Receptomat – opinie. Czy to legalne / bezpieczne?

Sezon na infekcje rozkręcił się na dobre, więc wielu z nas szuka sposobów na to, jak pozbyć się uporczywego kaszlu albo gorączki. Czasem domowe sposoby są bezskuteczne i konieczna jest wizyta u lekarza. Przychodnie są przepełnione, więc wielu chorych decyduje się na płatne teleporady, w trakcie których można uzyskać pomoc w zakresie postępowania, zwolnienie lekarskie oraz receptę na potrzebne leki. Firm, które świadczą tego rodzaju usługi jest całkiem sporo. My dziś przyglądamy się temu, jak działa Receptomat.

Poniżej odpowiemy na nurtujące Cię pytania:

 • receptomat ile kosztuje recepta?
 • receptomat czy to legalne?
 • szybki sposób na receptę – czy jest bezpieczny?
 • jaka jest cena za receptę? 
 • jakie opinie wśród pacjentów i opinie forum ma ta usługa? 

Receptomat – co to za usługa?

Receptomat to platforma internetowa, na której możesz się zarejestrować, by otrzymać receptę na leki, których potrzebujesz. Cena usługi nie jest wysoka – każdy pacjent po wypełnieniu formularza kontaktowego do lekarza płaci 59 zł. Jeśli chodzi o cennik, innych kosztów nie ma. Należy jednak pamiętać o odpłatności za lek. Niektórzy pacjenci mają prawo do refundowanych recept na niektóre leki. Receptomat to prywatny podmiot medyczny, więc cena leku nie może być obniżona. Receptomat czy to legalne? Tak. Tego rodzaju działalność prowadzona jest zgodnie z prawem.

Wśród wyszukiwań pacjentów popularne jest: receptomat ile kosztuje recepta? Odpowiedź na to pytanie powinna zadowolić wszystkich. Cena 59 zł za receptę na niezbędny lek to znacznie mniej niż wskazuje cennik w niejednym prywatnym gabinecie lekarskim. Receptomat –  czy jest bezpieczny? Nadal masz wątpliwości: Receptomat czy to legalne? Czytaj poniżej!

Czy receptomat jest bezpieczny i legalny?

Platformy medyczne online to najprostszy sposób na to, by zdobyć potrzebny lek. Czy jest bezpieczny? Receptomat to podmiot leczniczy działający pod numerem 000000229172. Prowadzi go spółka spółka Rapiomed Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul Łuckiej 15/204. 

Wśród usług dostępnych na platformie znajdują się:

 • recepty (obecnie cennik mówi, że cena za receptę wynosi 59zł)
 • skierowania (do prywatnych przychodni),
 • zwolnienia lekarskie w przypadku czasowej niezdolności do pracy. 

Niektórzy pytają też: Receptomat czy to legalne? Działalność medyczna prowadzona przez Receptomat jest legalna. Na mocy obowiązujących przepisów, lekarze mogą udzielać konsultacji telefonicznie. Pacjenci nie muszą korzystać z teleporad we własnej przychodni. Po rozmowie telefonicznej z lekarzem specjalistą lub lekarzem rodzinnym (w zależności od tego, co pacjent wpisał w ankiecie), lekarz decyduje o tym, czy pacjent może otrzymać zwolnienie lekarskie. 

Receptomat – opinie

Podawanie wszelkich informacji jest bezpieczne.

Jakie opinie wśród pacjentów może mieć prywatna, niedroga i dobrze dostępna przychodnia, która działa online? Dla pacjenta takie rozwiązania są bardzo wygodne. 

Wyobraź sobie sytuację: jesteś chory, leżysz w domu z wysoką gorączką i nie ma szans na to, byś w kolejnym dniu mógł pójść do pracy. Do przychodni dodzwaniasz się po kilku godzinach i słyszysz, że możesz się zarejestrować w przyszłym tygodniu. Co w tej sytuacji? Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnej opieki medycznej i uzyskanie e-recepty oraz e-zwolnienia przez teleporadę. 

Zobacz: Czy mężczyźni powinni golić się pod pachami?

Receptomat ile kosztuje recepta? Cennik takich usług nie jest wysoki, co potwierdzają opinie forum. Cena za receptę w promocji do 59 zł. Jeśli z przyczyn niezależnych od pacjenta nie utrzyma on recepty, środki mogą być zwrócone. 

Receptomat – opinie forum

Opinie forum potwierdzają, że w większości sytuacji recepty można uzyskać w ciągu kilku minut. Sama cena za receptę nie jest wysoka.  Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Na rynku farmaceutycznym istnieje grupa leków, które można przepisać tylko po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Nie można ich przepisywać pacjentom w trakcie teleporady. Są również leki, które otrzymuje się jedynie w szpitalu od lekarza specjalisty. Takiego leku nikt nie przepisze Ci przez Receptomat. Najpewniej też nie będziesz zgłaszał się po niego w ramach teleporady.

Opinie pacjentów potwierdzają, że Receptomat to szybki i bezpieczny sposób na otrzymanie recepty. Receptomat ile kosztuje recepta? Cena promocyjna wynosi 59 zł. W porównaniu do tego, jak wygląda cennik prywatnych poradni, to naprawdę niewiele. 

Nie zdarzyło się, jeśli chodzi o opinie forum, by ktoś skarżył się na to, że jego pracodawca zakwestionował zwolnienie lekarskie wystawione przez teleporadę, czy e-konsultację medyczną. 

Podsumowując opinie na temat Receptomat ile kosztuje recepta, możemy powiedzieć, że:

 • cena za receptę jest niewysoka w porównaniu do cen usług medycznych na rynku prywatnym,
 • czas oczekiwania na receptę jest bardzo krótki,
 • czy jest bezpieczny – jeśli podasz prawdziwe dane w formularzu, otrzymasz odpowiedni lek,
 • Receptomat czy to legalne – od 2020 roku wszystkie apteki muszą realizować e-recepty, więc nie ma wątpliwości, że wystawianie ich online jest w pełni legalne. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę