Lipomastia – jak się pozbyć? Zabieg, operacja, leki czy dieta?

Nie tylko kobiety borykają się ze wstydliwymi chorobami, mającymi wpływ na wygląd ciała. Lipomastia to jedna z takich chorób, o których nie mówi się głośno i które ukrywa się przed światem. Jednak dzięki nowoczesnej medycynie przerost tkanki tłuszczowej nie jest wyrokiem. W prywatnych klinikach czekają specjaliści znający sposób na rozwiązanie tych problemów.

Do kliniki chirurgii plastycznej coraz częściej zgłaszają się panowie mający nadzieję zmienić swój wygląd. Wdrożenie odpowiedniego postępowania ma niebagatelny wpływ nie tylko na fizyczny wygląd pacjenta, ale przede wszystkim na jego stan psychiczny, samopoczucie oraz samoocenę. To z tego względu namawiamy pacjentów do zmierzenia się z problemem. O wszystkich dostępnych możliwościach opowiada jeden z naszych specjalistów.

Problem z lipomastią? Sprawdzona klinika, która pomoże Ci w rozwiązaniu Twojego problemu: https://oneclinic.pl/

Lipomastia – leczenie

Schorzenie zwane lipomastią jest bardzo wstydliwe ze względu na wygląd. Dotyczy zarówno otyłych panów, jak i tych, którzy w bardzo krótkim czasie zrzucili sporo kilogramów. Co ciekawe, lipomastia grozi nie tylko osobom już otyłym, ale także tym, którzy nieprawidłowo się odżywiają lub są w ogóle nieaktywne fizycznie. Siedzący tryb życia plus praca zdalna w ostatnich czasach jeszcze pogłębiają nasze zdrowotne problemy. Leczenie lipomastii można wykonać w dobrych klinikach chirurgii plastycznej. W leczeniu lipomastii kluczowa jest zmiana podejścia do życia oraz zmiana swoich nawyków – głównie żywieniowych. Jeśli zastosowane leczenie nie daje rezultatów, można sięgnąć po bardziej radykalne środki.

Lipomastia a ginekomastia – jak odróżnić te dwa schorzenia?

Zanim zabierzemy się za leczenie lipomastii, trzeba poznać dokładne różnice między lipomastią a ginekomastią. W jednym i drugim przypadku faktycznie mamy do czynienia z podobnymi objawami, czyli powiększeniem się piersi. Lipomastię powoduje jednak zgromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa; w przypadku ginekomastii pacjent cierpi na zaburzenia hormonalne. Różnica między lipomastią a ginekomastią jest również w leczeniu – lipomastia może ustąpić na skutek zmiany stylu życia i zwiększenia aktywności fizycznej, ginekomastia wymaga leczenia farmakologicznego.

Lipomastia – jak się pozbyć skutków?

Sposób na to, jak leczyć lipomastię, nie jest wcale skomplikowany i przypomina nieco rady dotyczące stanów przedcukrzycowych. W lipomastii leki nie są konieczne, szczególnie w pierwszych etapach radzenia sobie z chorobą. Leczenie lipomastii należy zacząć od przejścia na dietę redukcyjną, czyli niezawierającą nie tylko tłuszczu pochodzenia zwierzęcego oraz tłustego mięsa, ale przede wszystkim słodyczy, słonych przekąsek czy wysoko przetworzonej żywności, po którą chętnie sięgamy z braku czasu. Kluczowym jest też wprowadzenie do swojego życia regularnego wysiłku fizycznego. Optymalnie w leczeniu lipomastii jest uprawiać bieganie lub pływać, najlepiej trzy do czterech razy w tygodniu po około pięćdziesiąt do sześćdziesięciu minut. Jeśli to nie pomoże, można skusić się na inne rozwiązanie, dające ogromne rezultaty przed i po, jeśli chodzi o lipomastię.

Lipomastia – operacja w klinice chirurgii plastycznej

Odpowiedzią na to, jak się pozbyć lipomastii i jej skutków może być również operacja przeprowadzona w klinice chirurgii plastycznej. W nowoczesnych centrach medycznych cena zabiegu na lipomastię waha się zwykle w granicach między 4 500 a 9 500 złotych, w zależności od wybranego miejsca. Oczywiście operacja na lipomastię musi być poprzedzona wstępną wizytą oraz dogłębnym zbadaniem problemu przez specjalistę medycyny estetycznej. Operacja na lipomastię to tak naprawdę zabieg nazywany w skrócie N.I.L., od Nutational Infrasonic Liposculpture, czuli liposukcja infradźwiękowa. Podczas takiego leczenia lipomastii wydzielane fale akustyczne o określonej częstotliwości – infradźwięki – sprawiają, że cząsteczki tłuszczu separują się w sposób atraumatyczny. Wszystko to oznacza, że leczenie lipomastii jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Do tego w przypadku nawet bardzo zaawansowanej lipomastii efekt przed i po jest dostrzegalny od razu. Nie dziwi więc, że to rozwiązanie jest tak chętnie stosowane, kiedy wszystko inne zawodzi. Warto przy tym ufać jedynie najlepszym klinikom.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę