Personalizacja pierścionka zaręczynowego: jak stworzyć niezapomnianą pamiątkę?

Na wybór pierścionka zaręczynowego warto poświęcić trochę czasu. Zarówno kamień – jego kolor, kształt i szlif – jak i materiał obrączki, mają znaczenie. Podpowiadamy, jak wybrać biżuterię, która stanie się pamiątką na lata!

Wyjątkowy pierścionek dla ukochanej

Czy istnieje idealny pierścionek zaręczynowy? Tak – jednak dla każdego, będzie on oznaczał coś innego. Jak więc wybrać ten jeden, wyjątkowy?

Wybierz kamień specjalnie dla partnerki

Być może spotkałeś się z przekonaniem, że pierścionek zaręczynowy powinien być z diamentem? Popularność tych kamieni związana jest z pewnym pierścionkiem marki Tiffany z 1886 roku. W projekcie, o którym mowa, diament osadzono na obrączce centralnie, nieco wyżej. Tak oprawiony lepiej odbijał światło, a tym samym wydawał się większy i jaśniejszy. Ikoniczny projekt Charlesa Tiffany’ego do dziś inspiruje jubilerów na całym świecie. Kiedy myślimy o biżuterii zaręczynowej, z reguły widzimy właśnie pierścionek z jednym kamieniem na samym środku obrączki.

Pierwszym wyborem zakochanych nadal jest diament. Niektórzy mówią wręcz, że podarowany na zaręczyny dobrze wróży w miłości. Kamienie kolorowe robią im jednak silną konkurencję. W pierścionkach zaręczynowych pięknie wyglądają m.in. cytryny, rubiny, ametysty i szmaragdy. Rodolity i turmaliny ucieszą miłośniczki różu. Jeśli poszukujesz niebieskiego kamienia, wybieraj spośród szafirów, tanzanitów i topazów. Z pewnością znajdziesz coś w jej ulubionym odcieniu!

temat2-Personalizacja-pierścionka--2.jpg

Kształt i szlif diamentu: jakie masz opcje?

Nieoszlifowany diament ma formę nieregularną, a jego powierzchnia jest chropowata i matowa. To właśnie szlif sprawia, że przyjmuje określony kształt oraz zaczyna efektownie odbijać światło. Docelowy kształt kamienia zależy od projektu biżuterii, a sekret idealnego szlifu tkwi w proporcjach. Musi być odpowiednio głęboki i precyzyjny. Szlif brylantowy dzięki doskonałej symetrii wydobywa z diamentu maksymalną brylancję, czyli blask. Nawet brylant niewielki, lecz dobrze oszlifowany, będzie zachwycał. Brylanty, czyli diamenty w szlifie brylantowym stanowią aż 70% sprzedawanych. Mają okrągłą formę składającą się z podstawy, korony oraz 57 lub 58 ścianek bocznych, czyli fasetek. Inne popularne szlify w pierścionkach zaręczynowych to szmaragdowy, markiza, poduszka i owal.

Wybierz metal, z którego wykonana jest obrączka

Wiele kobiet traktuje swój pierścionek zaręczynowy jako codzienną biżuterię, a po ślubie nosi go na jednym palcu razem z obrączką. Istotne więc, aby metal pierścionek był trwały. Biżuterię zaręczynową tworzy się najczęściej ze złota lub platyny, rzadziej ze srebra. Pod kątem stosunku jakości do ceny najlepiej wypada złoto w próbie 585, zwanej też 14-karatowym. Zawartość złota w takim stopie wynosi 58,5%. Reszta to domieszki, dzięki którym stop zyskuje odpowiednią trwałość, plastyczność oraz pożądany odcień.

Z myślą o kobietach, które jednak wolą srebro, powstaje biżuteria z białego złota oraz platyny. Platyna jubilerska ma 95% czystości i oznaczana jest próbą „PT 950”. Jest odporna na zarysowania, odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ma naturalnie piękny odcień, nie matowieje oraz jest hipoalergiczna. W odróżnieniu od białego złota nie wymaga rodowania, czyli pokrywania innymi metalami szlachetnymi.

Grawerowanie pierścionka: co warto wiedzieć

Biżuteria zaręczynowa – czy to z grawerem, czy bez – to zawsze prezent z komunikatem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać w niej dodatkowe przesłanie. Jeśli są takie słowa, które mają dla was szczególne znaczenie, może warto o tym pomyśleć? W roli graweru sprawdzą się też romantyczne lub filozoficzne sentencje, ulubione cytaty z książek, filmów, piosenek. Jeśli lubicie proste przekazy, postaw na wasze imiona, inicjały albo znak nieskończoności czy serca? A może dzień i współrzędne miejsca, w którym się poznaliście?

Personalizowany pierścionek zaręczynowy

Wyjątkowe, tworzone ręcznie pierścionki zaręczynowe z diamentami oraz kolorowymi kamieniami znajdziesz w ACLARI Diamonds. Część modeli z regularnej kolekcji dostępna jest również w ofercie indywidualnej. W tej opcji samodzielnie wskazujesz diament, jaki ma zostać zakuty w wybranym pierścionku, dzięki czemu masz możliwość utworzenia naprawdę niezwykłego pierścionka zaręczynowego. Dowiedz się więcej na aclari.pl lub w salonach stacjonarnych!

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę