Top 3 ulubionych sportów Polaków

Sport to zjawisko, które kochają miliardy na całym świecie. Wiele osób traktuje ten sposób spędzania wolnego czasu, jak i zarabiania na życie, jako stały element codzienności, bez którego życie traci na swoim kolorycie. Sport w Polsce również bije rekordy popularności. Przedstawiamy trzy dyscypliny, które w naszym kraju cieszą się największym zainteresowaniem kibiców.

Piłka nożna

Na początek wybrałem najpopularniejszą rozgrywkę, jaką niewątpliwie jest piłka nożna. Piłka, w którą gramy wszędzie. Kopiemy piłkę w domu, na osiedlu, w szkole, na działce, na boisku. Piłka jest z nami praktycznie zawsze i wszędzie. Wiele osób traktuje ten sport towarzysko, jako rodzaj spędzenia wolnego czasu, ale duże grono osób wiąże z nią swoją przyszłość i ciężko trenuje, by dostać się do tych najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. To, że piłka nożna dla polaków do prawdziwa świętość dobitnie pokazuje fakt, co się dzieje, gdy mecz rozgrywa nasza reprezentacja, a szczególnie jak ma to miejsce na jakiejś światowej imprezie. Wtedy na ulicach słychać tylko śpiewy i doping kibiców ubranych w narodowe barwy. Wtedy nie istnieją żadne podziały. Liczy się tylko reprezentacja. To jasno pokazuje, dlaczego to właśnie piłka nożna jest u nas tak popularna.

Piłka ręczna

Sportem o nieco mniejszym uznaniu, ale równie mocno uwielbianym przez kibiców jest piłka ręczna. To rozgrywki, które od dawnych lat były czymś ekscytującym, ale apogeum zainteresowania zaczęły osiągać, gdy nasza drużyna narodowa zaczęła osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. To właśnie wtedy wielu młodych chłopaków zaczęło zapisywać się na treningi, marząc o tym, by w przyszłości przywdziać reprezentacyjne koszulki z orłem na piersi, i grać dla chwały wszystkich polaków. Mimo tego, że obecnie brakuje już takich sukcesów, to i tak grono zainteresowanych uprawianiem tego sportu rośnie, dlatego popularność piłki ręcznej ciągle ma tendencję wzrostową.

Skoki narciarskie

Trzecim najpopularniejszym sportem w Polsce są oczywiście skoki narciarskie. Cofając się lata wstecz, zimą, wiele osób chciało jak najszybciej wrócić z pracy, czy też ze szkoły tylko po to, by usiąść przed telewizorem i przysłowiowo dmuchać pod narty, gdy na belce startowej siadał nasz wielki mistrz, czyli Adam Małysz. To wtedy miliony naszych rodaków tak pokochało tę rywalizację. I to trwa aż do dnia dzisiejszego, gdyż pojawili się następcy, którzy dumnie zastępują byłego mistrza. A wiadome jest, że gdy ogląda się rodaka podczas rywalizacji, to zainteresowanie wtedy osiąga jeszcze wyższy poziom.

To wszystko dobitnie pokazuje, że sport w naszym kraju rozwija się nieprzerwanie, i nawet trudny okres, który teraz panuje, nie jest w stanie tego zmienić nawet w najmniejszym stopniu. Nie dziwi więc fakt, że fani sportu nie tylko śledzą ulubione rozgrywki sportowe, ale też korzystają z takich usług jak legalne zakłady bukmacherskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.