Tabletki antykoncepcyjne

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach decyduje się na skorzystanie z tabletek antykoncepcyjnych – ale uzyskanie ich nie jest tak łatwe, jak może nam się wydawać. Na pewno chcemy same wiedzieć, że ich przyjmowanie będzie dla nas bezpieczne, więc trzeba szczerze odpowiadać na pytania i zrobić wszelkie zalecane nam przez lekarza badania. 

Dlaczego decydujemy się na taką formę antykoncepcji? Jest ona jedną z łatwiej dostępnych i jest też przy tym wyjątkowo skuteczna – ludzie nie chcą już korzystać z prezerwatyw, które niestety często zawodzą. Tak samo, jak w przypadku wielu innych leków – pojawia się tutaj też ryzyko nieprzyjemnych skutków ubocznych i to właśnie dlatego trzeba zachować ostrożność. Nie bez przyczyny zakup tabletek antykoncepcyjnych jest możliwy tylko po okazaniu recepty.

Ważne informacje

Gdy decydujemy się na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych to musimy mieć świadomość potencjalnych komplikacji. Najczęściej skutki uboczne pojawiają się wtedy, gdy środek został źle dobrany – ale na szczęście można to szybko naprawić poprzez przepisanie innego leku. O jakie problemy chodzi? Czasami kobiety zauważają u siebie wysoki przyrost wagi, spadek libido, złe samopoczucie i wahania nastrojów – a coś takiego nie powinno mieć miejsca. 

Na stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie powinny też decydować się kobiety, u których w rodzinie pojawiały się przypadki zakrzepicy. Lekarz na pewno zaleci nam tutaj odpowiednie badania i przeprowadzi wywiad, na podstawie którego podjęta zostanie ostateczna decyzja. Jeśli jednak okaże się, że w naszym przypadku takie tabletki mogą być przyjmowane – trzeba to robić bardzo regularnie.

Jeśli zażywamy tabletki o takiej samej porze i nie widzimy skutków ubocznych to możemy liczyć na wysoką skuteczność. U wielu kobiet dodatkowo w taki sposób można pozbyć się bólu podczas miesiączki i krwawienie jest bardziej regularne. Czasami panie zauważają u siebie też poprawę stanu cery – znika trądzik i wszelkiego rodzaju wypryski.

E-recepta

Jeśli nie mamy czasu na wizytę u ginekologa to możemy umówić się na nią przez Internet – wystawiona zostanie nam wtedy recepta online Oczywiście dalej konieczne będzie przeprowadzenie wcześniejszych badań i konsultacja ze specjalistą – ale to będzie nam już łatwiej dostosować do swoich codziennych obowiązków.

E-recepta później może być wystawiana bez konieczności rozmowy z lekarzem – zwykle za jednym razem otrzymujemy możliwość wykupienia sobie kilku opakowań. Jeśli specjalista będzie miał w swoim systemie informacje o tym, że przyjmujemy taki lek od dawna to bez problemu otrzymamy kod do zrealizowania w aptece. Sprawdź https://receptomat.pl/

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę