na ochłodę, ale także sprytna metoda, która pozwala szczuplejszym mężczyznom na optyczne powiększenie obwodu bicepsa. Jest to też metoda wyrównywania sylwetki u mężczyzn o silniej rozbudowanych biodrach.
Jeśli nauczysz się podwijać rękawy w koszuli, z łatwością zmienisz ubranie w stylową formę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie będzie to trudne podwinąć rękawy w koszuli, ale wystarczy jeden zły ruch i zamiast stylowego wyglądu będziesz wyglądać niechlujnie. Dlatego w poniższym wpisie odpowiemy na pytanie jak podwijać rękawy w koszuli, i pokażemy krok po kroku jak to dobrze robić.
Po co podwijać rękawy w koszuli?
Główna przyczyna podwijania rękawów w koszuli to praktyczna konieczność. Jeśli istnieje potrzeba wykonania pracy rękami, lepiej zadbać o czystość ubrań. Dodatkowo niektóre firmy mają ścisły kodeks ubioru, który wymaga noszenia koszuli z długim rękawem nawet latem. W takim przypadku możesz podwinąć rękawy w koszuli i zapewnić przepływ powietrza do ciała. Jednak pytanie jak podwinąć rękawy w koszuli za pomocą spinek do mankietów, jest to bardziej teoretyczne, ponieważ nie jest to zgodne z normami biznesowego stroju. Z psychologicznego punktu widzenia podwinięte rękawy koszuli świadczą o pewności siebie i panowaniu nad sytuacją.
Jak podwinąć rękawy w koszuli ?
Istnieje wiele sposobów podwinięcia rękawów w koszuli, ale my wybraliśmy te najprostsze i najszybsze. Przed rozpoczęciem podwijania koszuli należy się zapoznać z pewnymi zasadami:
- podwijanie rękawów w koszuli jest dopuszczalne tylko w nieformalnym otoczeniu lub gdy pracujesz w firmie, w której kierownictwo nie dba o wygląd pracowników.
- Podwinąć można tylko rękawy koszuli, podwijanie rękawów marynarki lub kurtki jest niedopuszczalne.
Jak prawidłowo podwinąć rękawy koszuli – metody
Oczywiście możesz pójść prostą drogą i bez zastanowienia podwinąć rękaw w rurkę. Przed tym pomyśl o tym czy planujesz zgnieść koszulę? Oczywiście, że nie. Nie wygląda to estetycznie i psuje Twój wygląd.
Okazuje się, że można w łatwy i prosty sposób zawinąć rękaw tak, aby jak najłatwiej było przywrócić koszuli pierwotny wygląd. Brzmi kusząco? W takim przypadku pozwól, że pokażę Ci jak prawidłowo podwinąć rękawy w koszuli.
Metoda 1 – klasyczna
To najłatwiejszy sposób na podwinięcie rękawa w koszuli. Najpierw rozepnij mankiet a następnie rozłóż mankiet na szerokość i zawiń rękaw trzy lub cztery razy. Lekko wygładź materiał wzdłuż zakładki. W ten sposób będziesz mieć niepomarszczony mankiet.
Metoda 2 – trzy czwarte
Ta metoda jest całkowicie analogiczna do pierwszej, z tą różnicą, że rękaw należy podwinąć nie trzy i cztery razy, a tylko dwa razy.
Metoda 3 – po włosku
Na pytanie jak podwijać rękawy w koszuli metodą po włosku, rozważmy to bardziej szczegółowo. To ta metoda wygląda najbardziej stylowo ze wszystkich. Opcja ta jest również interesująca ze względu na to, że umożliwia dopasowanie mankietu.
Schemat podwijania rękawa koszuli jest następujący:
- Odepnij guzik na mankiecie,
- podnieś mankiet do pożądanej wysokości,
- wyprostuj rękaw,
- podwiń resztę rękawa na mankiet, ale upewnij się, że rąbek pozostaje widoczny.
Bardzo łatwo jest przywrócić koszulę do pierwotnego wyglądu, wystarczy ściągnąć mankiet w dół. Nawiasem mówiąc, ta metoda jest idealna do bardziej wyrafinowanych koszul. Oczywiście nie sprawdzi się w przypadku koszul wykonanych z cienkich tkanin, a przy lekkich, letnich ubraniach nie ma potrzeby podwijania rękawów.
Znaczenie podwiniętej koszuli
Jeśli uważasz, że podwinięty rękaw symbolizuje wolność ducha i nieformalny styl, masz całkowitą rację. Jednak jeśli myślisz, że nie ma reguł w tak nieistotnym szczególe, jak obrót rękawa, to się mylisz. Głównym niebezpieczeństwem jest to, że drobny błąd sprawi, że będziesz wyglądać, jakbyś zakończył pracę w garażu pięć minut temu.
Zalecenie odnośnie podwijania rękawa koszuli
- Niezależnie od wybranej metody i materiału koszuli odległość między fałdą musi wynosić co najmniej 10 cm, w przeciwnym razie koszula będzie wizualnie wyglądać o kilka rozmiarów mniejsza.
- Rękawy możesz podwinąć tylko na wyprasowanej koszuli.
- Nie podwijaj rękawów kurtek, bluz i marynarek; podwijając rękawy koszuli, uważnie sprawdzaj, czy nie pojawiają się fałdy, wygładzaj ją po każdym podwinięciu.
- Optymalna długość podwinięcia rękawa to nieco powyżej linii zgięcia łokciowego.
Jak nosić koszule z podwiniętym rękawem?
Podwinięcie rękawów koszuli wymaga przestrzegania określonego stylu i starannego doboru innych detali wizerunku. Jeśli mówimy o klasycznej koszuli, możesz ją nosić nawet z mankietami tylko do klasycznych spodni. Zabrania się noszenia podwiniętej koszuli i szortów. Taki obraz wygląda niewłaściwie w każdej sytuacji i otoczeniu. Dopuszczalne jest podwinięcie rękawów koszuli i założenie marynarki na wierzch. Ten wygląd nadaje się do formalnych wydarzeń.
Jeśli chodzi o styl casual, to dopuszczalne są jeansy, pod koszulę można założyć T-shirt, a z butów wybierz wygodne mokasyny lub trampki.
Zaproponowaliśmy najbardziej odpowiednie i stylowe sposoby podwinięcia rękawów. Oczywiście możesz po prostu zwinąć rękaw jak akordeon, obrócić mankiet do wewnątrz, ale w tym przypadku Twój wygląd będzie niechlujny.