Facetem Być

moda męska, blog męski i męskie sprawy – rzeczowe porady dla mężczyzn i blog

WhatsApp umożliwia zwolnienie miejsca dzięki nowej aktualizacji narzędzi do zarządzania pamięcią masową

WhatsApp i zarządzanie pamięcią masową

WhatsApp dokonał aktualizacji swojego narzędzia do zarządzania pamięcią masową. Ułatwia tym samym użytkownikom znajdowanie i usuwanie plików, które zajmują zbyt dużo miejsca na ich telefonie. Nowe narzędzie zostanie udostępnione użytkownikom na całym świecie w tym tygodniu, mówi firma należąca do Facebooka. Będzie dostępne w aplikacji po wybraniu opcji Ustawienia> Pamięć i dane> Zarządzaj pamięcią.

Co to daje?

Pomaga w szybkim identyfikowaniu i zbiorczym usuwaniu plików. Obecne narzędzie WhatsApp „Wykorzystanie pamięci” po prostu sortuje wszystkie dostępne czaty według ilości zajmowanego miejsca, wymieniając liczbę wiadomości, zdjęć, GIFów i filmów na każdym czacie pozwalając użytkownikowi usunąć każdą kategorię za pomocą kilku kliknięć. Jest to przydatna opcja, ale nie daje użytkownikom możliwości przeglądania usuwanych treści. Jest to istotne, wtedy jeśli chcesz wyczyścić, powiedzmy, rodzinny czat grupowy i chcesz uniknąć usuwania ważnych zdjęć.

Dla porównania, nowe narzędzie oferuje miniatury treści do usunięcia i grupuje te dane w kategorie, w tym „Przekazane wielokrotnie” i „Większe niż 5 MB”. Powinno to ułatwić użytkownikom identyfikację treści, których już nie potrzebują lub których nie chcą, a które można po prostu usunąć. 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróć na górę