25 niedrogich marek zegarków – ranking

Zegarki od dziesięcioleci są podstawą ubioru każdego gentlemana. Nawet przy pojawieniu się różnych gadżetów technicznych, zegarków nie da się ot tak zastąpić. Wręcz przeciwnie, rynek zegarków wciąż się rozwija, z coraz to większą liczbą marek do wyboru. Z pewnością w poniższym rankingu znajdziesz markę zegarka, która najlepiej będzie pasowała do Twojego stylu życia a nawet budżetu.

Jeśli chcesz wydać majątek na zegarek, możesz przeglądać luksusowe marki, takie jak Rolex, Patek Philippe, Audemars Piguet itp. Jeśli jednak jesteś osobą, która szuka w przystępnej cenie, a jednocześnie dobrej jakości zegarków, nie będziesz rozczarowany tym rankingiem. Poniżej znajdziesz jedne z najbardziej przystępnych cenowo marek dostępnych obecnie na rynku.

Ranking marek zegarków

Orient

Ranking zaczniemy od marki zegarków Orient. Możesz być zaskoczony, widząc tę ​​markę na tej liście, ponieważ zwykle porównuje się ją ze szwajcarskimi markami zegarków i możesz pomyśleć, że ich produkty są dość drogie. Jednak prawda jest taka, że ​​wysokiej jakości zegarki Orient są w rzeczywistości bardzo przystępne cenowo.

Orient jest obecnie spółką zależną firmy Seiko, ale firma kontynuowała własne działania, aby zachować wyjątkową jakość. Istnieją cztery podstawowe kolekcje Orient – Classic, Bambino, Sport i Orient Star. Bez względu na to, jaką kolekcję wybierzesz, masz tą pewność, że zegarek Orient jest stylowy i niezawodny. 

ORIENT CENA: 600-1500zł

Citizen

Citizen to jedna z głównych marek innego konglomeratu w Japonii, Citizen Watch Co.Ltd. Od momentu powstania w 1918 roku w Shokosha Watch Research Institute, Citizen wprowadził na rynek szereg wyjątkowych zegarków, które pozostawiły ślady w historii japońskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. Obejmuje to Citizen Calendar, Parashock, Parawater, Voice Master i wiele innych. 

Obecnie Citizen jest wysoko ceniony za swoje stylowe, innowacyjne i wysokiej jakości zegarki. Jedną z jego wybitnych kolekcji jest Citizen Eco-Drive, który należy do najlepszych zegarków solarnych. Citizen jest również zwykle porównywany z markami z tego samego przedziału cenowego, takimi jak Seiko, Fossil, Garmin i TW Steel. 

CITIZEN CENA: 800-1800zł

Stuhrling

Z kilku japońskich marek zegarków powyżej mamy przechodzimy teraz do amerykańskiej firmy zegarków – Stuhrling. Chociaż firma jest wciąż całkiem nowa w branży zegarmistrzowskiej, Stuhrling przestrzega starej szwajcarskiej tradycji zegarmistrzowskiej. Może to być hołd firmy dla mistrza szwajcarskiego zegarmistrza, od którego wzięła swoją nazwę – Maxa Stuhrlinga.

Nie oznacza to jednak, że zegarki Stuhrling są produkowane w Szwajcarii. Raczej większość jej produktów jest wytwarzana i montowana w Hongkongu. W szczególności jego mechanizmy mogą pochodzić z Chin i Japonii, chociaż droższe modele mają szwajcarskie elementy. Jeśli chodzi o estetykę, wielu uważa zegarki Stuhrling za wyjątkowe, piękne i modne, a jednocześnie stosunkowo niedrogie. 

STUHRLING CENA: 900-2100zł

Timex

Timex jest obecnie jedną z największych firm zegarmistrzowskich na świecie. Jest to prawdopodobnie spowodowane zaangażowaniem firmy w filozofię tworzenia niedrogich zegarów. Timex Group ma obecnie siedzibę w Holandii. Jej oddziały są zlokalizowane na całym świecie – w Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz na Filipinach. Oprócz przystępnej ceny marka znana jest również z prostoty i trwałości swoich zegarków. Firma oferuje szeroką gamę modeli, a nawet czasami prezentuje specjalne zegarki. Przykładami tych specjalnych zegarków są zegarki z Myszką Miki, Timex Ironman i V-conic.

TIMEX CENA: 300-500zł

Casio

Następna na liście jest jedna z marek często porównywanych z Timexem, mówimy o marce zegarków Casio. W rzeczywistości jest to firma elektroniczna, która powstała w Japonii. Opracowała różne rodzaje produktów takie jak kalkulatory, aparaty cyfrowe, zegarki cyfrowe i wiele innych. 

Casio rozpoczął produkcję zegarków cyfrowych w latach 90-tych i od tego czasu nadal się rozwija. Ma teraz kilka popularnych kolekcji, w tym G-Shock (które omówimy szczegółowo później), Baby-G, Pro Trek, Edifice, Classic, Dress i Vintage. 

CASIO CENA: 300-600zł

Seiko

Inną popularną marką zegarków z Japonii jest marka Seiko . W przeciwieństwie do Casio, który oferuje różnorodne produkty, Seiko specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu wysokiej jakości zegarków, odkąd została założona w Tokio w Japonii w 1881 roku. Jej zaangażowanie polega na promowaniu japońskiego rzemiosła poprzez swoje zegarki.

Co więcej, Seiko jest w stanie rozszerzyć swoją ofertę od niedrogich zegarków po wysokiej klasy zegarki, które mogą nawet konkurować w rankingu ze szwajcarskimi markami zegarków. Niezależnie od kolekcji i ceny, zegarki Seiko są znane ze swojej trwałości, precyzji i stylu. 

SEIKO CENA: 800-1700zł

Hamilton

Hamilton pierwotnie rozpoczął swoją działalność w Lancaster w Pensylwanii w 1893 roku. Jednak działalność firmy w Ameryce zakończyła się w 1969 roku. Po tym czasie własność firmy przeszła przez różne przejęcia i fuzje, aż do dnia dzisiejszego stała się częścią Swatch Group. Oprócz tego Hamilton ma teraz siedzibę w Bienne w Szwajcarii. 

Co ciekawe, zegarki Hamilton pokazują zarówno swoje amerykańskie, jak i szwajcarskie pochodzenie. Projekty i style są dość amerykańskie, a mechanizmy szczycą się szwajcarską precyzją. Z tego powodu Hamilton jest wysoko ceniony w rankingu w porównaniu do innych marek w swojej grupie cenowej. W rzeczywistości entuzjaści zegarków uważają, że marka jest niedoceniana, biorąc pod uwagę stosunkowo niskie ceny ich zegarków.

HAMILTON CENA: 1900-3500zł

Fossil

Fossil to nie tylko prosta amerykańska marka zegarków. Oprócz modnych zegarków w kultowych blaszanych pudełkach, Fossil projektuje, produkuje i dystrybuuje również produkty dla innych marek, takich jak Armani Exchange, Diesel, Michael Kors, Kate Spade New York, Tony Burch i wielu innych. 

Niezależnie od tego, zegarki Fossil jako takie są szanowane, zwłaszcza wśród modnych zegarków. Mają dość szeroką gamę wzorów – nowoczesne, sportowe, z klasą itp. Zastosowane mechanizmy mają również opcje kwarcowe i szwajcarskie. Dość łatwo jest znaleźć zegarek Fossil, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom.

FOSSIL CENA: 300-600zł

Invicta

Invicta to szwajcarska marka zegarków, która rozpoczęła swoją działalność w 1837 roku. Jednak wiele osób ma wątpliwości co do zegarków Invicta ze względu na ich cenę. Po głębszej analizie stwierdzamy, że jest to całkiem zrozumiałe, dlaczego Invicta nie cieszy się tak dużym szacunkiem, jak inne szwajcarskie marki. 

Chociaż Invicta szczyci się swoim szwajcarskim dziedzictwem, nie wszystkie ich zegarki są w całości wyprodukowane w Szwajcarii. W rzeczywistości wiele jej produktów pochodzi z Azji i jest wyposażonych w japońskie mechanizmy kwarcowe. Nie oznacza to jednak, że zegarków Invicta nie warto kupować. Nadal mają ten luksusowy wygląd, mimo że nie są na równi z Rolexem i Omegą. Nadal mają imponującą jakość oferowaną w przystępnych cenach. 

INVICTA CENA: 700-1300zł

Solios

Solios to kanadyjska marka zegarków założona w Montrealu przez dwóch przedsiębiorców. Zegarki Solios są eleganckie, minimalistyczne i, co najważniejsze, zasilane energią słoneczną. 

Co więcej, misją firmy jest tworzenie produktów, które są zrównoważone i będą wytrzymałe przez wiele lat. Mając to na uwadze, baterie zegarka Solios nie trzeba wymieniać, ponieważ można je ładować energią słoneczną. Projekt jest również ponadczasowy, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego trendu w modzie, który może się pojawić. Użyte materiały są starannie dobierane i łączone, aby wyprodukować wytrzymałe zegarki. Ponadto skórzane paski są syntetyczne i nie są wykonane ze skóry zwierzęcej. 

SOLIOS CENA: 700-100zł

Triwa

Triwa to kolejna stosunkowo nowa marka zegarków, która powstała dopiero w 2007 roku. Zegarki Triwa cechuje skandynawska prostota i kreatywność, a także imponująca jakość wykonania. Ich projekty są głównie współczesne, ale rzemiosło jest tradycyjne. Do 2009 roku Triwa poszerzyła również swoją ofertę o bransoletki i okulary przeciwsłoneczne.

TRIWA CENA: 500-900zł

Bulova

Następnie w rankingu mamy amerykańską markę zegarków, która rozpoczęła swoją przygodę w Nowym Jorku w 1875 roku – Bulova . Jako jedna z najdłużej działających marek zegarków nie jest zaskakujące, że można znaleźć różne zegarki Bulova, które odcisnęły piętno na branży zegarków, w tym Accutron i Precisionist. Istnieją również zegarki Bulova, które stały się bardziej popularne ze względu na ich ekspozycję w niektórych filmach. 

Bulova jest obecnie jedną ze spółek zależnych Citizen Watch Co. po przejęciu jej przez tę ostatnią w 1979 roku. Niezależnie od właściciela, Bulova jest wysoko ceniona w przemyśle zegarmistrzowskim ze względu na wysoką dokładność, styl i trwałość swoich zegarków. Prezentuje również dość szeroką gamę zegarków – od tych z wyższej półki po te ze średniej i niższej półki, które są często porównywane z Seiko. 

BULOVA CENA:  1400-3300zł

TW Steel 

TW Steel to holenderska marka zegarków, która produkuje charakterystyczne, ponadgabarytowe zegarki – mierzące od co najmniej 38 mm w przypadku średnicy koperty do 48 mm.

Firma została założona w 2005 roku przez ojca i syna, Jordy’ego i Tona Cobelensów. Charakterystyczny styl zegarków TW Steel jest inspirowany kobietami noszącymi duże męskie zegarki, które Jordy widział w nocnych klubach. Chociaż zegarki TW Steel są dość przystępne, marka otrzymuje mieszane opinie. Niektórzy wolą konkurentów marki, takich jak Seiko i Fossil, podczas gdy inni po prostu nie chcą mieć zbyt dużych zegarków na nadgarstkach. Z drugiej strony są też tacy, którzy podziwiają wygląd, stylistykę, jakość i wygodę, jaką oferują zegarki TW Steel. 

TW STEEL CENA: 600-1200zł

Tissot 

Tissot to szwajcarska marka zegarków założona w 1853 roku przez Charles-Felicien i Charles-Emile Tissot. W tamtych czasach był to skromny warsztat montażowy Tissot & Son w Le Locle w Szwajcarii. Obecnie Tissot jest spółką zależną The Swatch Group po przejęciu jej przez tę ostatnią w 1983 r. Mimo to Tissot nadal ma siedzibę w Szwajcarii. Tissot jest w stanie utrzymać względną przystępność cenową swoich zegarków, pozyskując wszystkie swoje materiały lokalnie, w tym mechanizmy, oraz utrzymując produkcję i montaż w Szwajcarii. W związku z tym Tissot zyskał doskonałą reputację w branży zegarmistrzowskiej. Jego zegarki są znane z doskonałej jakości, a nawet przez entuzjastów zegarków uważane za luksusowe zegarki w przystępnej cenie. 

TISSOT CENA: 1000-2100zł

Victorinox

Być może spotkałeś się z marką Victorinox szwajcarskich noży wojskowych. Victorinox został założony jako dostawca noży dla armii szwajcarskiej, kiedy otworzył swój warsztat w 1884 roku. Jednak w całej swojej historii firma była w stanie poszerzać swój asortyment, dlatego teraz obejmuje ono zegarki, sprzęt podróżny, zapachy oraz noże domowe i profesjonalne. Chociaż jego podstawowym produktem nadal są noże Swiss Army. 

Zegarki Victorinox są uważane za produkty klasy podstawowej ze względu na ich przystępną cenę. Ponieważ jednak nadal są produkowane w Szwajcarii, wielu uważa je za dobrej jakości. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów Victorinox, jego zegarki są również trwałe i dokładne. 

