Suplementy i witaminy dla mężczyzn – po co sięgają panowie?

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu uzależnione jest między innymi od składników odżywczych, witamin i minerałów, które każdego dnia mu dostarczamy. Mężczyźni często jednak nie przywiązują zbyt dużej wagi do tych elementów, co jest sporym błędem. Obecnie świadomość panów dotycząca zdrowego odżywiania, suplementacji czy aktywności fizycznej jest jednak większa niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego też coraz częściej korzystają z suplementów i witamin dla mężczyzn. Po jakie produkty najczęściej sięgają panowie? Podpowiadamy.

Witaminy dla mężczyzn

W okresie jesienno-zimowym w naszej szerokości geograficznej synteza skórna witaminy D jest praktycznie niemożliwa. Dlatego w tym czasie zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a także dzieci powinni suplementować witaminę D. O tym, czy warto sięgać po inne preparaty witaminowe, decyduje przede wszystkim dieta, styl życia i aktywność fizyczna mężczyzny. 

Najlepiej więc przed rozpoczęciem suplementacji wykonać badania krwi i sprawdzić, czy mamy jakiekolwiek niedobory, a dopiero później wybrać odpowiedni preparat, dostępny na przykład na https://www.drmax.pl/zdrowie-i-leki/zdrowie-mezczyzny. Mężczyźni najczęściej sięgają po kompleksy witamin, w których znajduje się witamina A, E, C, a także witaminy z grupy B. Wykazują one wysoki potencjał antyoksydacyjny. Mogą korzystnie wpływać na kondycję plemników. Odpowiadają też za detoksykację organizmu oraz wygląd skóry.

Minerały dla mężczyzn 

Mężczyźni powinni sięgać również po minerały. Jednym z najważniejszych pierwiastków dla nich jest cynk, ponieważ odpowiada on za płodność i prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Wspomaga też układ odpornościowy i bierze udział w wielu innych procesach. Z tego powodu składnik ten bardzo często możemy znaleźć w preparatach dedykowanych mężczyznom. W takich produktach może znaleźć się też selen. Jest on szczególnie ważny dla panów, którzy uprawiają sport, ponieważ zapobiega wysiłkowej degradacji komórek mięśniowych. Żelazo z kolei chroni przed rozwojem anemii.

Suplementy wspomagające pracę prostaty

W pewnym wieku panowie coraz częściej sięgają po suplementy wspomagające pracę prostaty. Problemy z prostatą zazwyczaj spowodowane są spadkiem testosteronu. Wówczas dochodzi do powiększenia gruczołu kroczowego i ucisku na cewkę moczową. Warto więc w takiej sytuacji sięgać po sterole roślinne, które mogą w pewnym stopniu zastąpić androgeny. Dostępne są one w suplementach roślinnych zawierających na przykład nasiona lnu czy pestki dyni. Oprócz składników roślinnych, suplementy na prostatę dla mężczyzn zawierają też witaminy i minerały, aby kompleksowo działały na cały organizm.

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę