Papierowa rocznica – prezent, co to?

W zasadzie papierowa rocznica ślubu stanowi pewną cezurę dla związku, zakończenie najbardziej burzliwego okresu w małżeństwie. Dla niektórych ten termin brzmi nieco obco i zabawnie. Zdarzają się pary, które organizują z tej okazji przyjęcia dla rodziny i znajomych. Jeśli masz być gościem na takiej imprezie – co kupić na 1 rocznicę ślubu papierową?

Papierowe gody w zasadzie stanowią wstęp do kolejnych pięknych lat razem. Dobrze więc, by podarek miał charakter czegoś, do czego para będzie mogła wracać podczas kolejnych rocznic. Nie umniejsza to rangi pierwszej rocznicy ślubu. Papierowa rocznica jest świetną okazją do wspólnej drogi w małżeństwie. 

Papierowa rocznica ślubu – ile lat razem?

Pierwszy rok po tym jakże wspaniałym momencie, jakim jest to jakże przez wielu wyczekiwane „tak” przed ołtarzem, para świętuje papierową rocznicę ślubu. Pewnie zastanawiasz się teraz, dlaczego akurat taka nazwa, a nie inna. Otóż dlatego, że po prostu w pewien sposób są to czyste kartki historii, które czekają na zapisanie. Nazwa ma też związek z materiałem, który łatwo zapisać  i z tą samą łatwością  zniszczyć.

W zasadzie niektórzy odczytują tę nazwę jako coś, co ma wskazywać na wytrzymałość młodych na trudności, z jakimi może przyjść im się zmierzyć i na te, które już przeszli. Niesieni falą miłości, z pewnością odczuli je tylko w niewielkim stopniu. Papier z pewnością zniesie takie niewielkie zawirowania i nadszarpnięcia.

Pierwsza rocznica ślubu – papierowe gody. Jaki prezent wybrać?

Jeśli chodzi o rocznica papierowa prezent powinien być sentymentalny. Co dać na papierową rocznicę swoim bliskim? Dobrym pomysłem na prezent może być po prostu kartka ze wspomnieniami, pozwalająca powrócić do tych pierwszych magicznych chwil, które budują przyszłe i przekształcają się w coraz solidniejsze małżeństwo, do którego wstępem jest pierwsza rocznica ślubu. Papierowe gody mogą być okazją do obejrzenia filmu z wesela z gośćmi, którzy uczestniczyli w wydarzeniu w tym wyjątkowym dniu. Może zatem przygotować fotoksiążkę, w której znajdą się zdjęcia robione telefonami lub aparatami osób prywatnych, ukazujące to, co mogło umknąć profesjonalistom dbającym o uwiecznianie wesela i ślubu.

Na rocznicę papierową, prezentem trafionym w dziesiątkę może być także pamiątkowa kartka wraz z koszem wypełnionym łakociami. Wiesz, jakie wino pije para? Oprócz ulubionego trunku może się tam znaleźć np. kawa lub kieliszki z zabawnymi napisami. Pamiętaj, że wino jest symbolem miłości i dlatego to jeden z lepszych pomysłów na podarunek. Czekoladki także, możesz dodać do nich coś od siebie lub nawet własnoręcznie je przygotować – wiele cukierni lub manufaktur słodyczy umożliwia wykonanie samodzielnie czekolad na wyjątkową okazję.

Na pewno prezenty bardziej użytkowe lub wizualne posłużą jako element wystroju na lata, ale można wręczyć także wspomnienia: spa, podróż ekskluzywnym samochodem, wakacje lub lot balonem to na pewno pomysły warte zrealizowania. 

Emocje przede wszystkim

Numer 1 na naszej liście prezentów z okazji pierwszej rocznicy ślubu to spędzenie czasu ze świętującymi. Może zorganizuj przyjęcie niespodziankę w miejscu, gdzie rok wcześniej bawiliście się na ich weselu? A może chociaż uda się wam zjeść tam obiad z ich najbliższymi? Takie świętowanie papierowej rocznicy to prezent, którego nie zapomną na lata.

Wspomnienia są najcenniejsze, a jeśli dodasz do nich drobny upominek, z pewnością łatwiej będzie je przywołać. Co prawda obecna sytuacja często uniemożliwia świętowanie w dużym gronie, jednak nawet w niewielkiej grupie uda się z pewnością odtworzyć emocje, które poniosą młodą parę do kolejnych pięknych rocznic. W końcu 1 rocznica ślubu papierowa jest okazją wyjątkową. 

Pamiętaj, że tak i wyczucie są idealnymi wyznacznikami wybierania prezentów na każdą okazję, dlatego też staraj się w kartkach lub życzeniach nie umieszczać aluzji co do posiadania dziecka, zmiany pracy czy drażliwych sytuacji rodzinnych. Żadna okazja nie jest dobra do zadawania nietaktownych pytań ani do sugerowania parze planowania przyszłości w wyjątkowo intymnych sferach, jakimi są między innymi rodzicielstwo lub zmiana pracy czy przeprowadzka. Podobnie jak inne święta 1 rocznica ślubu papierowa wymaga stosownego zachowania. 

Mamy nadzieję, że dzięki nam zakupione prezenty sprawią radość obdarowanym, a świętowanie papierowej rocznicy ślubu będzie wyjątkowo udane.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę