4 wskazówki jak wybrać modny i funkcjonalny portfel dla mężczyzny

Trudno wyobrazić sobie eleganckiego mężczyznę bez modnego portfela. Większość z panów przyznaje wręcz, że bez portfela nie wychodzi z domu. Pełni on bowiem praktyczne funkcje. Przede wszystkim służy do przechowywania gotówki, kart i dokumentów. Aby portfel spełniał oczekiwania większości z panów, musi być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Dziś na rynku dostępne są różne modele męskich portfeli. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając ten konkretny.

Wielkość męskiego portfela

Wspomniano, że na rynku dostępne są dziś różne modele męskich portfeli. To, czym się od siebie różnią to m.in. ich rozmiar. Pod tym względem wybierając konkretny model, pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim to, co planuje się w nim przechowywać. To ważne, ponieważ wybór portfela zbyt małego lub zbyt dużego będzie mało praktyczne. Zaletą mniejszych portfeli jest na pewno fakt, że mieszczą się w niemal każdej kieszeni. Jeśli jednak poza gotówką planuje się w portfelu przechowywać większą ilość kart i różne dokumenty, to jego rozmiar musi być większy. Dlatego wielkość portfela zawsze musi być dobierana pod kątem indywidualnych potrzeb. Sam rozmiar to jednak nie wszystko. Na funkcjonalność portfela wpływa także ilość przegródek w jego wnętrzu. Powinny pomieścić wszystkie karty, dokumenty i oczywiście gotówkę. Dobrym rozwiązaniem jest wybór portfela posiadającego nieco więcej przegródek. Dzięki temu, jeśli w przyszłości okaże się, że chce się w nim nosić dodatkowe rzeczy, nie będzie z tym żadnego problemu.

Materiał wykonania

Bardzo istotny przy wyborze męskiego portfela jest także materiał, z jakiego został wykonany. Ten powinien być zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem wybór portfela wykonanego ze skóry. Godne polecenia pod tym względem są m.in. portfele męskie na eobuwie.plDlaczego właśnie skóra? Przede wszystkim jest to materiał estetyczny. Tym samym, każdy portfel wykonany ze skóry prezentuje się niezwykle elegancko. Równie ważne jest to, że skóra jest materiałem trwałym i wytrzymałym. Decydując się zatem za zakup skórzanego męskiego portfela, można mieć pewność, że dokonuje się zakupu na długie lata.

material-wykonania.jpg

Kolor męskiego portfela

Męskie portfele, w tym te ze skóry, oferowane są w różnych kolorach. Jaki sprawdzi się najlepiej? To w dużej mierze zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka wskazówek. W przypadku panów stawiających na eleganckie stylizacje dobrym wyborem będzie portfel jednokolorowy. Może być to czarny lub brązowy męski portfel skórzany w stylu klasycznym. Klasyka nie wychodzi bowiem z mody.

Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że w portfelu zawsze nosi się ważne rzeczy. Istotne jest zatem, aby zadbać o bezpieczeństwo zawartości portfela, a w szczególności kart bankomatowych. Warto zatem zwrócić uwagę na portfele z funkcją RFID. Jest to specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe uniemożliwiające złodziejom odczytanie danych z kart, które znajdują się w portfelu. Dzięki temu można mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Zakup portfela dla mężczyzny może wydawać się prostym zadaniem. Jak jednak widać, pod uwagę wziąć należy kilka istotnych elementów. Dlatego taki wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Powyższe wskazówki z pewnością będą pomoce przy kupie takiego modelu, który bez wątpienia spełni wszystkie oczekiwania.

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę