Bartosiński vs Parnasse – zapowiedź walki wieczoru na KSW 89!

Kolejna gala KSW to wydarzenie, na które czekają wszyscy fani tej organizacji i ogólnie sportów walki. W starciu wieczoru dojdzie do historycznej rywalizacji, w której SalahdineParnasse zmierzy się z Adrianem Bartosińskim, a na szali znajdzie się pas mistrzowski. Czy Francuz stanie się pierwszym w historii zawodnikiem tej organizacji, który wywalczy 3 pasy mistrzowskie w różnych kategoriach wagowych?

Adrian Bartosiński

Adrian Bartosiński to zawodnik, który trafił do federacji KSW dzięki programowi Tylko Jeden. To właśnie tam włodarze wypatrzyli tego zawodnika i jednocześnie dali mu szansę. Trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ od tego czasu Bartos wywalczył komplet wygranych, a dodatkowo zwyciężył we wszystkich walkach przed czasem. Jest to zawodnik, który walczy niezwykle spektakularnie, co spodobało się publiczności. Bartosiński w dotychczasowym bilansie ma aż 13 wygranych z rzędu, z czego 12 razy wygrywał przed czasem. Ogólnie tylko jedna z jego wygranych miała miejsce po decyzji sędziów, jednak było to jeszcze przed dołączeniem do KSW.

Na korzyść tego zawodnika bez wątpienia będą przemawiać warunki fizyczne. Bartosiński na co dzień występuje w wyższej kategorii wagowej niż jego najbliższy przeciwnik, dlatego też powinien mieć przewagę na tym polu. Tak naprawdę trudno jest ocenić, na jaką taktykę zdecyduje się zawodnik z Polski. Jego najbliższy przeciwnik znakomicie radzi sobie praktycznie w każdej płaszczyźnie, jednak trzeba pamiętać, że będzie zdecydowanie lżejszy, nawet jeśli dobije wagę do tego pojedynku.

Bartosiński w ostatnim czasie udanie bronił pasa mistrzowskiego i ma nadzieję, że podobnej sztuki uda mu się dokonać w następnym pojedynku. Zadanie będzie jednak niezwykle trudne, ponieważ nawet biorąc pod uwagę wyższą kategorię wagową, Parnasse jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii KSW. Statystyki i KSW typy w tym momencie przemawiają jednak na korzyść reprezentanta Polski, który będzie walczył w swojej koronnej kategorii wagowej.

bartosinski-statystyki

Statystyki – Bartosiński:

  • Adrian Bartosiński do tej pory nie przegrał żadnego starcia w zawodowej karierze.
  • Bartos aż 11 z 13 walk wygrał przez nokaut lub techniczny nokaut.
  • Tylko jedno zwycięstwo tego zawodnika miało miejsce przez decyzję sędziów.
  • Bartosiński swoje wszystkie walki dla federacji KSW zakończył przed czasem.

Salahdine Parnasse

Praktycznie od momentu, w którym reprezentant Francji zadebiutował w organizacji KSW, pojawiały się opinie, że mamy do czynienia z wielkim talentem. Parnasse potwierdził to w kolejnych starciach, dzięki czemu aktualnie jest podwójnym mistrzem tej federacji. W jednym z ostatnich pojedynków reprezentant Francji znakomicie poradził sobie w starciu z niepokonanym wcześniej Robertem Ruchałą. Teraz stanie przed podobnym zadaniem, jednak rywal będzie zdecydowanie cięższy, co jeszcze podnosi skalą trudności. Biorąc jednak pod uwagę, jak wyglądały ostatnie walki reprezentanta Francji w jego naturalnych kategoriach wagowych, trzeba przyznać, że taka decyzja włodarzy KSW, może być strzałem w dziesiątkę. Parnasse zdecydowanie dominował kolejnych rywali i obiektywnie nie było dla niego ciekawych wyzwań. Potwierdza to również fakt, że Daniel Rutkowski, który był przygotowywany do potencjalnego rewanżu z reprezentantem Francji, przegrał swoje ostatnie starcie z Patrykiem Kaczmarkiem, co jeszcze mocniej skomplikowało sytuację w tej kategorii wagowej.

Francuz od początku swojej kariery zaliczył tylko jedną porażkę. Mowa tutaj o starciu, które przegrał z Torresem, jednak później zrewanżował się temu zawodnikowi. Z tamtego pojedynku można było wyciągnąć jednak wiele cennych wniosków, a przede wszystkim taki, że jeśli cios dojdzie na szczękę Parnasse’a, to można posłać go na deski. Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście trafić Francuza, który dysponuje niesamowitą szybkością i znakomicie porusza się na nogach. Biorąc jednak pod uwagę, że do starcia z Bartosińskim będzie dobijał wagę, możliwe, że odbije się to na szybkości.

bartosinski-statystyki

Statystyki – Parnasse:

  • Francuz od początku swojej kariery zaliczył tylko jedną porażkę.
  • Francuz jest aktualnie podwójnym mistrzem KSW.
  • Parnasse w swoim ostatnim pojedynku pokonał Roberta Ruchałę.
  • 3 ostatnie walki z udziałem tego zawodnika zakończyły się przed czasem.
  • Francuz najczęściej w karierze wygrywał po decyzjach sędziów.

Jak na temat tej rywalizacji mówi redakcja mma24?

Na papierze faworytem tego starcia jest reprezentant Polski, który do tej pory wygrał wszystkie walki w tej federacji przed czasem. Dodatkowo jest on również mistrzem swojej kategorii wagowej, w której odbędzie się ten pojedynek. Francuz pokazał jednak w dotychczasowych starciach, że nigdy nie można go lekceważyć, jednak tym razem stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej zawodowej karierze. Parnasse wchodzi kategorie wyżej na to starcie, więc gra va banque. Jeśli jednak udałoby mu się wygrać ten pojedynek, to tak naprawdę federacji KSW w nie miałby dla niego kolejnych rywali. Swoją drogą już od dłuższego czasu mówi się o potencjalnym transferze tego zawodnika dla UFC, więc być może będzie to ostateczny sprawdzian i weryfikacja jego umiejętność. Redaktorzy mma24 uważają, że będzie to wyrównane starcie, ale z przewagą na korzyść Polaka.

Jeśli chodzi o typowanie KSW, w tym przypadku to nasze propozycje nie będą dotyczyły rynków głównych. Jeśli ten pojedynek ma zakończyć się przed czasem, to prawdopodobnym zwycięzcą – będzie tutaj reprezentant Polski. Wątpliwe, aby zdecydowanie mniejszy Francuz był w stanie posłać na deski Bartosa. Tym bardziej że do tej pory statystyki pokazują, iż Parnasse zazwyczaj wygrywał przez decyzję sędziów. Naszym zdaniem będzie to pojedynek, w którym dobrym wyborem powinna być liczba rund, a konkretnie over. Walka odbędzie się na dystansie mistrzowskim, dlatego też zawodnicy stoczą pięć rund. KSW typy faworyzują Polaka i zdaniem redaktorów mma24 powinien to wygrać. Przypominamy, że równolegle odbędzie się również kolejna gala federacji UFC, więc jest z czego wybierać.

Więcej na temat sportu przeczytasz na naszej stronie w specjalnej zakładce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Wpis gościnny. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę