Zwrot podatku z Holandii nawet do 3 miesięcy! Sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze

Rozliczenie podatku z Holandii jest proste i szybkie, pod warunkiem, że wszelkie formalności zostaną poprawnie wypełnione. Nadpłacony podatek dochodowy podatnik może uzyskać nawet do 5 lat wstecz. Dodatkowo, ulgi przysługujące podatnikom w Holandii, mogą znacznie podwyższyć kwotę zwrotu podatku z Holandii. Przeczytaj, artykuł do końca, aby dowiedzieć się, jak wygląda zeznanie podatkowe i co trzeba zrobić, aby pieniądze trafiły na nasze konto. 

Jak przebiega proces zwrotu podatku z Holandii?

Aby uzyskać zwrot podatku bez obaw, podatnik zobowiązany jest do sporządzenia kompletu dokumentów. Przede wszystkim będzie to Jaaropgave, czyli zestawienie dochodów od pracodawcy lub kilku, jeśli takowi byli na przestrzeni roku podatkowego. Drugim najważniejszym dokumentem jest zaświadczenie o dochodach, które dotyczy osób bez stałego meldunku w Holandii. Musi ono posiadać pieczątkę z polskiego urzędu skarbowego, a następnie dostarczone wraz z zeznaniem podatkowym. 

Rozliczenie podatku Holandia jest obowiązkowe dla każdej osoby, która pracowała w Holandii legalnie, a jej pracodawca opłacał za nie składki na rzecz podatku dochodowego. W ten sposób, nadpłacone składki, podatnik jest w stanie odzyskać w rozliczeniu na polskie konto bankowe. Pamiętać jednak należy, że holenderski urząd skarbowy wyznacza konkretny termin złożenia zeznania podatkowego. Jest on ustalony na dzień 1 lipca. Ci, co zrobią jeszcze szybciej, czyli do końca marca, otrzymają zwrot podatku nawet do 30 czerwca. 

Podatek z zagranicy – dodatkowe ulgi dla podatników

Polak pracujący za granicą, posiadający dziecko poniżej 12 roku życia, może otrzymać dodatkową ulgę na dziecko. Jest on często wykorzystywany przez naszych rodaków w zeznaniach podatkowych. Warunkiem jest uzyskanie rocznych dochodów powyżej 4993 tys. euro. Może to być nawet kilka tysięcy złotych więcej z tego tytułu.

Drugą najpopularniejszą ulgą podatkową, jest ulga rozłąkowa. Jest ona podobna do tej, która obowiązuje w Polsce. Dotyczy małżonków, związków partnerskich, a także partnerów fiskalnych, z którymi podatnik posiada wspólne dziecko, jest współwłaścicielem mieszkania, w którym przebywają oboje oraz beneficjentem świadczeń emerytalnych. 

Odzyskiwanie podatku z Holandii – samemu czy z biurem rachunkowym?

Szybkie uzyskanie zwrotu podatku jest możliwe, dzięki współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym, które od lat pomaga Polakom odzyskać nadpłacony podatek z Holandii. Doradca wypełni z nami niezbędne formularze, podpowie jakie ulgi wybrać, by zwiększyć kwotę zwrotu oraz wyśle za nas wszystkie dokumenty do holenderskiego urzędu skarbowego – Belastingdienst. 
Podatkowe rozliczenia z Holandią mogą być przyjemne, nawet bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na Holandia.org i wysłać załączniki na adres mailowy lub skorzystać z samodzielnego systemu rozliczeń. W ten sposób rozliczenie podatku nie będzie problemem, nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.