Lentivu – opinie, cena, na czym polega? Przeciwwskazania

Zaparowane okulary, drożejące soczewki – jeśli te problemy nie są Ci obce, to Lentivu może wpaść Ci w oko (hehe). Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega ten zabieg, czy są jakieś przeciwwskazania do jego wykonania i jaka jest jego cena. Okulary na nos (lub soczewki w oko) i zapraszam do lektury 🙂

Zobacz: Autohero – opinie Klientów. Sprawdzamy forum, wykop

Lentivu – co to? Na czym polega? Przeciwwskazania 

Na czym polega Lentivu? Jest to proces diagnostyczno-terapeutyczny oraz laserowa korekcja wzroku, nazywana SMILE. Oznacza to, że Lentivu zawiera w sobie wszystkie badania prowadzone przed i po operacji oraz korekcję. 

Na czym polega SMILE? Jest to korekcja wzroku za pomocą najnowocześniejszego lasera  femtosekundowego Visu Max. Jego działanie jest bardzo bezpieczne i krótkie – naprawa jednego oka trwa zaledwie 24 sekundy. Urządzenie to jest mało inwazyjne, rehabilitacja po zabiegu trwa przeważnie jeden dzień. Co ciekawe zabieg Lentivu wykonywany jest tylko i wyłącznie w klinice Optegra. Samo słowo Lentivu jest przez nich zastrzeżone. 

Źródło: kliniki.pl

Kwalifikacja do zabiegu w celu wykluczenia przeciwwskazań nie jest wliczona w cenę Lentivu. Badania diagnostyczne i operacja SMILE już tak. Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku Lentivu na dwoje oczu? 11 040 zł – obecnie zabieg jest przeceniony na 9900 zł. Cena kwalifikacji do zabiegu w celu wykluczenia przeciwwskazań to: 299 zł. 

Badania wykonywane przed przystąpieniem do zabiegu są naprawdę szczegółowe. Sprawdza się m.in. kształt rogówki i jej grubość, wadę wzroku, szerokość źrenic oraz to, czy mamy jakieś inne schorzenia okulistyczne. Poza tym wykonuje się badanie obrazowe przedniego odcinka oka, sprawdza się obwód siatkówki. Oczywiście to tylko część z nich – jest tego dużo więcej. Zabieg jest bezpieczny, ale tylko wtedy, jeśli na pewno się do niego kwalifikujemy, dlatego badania przed są kluczowe. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Lentivu? Między innymi:

  • ciężki zespół suchego oka
  • toczeń trzewny
  • stożek rogówki

Zobacz: Receptomat – opinie. Czy to legalne / bezpieczne?

Lentivu – opinie w Google

Jakie opinie ma zabieg Lentivu? Optegra to często polecana klinka. Jako że zabieg Lentivu opisywany w tym artykule wykonywany jest tylko tam, to oto opinie o cenach, wykluczeniu przeciwwskazań i o samym przebiegu korekcji w Opterdze:

  • rekonwalescencja w opiniach przeważnie opisywana jest jako bezbolesna i krótka
  • mimo że Opterga kliniki ma w wielu miastach Polski, to niemal w każdym przypadku obsługa recepcji, jak i lekarze są opisywani jako bardzo uprzejmi, profesjonalni i skupieni na pacjencie
  • dr Dominik Uram w opiniach przewija się bardzo często – każdy go poleca
  • badania przed i po zabiegu są bardzo wnikliwe i jest ich dużo
  • kilka osób w opiniach skrytykowało podejście do klienta – musieli czekać na wizytę, mimo że była ona umówiona na konkretną godzinę
Reklama

Lentivu – opinie na forum 

Co jeszcze w opiniach można przeczytać o zabiegu Lentivu? Oto kilka recenzji z forum:

Źródło: forum.gazeta.pl
Źródło: forum.gazeta.pl

Jak widzisz – pojawia się kilka negatywnych opinii. Mimo wszystko jest to odsetek. Optegra ma w Google 369 recenzji – ocena kliniki to 4,5 na 5 gwiazdek. 

Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na zabieg. Rehabilitacja może trwać dłużej, niż jeden dzień. Są osoby, których oczy potrzebują więcej czasu na regenerację. W niektórych opiniach pada zarzut, że ostatecznie nie udało się zakwalifikować do badania. Moim zdaniem jest to dobry znak – firma nie naciąga klientów i nie wciska drogiego zabiegu, który może w ich przypadku się nie powieść. 

Klinika Optegra jest w wielu miastach. Znajdziesz ją m.in. w: Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie. 

Lentivu czy Femtolasik

Lentivu czy Femtolasik – co wybrać? Tylko lekarz jest Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oba zabiegi są laserową korektą wzroku. Po wykluczeniu przeciwwskazań i przejściu badania kwalifikacyjnego specjalista powie Ci, co wybrać – Lentivu czy Femtolasik. Oba zabiegi mają w większości dobre opinie. 

Już wiesz, na czym polega Lentivu i jakie są przeciwwskazania. Cena zabiegu nie jest niska, ale większość osób nie żałuje przejścia korekcji. Daj znać, czy zdecydowałeś się na zabieg Lentivu, czy Femtolasik – jeśli tak, jaka jest Twoja opinia o nim? W jakim mieście odbyła się Twoja korekcja wzroku? 

Zobacz: A-cardin – opinie od lekarzy, co mówią na forum. Ściema?

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę