Jaki irygator do zębów wybrać? Polecane modele, opinie użytkowników

Samo szczotkowanie zębów nie wystarczy, aby zadbać o jamę ustną w sposób kompleksowy. W celu wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc, np. przestrzeni międzyzębowych, warto sięgnąć po specjalnie stworzone do tego urządzenie. Jaki irygator do zębów wybrać? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać polecane modele irygatorów oraz opinie użytkowników na ich temat.

Irygator do zębów to urządzenie stworzone z myślą o oczyszczaniu jamy ustnej, a zwłaszcza trudno dostępnych miejsc, takich jak np. przestrzenie międzyzębowe. W swojej pracy wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem i właśnie dzięki niemu usuwa płytkę nazębną, bakterie, osady oraz resztki pokarmowe. Swoim wyglądem przypomina szczoteczkę elektryczną, jednak zamiast standardowej końcówki posiada cienką rurkę. Najistotniejszym elementem irygatora jest silnik elektryczny, który znajduje się w środku urządzenia oraz napędza pompę połączoną ze zbiornikiem na wodę. U jego wylotu obecna jest dysza strumieniowa, przez którą przedostaje się sprężone powietrze.

Jak działa irygator do zębów?

Urządzenie do irygacji działa jak myjka ciśnieniowa, gdyż w swojej pracy korzysta ze strumienia wodnego, który wydobywa się pod ciśnieniem poprzez miniaturową pompę. Tego typu przyrządy często posiadają możliwość mieszania wody z powietrzem, a niektóre modele dodatkowo wytwarzają strumień o pulsującym charakterze. W wyniku tego powstające drobne pęcherzyki łączą się z wodą i trafiają do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych, zwalczając tym samym bakterie beztlenowe.

Rodzaje irygatorów do zębów

Irygatory do zębów możemy podzielić na:

  • stacjonarne
  • bezprzewodowe
  • z podłączeniem do kranu.

Irygator stacjonarny to urządzenie oferujące szeroki zakres ciśnienia wody, które musi być stale podłączony do gniazdka elektrycznego. Składa się ze zbiornika na ciecz o pojemności do 600 ml, jego pokrywki, włącznika i wyłącznika prądu, rączki, pokrętła do strumienia oraz przewodu zasilającego. Irygator stacjonarny może być stosowany przez całą rodzinę, o ile posiadacie kilka wymiennych końcówek. Jego zaletą jest to, że podczas irygacji nie trzeba uzupełniać zbiornika.

Irygator bezprzewodowy charakteryzuje się wydajnym akumulatorem, który umożliwia jego działanie nawet przez miesiąc bez konieczności ładowania. Jego ciśnienie jest zwykle trochę niższe niż w irygatorze stacjonarnym, a zbiornik na płyn lub wodę jest mniejszy.
 W zestawie z irygatorem mobilnym znajdziesz stację ładującą. Urządzenie doskonale sprawdzi się poza domem.

Trzeci typ irygatorów to irygatory podłączane do kranu. Wartość ciśnienia wody jest wtedy zależna od tego, jak mocno odkręcimy wodę. Tego typu przyrządy działają rzecz jasna bez prądu.

Polecane modele irygatorów do zębów

To oczywiście zależy od tego, jakiego irygatora do zębów szukasz. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które sprawdzi się poza domem, sięgnij po bezprzewodowy model Smilesonic H2O. To irygator, który zapewnia pracę w aż pięciu różnych trybach (ciśnienie od 0,5 do 7,6 bar). Został wyposażono w dość duży zbiornik na wodę, który pomieści 300 ml płynu, dzięki czemu nie trzeba go uzupełniać w trakcie irygacji. Oprócz tego w zestawie znajdziemy aż
 5 dysz czyszczących o różnym przeznaczeniu. Za irygator Smilesonic H2O, dostępny
 w czterech wariantach kolorystycznych, zapłacimy około 250 złotych.

A może szukasz irygatora do domowego użytku? Wówczas sprawdź parametry urządzeniaWaterpik WP-100 E Ultra. To irygator stacjonarny z 10-stopniową skalą regulacji ciśnienia (0,62-6,2 bara) oraz zbiornikiem o pojemności aż 600 ml. Według zapewnień producenta jest on skuteczniejszy aż o 93% od nici dentystycznej! Oprócz tego wystarczy miesiąc jego stosowania, aby dolegliwości dziąseł zostały zredukowane o 40%, a w niektórych przypadkach nawet o 90%! Irygator do zębów Waterpik WP-100 wspaniale czyści przestrzenie międzyzębowe, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dla dziąseł. Będzie także świetnym wyborem dla początkujących użytkowników irygatorów. Cena zestawu, w którym znajduje się aż 7 końcówek wymiennych, wynosi około 300 złotych.

Chcesz zapoznać się z większą liczbą tego typu przyrządów? Odwiedź ranking irygatorów do zębów: https://denthelp.pl/blog/ranking-irygatorow. Znajdziesz tam opisy najpopularniejszych urządzeń oraz ich właściwości.

Opinie użytkowników irygatorów do zębów

Jeśli wciąż stosujesz nici dentystyczne i wykałaczki, które mogą podrażniać szkliwo zębów
 i dziąsła, zapoznaj się z opiniami użytkowników irygatorów do zębów. Najwięcej osób chwali sobie dokładność, a zarazem delikatność ich działania. Irygatory pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń z trudnodostępnych miejsc i nie podrażniają dziąseł oraz zębów.

Zakup irygatora do zębów to strzał w dziesiątkę! Nigdy wcześniej nie miałam tak dokładnie wyczyszczonych przestrzeni międzyzębowych!” – Monika

„Wiele słyszałem o irygatorze, ale byłem przyzwyczajony do nici dentystycznych. Teraz nie wyobrażam sobie codziennej higieny jamy ustnej bez irygacji. – Patryk

„Irygacja jest delikatna i bardzo skuteczna, a dodatkowo można wybrać moc ciśnienia odpowiednią dla siebie. Podoba mi się to, że mogę zabrać ze sobą mój irygator mobilny dosłownie wszędzie i w każdej chwili z niego skorzystać.” – Lena.

Artykuł przygotowany przez partnera strony.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę