Facetem Być

moda męska, blog męski i męskie sprawy – rzeczowe porady dla mężczyzn i blog

Masaż relaksacyjny dla dwojga

Każdy z nas żyje w ciągu biegu i stresie, często nie znajdujemy chwili wolnego czasu dla siebie, warto jednak zadbać o swoje ciało i umysł. Po dłuższym czasie ciężkiej pracy stajemy się mniej efektywni. W ofercie wielu hoteli, salonów odnowy biologicznej możemy znaleźć szereg różnego rodzaju masaży. W czasie masażu następuje obniżenie hormonu stresu, tak zwanego kortyzolu, następuje wzrost dopaminy i serotoniny, które wpływają na nasze dobre samopoczucie. Bardzo popularne są masaże relaksacyjne, które przynoszą ulgę i wytchnienie dla zmęczonego organizmu, spiętych mięśni.

Właściwości masażu

Coraz więcej hoteli i salonów odnowy udostępnia w ramach pakietu jako prezent dla par romantyczne masaże. Każda z osób leży na oddzielnym łóżku obok siebie, jest dwóch masażystów. Każda z osób może wybrać inny rodzaj masażu, w zależności od potrzeb jej organizmu. Wśród ofert masaży dla par możemy znaleźć przede wszystkim masaże, które mają służyć profilaktyce zdrowia, poprawie zdrowia. W salonie zawsze możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu.

Romantyczny masaż dla dwojga

Ciekawą opcją na chwilę odpoczynku jest romantyczny masaż dla dwojga. Masaż to nie tylko coś dla ciała, ale również dla ducha, cieszcie się swoim towarzystwem w nastrojowym wnętrzu, w blasku świec, przy dźwięku relaksującej muzyki, lampce wina. Odpowiednio dobrane olejki stosowane do masażu powodują, że skóra staje się gładka, nawilżona.

Masaż doskonale wpływa na naszą skórę; dotlenia ją, poprawia krążenie krwi i limfy. Zabieg pozytywnie wpływa na nasz sen, poprawia jego jakość, pomaga w walce z bezsennością. I istnieje kilka stanów, które są przeciwwskazaniem do masażu: gorączka, przeziębienie, stany zapalne stawów lub mięśni, krwiaki, urazy powypadkowe, rany, blizny, nowotwory, menstruacja. W przypadku kobiet w ciąży każdy nawet najkrótszy i najdelikatniejszy masaż powinien być konsultowany z lekarzem.

Czego unikać przed masażem?

Należy pamiętać, aby posiłek planować najpóźniej godzinę przed planowanym zabiegiem masażu, aby nie leżeć z pełnym brzuchem. Po zabiegu należy powoli przyzwyczajać się do rzeczywistości, wypij szklankę wody.

Masaż dla dwojga to nietuzinkowy prezent dla pary, który zbliża jeszcze bardziej ludzi do siebie. Wspólna kolacja, pójście to kina to często standardowy pomysł na randkę, więc warto zaskoczyć ukochaną osobę i zabrać ją na masaż. Po masażu relaksacyjnym widzimy świat w innych kolorach, staje się on piękniejszy, więc to świetny pomysł dla osób szukających ulgi fizycznej i psychicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.