Zadbaj o ciało podczas snu

Trudno o dobry sen bez odpowiedniego podłoża, brak odpowiedniego podparcia dla całego ciała może powodować różne dolegliwości i schorzenia kręgosłupa. Spanie na źle wyprofilowanym materacu może powodować sztywność karku i drętwienie kończyn, brak odpowiedniego wypoczynku powoduje rozdrażnienie i nerwowość. Dlatego można śmiało powiedzieć, że jakość podłoża wpływa bezpośrednio na komfort życia.

Jaki materac jest zdrowszy – twardy czy miękki?

Dobry materac powinien być optymalnym podparciem w czasie snu, dlatego najlepiej, jeśli jest indywidualnie dopasowany do wzrostu i wagi użytkownika. W przeszłości, kiedy w użytkowaniu dominowały materace wypełnione włóknem kokosowym połączonym z trawą morską, panowało przekonanie, że twardy materac jest wyznacznikiem dobrej jakości. W praktyce nie zawsze to się sprawdza, ponieważ najważniejsze jest, aby jego nacisk odpowiadał wszystkim krzywiznom kręgosłupa. Przykładem materaca o twardszym podłożu może być Fandango marki Hilding, łatwo dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i zapewnia doskonałe podparcie punktowe, dlatego może być stosowany również przez osoby z problemami kręgosłupa. Duży wybór wysokiej jakości produktów do spania oferuje strona materacekatowice.eu. Marka Hilding to renomowany szwedzki producent materacy z ponad 70-letnią historią. W Polsce pojawiła się w 2003 roku, od razu zyskując popularność dzięki wysokiej jakości produktów.

wielkie łózko w salonie

Wybierając stopień twardości materaca, należy wziąć pod uwagę indywidualną budowę ciała, ponieważ powinien on być wprost proporcjonalny do masy ciała. Osoby drobniejsze lepiej będą się czuły na materacu, który charakteryzuje się większą miękkością, natomiast osoby o większych gabarytach zazwyczaj preferują twardszy rodzaj materaca. Wyboru materaca nie należy dokonywać zbyt pochopnie, osoby ze stwierdzonymi schorzeniami kręgosłupa powinny skontaktować się z ortopedą, aby określić rodzaj twardości materaca. Wówczas będzie on minimalizował ból podczas spania i nie będzie ryzyka natężenia schorzenia. Specjalny rodzaj materacy jest także przeznaczony dla alergików, ponieważ przy jego produkcji należy uwzględnić szczególne właściwości skóry oraz nadwrażliwość układu oddechowego. Materac przeznaczony dla alergików to np. Hilding Makarena zawierający lateks, który zmniejsza rozwój mikroflory bakteryjnej, a także zwiększa jego sprężystość.

Jaki materac wybrać – piankowy czy sprężynowy?

Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mają swoich zwolenników, na pierwszy rodzaj decydują się zazwyczaj miłośnicy nowości, natomiast materace sprężynowe cieszą się bardziej zainteresowaniem tradycjonalistów. Zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji materacy sprawia, że jeden i drugi rodzaj może spełniać najwyższe wymagania ciała odnośnie do komfortowego snu. Duży wybór obydwu typów materacy można znaleźć na stronie https://sennamaterace.pl. Nowoczesną wersją materacy sprężynowych są produkty mające wypełnienie multipocket. Praca takiego materaca opiera się na sprężynach, ale o znacznie zwiększonej ilości na metr kw.

Materace piankowe wysokoelastyczne mają podobne właściwości co materace sprężynowe, dlatego mogą być stosowane przez osoby, które do tej pory spały na tego rodzaju materacach. Produktem charakteryzującym się wyjątkową wytrzymałością i wysoką jakością jest materac lateksowy, który jest również antyalergiczny. Doskonałą propozycją dla wszystkich, którym trudno się zdecydować mogą być materace hybrydowe, np. Hilding Dance, który za każdym razem reaguje na zmianę ułożenia ciała, dopasowując się do kręgosłupa.

dobre łóżko a sen

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę