Facetem Być

moda męska, blog męski i męskie sprawy – rzeczowe porady dla mężczyzn i blog

Spotify wprowadza przesyłanie strumieniowe bezpośrednio do zegarka Apple Watch

Spotify udostępnia teraz opcję na strumieniowe przesyłanie list odtwarzania bezpośrednio do Apple Watch, bez konieczności podłączania telefonu. Umożliwia to na przykład pozostawienie telefonu w domu podczas biegania i słuchanie muzyki. Warunek jest taki, że zegarek Apple Watch musi być połączony z siecią komórkową.

Spotify – nadal brak funkcji offline

Spotify rozpoczęło test tej funkcji we wrześniu, a teraz potwierdza między innymi Engadget , że zostanie ona udostępniona użytkownikom. Witryna podkreśla jednak, że nadal wydaje się być w wersji beta i dlatego nie wszyscy ją otrzymali. 

Funkcją, która nie jest obecnie dostępna, będzie oferowała również możliwość przechowywania ścieżek audio i podcastów na Apple Watch. Dzięki czemu można słuchać  bez dostępu do Internetu. Jest to funkcja, którą Spotify miał na urządzeniach mobilnych od kilku lat, a nowy Apple Watch Series 6 ma np. 32 GB pamięci wewnętrznej.

Do wyszukiwania należy używać Siri

Niemiecka firma Macerkopf , która jako pierwsza ogłosiła zmianę, informuje, że aplikacja nie zawiera funkcji wyszukiwania. Dlatego też należy użyć asystenta głosowego Siri, jeśli chcesz odzyskać określone utwory, artystów lun podcasty.

,,Skupiamy się na opracowywaniu doświadczeń, które pozwalają użytkownikom słuchać Spotify, gdzie i kiedy chcą – niezależnie od urządzenia lub platformy. Po okresie testowym wdrażamy teraz funkcję przesyłania strumieniowego Spotify na Apple Watch” – mówi rzecznik Spotify w Engadget .

Wcześniej istniała między innymi pełnoprawna wersja Spotify Samsunga Galaxy Watch – zarówno z funkcją offline, jak i możliwością poruszania się po rekomendacjach i wyszukiwaniach. Zegarki Fitbit z obsługą aplikacji również mają aplikację Spotify, ale działa ona tylko w taki sam sposób, w jaki działała do tej pory aplikacja Apple Watch, tj. jako pilot do urządzeń mobilnych lub Spotify Connect.

Aby przesyłać strumieniowo bezpośrednio do Apple Watch, potrzebujesz Apple Watch Series 3 lub nowszego i przynajmniej watchOS 6.0.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróć na górę