VICTORINOX CENA:  1100-1800zł

Alpina

Kolejną szwajcarską marką zegarków o długiej historii jest Alpina. Może być mniej popularny w porównaniu do innych wyżej wymienionych marek, ale nie oznacza to, że ich produkty są złej jakości. Wręcz przeciwnie, Alpina jest znana z produkcji dobrej jakości szwajcarskich mechanizmów. Jego zegarki są solidne, a jednocześnie stylowe i precyzyjne. W związku z tym zegarki Alpina można łatwo sklasyfikować jako luksus w przystępnej cenie. 

ALPINA CENA: 2400-5000zł

G-Shock

Wspomnieliśmy krótko o G-Shock powyżej w naszym krótkim przeglądzie Casio. Jest to rzeczywiście jedna z największych kolekcji Casio, która czasami jest uważana za odrębną markę. Zegarki G-Shock są zwykle znane z szerokiej gamy wzorów, które oferują w bardzo niskich cenach. Wszystkie są wytrzymałe, wodoodporne, a w zależności od linii produktów, zegarki G-Shock mają również zaawansowane funkcje, które mogą wpasować się do Twojego stylu życia.

G-SHOCK CENA: 250-600zł

Movado

Movado to kolejna szwajcarska marka zegarków o długiej historii. Marka ta powstała w 1881 roku w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii i pierwotnie nosiło nazwę LaI Ditescheim & Freres SA. Obecnie siedziba firmy znajduje się w New Jersey, ale posiada zakłady produkcyjne w Szwajcarii. 

Chociaż niektóre zegarki Movado mogą się wydawać dość drogie, znaczna liczba jego produktów jest dobrej jakości. Niezależnie od ceny, wszystkie zegarki Movado są wykonane w Szwajcarii, proste, ale eleganckie. Wszystkie mają charakterystyczną jedną kropkę na godzinie 12. 

MOVADO CENA: 1700-4200zł

Mondaine

Kolejną szwajcarską firmą zegarmistrzowską, która oferuje zegarki w przystępnej cenie, jest Mondaine. Firma powstała w 1951 roku, ale jej głównym produktem były wówczas zegary na stacjach kolejowych. Jednak w 1986 roku Mondaine zaczął tworzyć zegarki na rękę, które są inspirowane kolejami szwajcarskimi. Wszystkie zegarki Mondaine mają czerwoną wskazówkę sekundową.  Jeśli chodzi o jakość, są dokładne i stylowe. Ponadto, zegarki Mondaine są produkowane w Szwajcarii i są niedrogie, dlatego z pewnością staną się dobrą inwestycją. 

MONDAINE CENA: 500-1400zł

Junghans

Następnie w rankingu mamy niemiecką markę zegarków – Junghans . Powstała jako firma zegarmistrzowska w 1861 roku w Schramberg w Niemczech i początkowo nosiła nazwę Junghans and Tobler. Dopiero w 1927 roku Junghans zaczął tworzyć zegarki na rękę. XX wieku styl zegarków Junghans był w dużej mierze pod wpływem projektanta Maxa Billa, który zastosował styl Bauhaus w zegarach i zegarkach.  Obecnie zegarki Junghans są nadal popularne ze względu na wzornictwo inspirowane Bauhausem. Mogą mieć estetykę vintage, ale zastosowana technologia jest stale ulepszana. 

JUNGHANS CENA: 1400-3000zł

Luminox

Firma Luminox została założona w 1989 roku przez weterana branży zegarmistrzowskiej Barry’ego Cohena wraz z Richardem Timbo. Jego misją jest „oferowanie najnowocześniejszej luminescencji i czytelności w linii wysokiej jakości zegarków sportowych”. Aby zbudować swój rynek, obaj nawiązali współpracę z US Navy SEALS i innymi elitarnymi jednostkami. Dzięki temu firma jest w stanie zbudować zegarki, które są testowane, sprawdzon i to , że przetrwają w najtrudniejszych warunkach.

LUMINOX CENA: 1600-2800zł

Guess

Markę Guess możesz znać nie ze względu na jego zegarki, ale ze względu na jego produkty lifestyle’owe, takie jak ubrania, dżinsy i akcesoria. Nie oznacza to jednak, że zegarków Guess nie warto kupować. Zegarki Guess są produkowane przez Sequel AG, szwajcarską firmę należącą do Timex Group. Przede wszystkim modne zegarki Guess są oczywiście stylowe i nie są wyposażone w skomplikowane funkcje. Zazwyczaj wyposażone są w mechanizm kwarcowy, są dokładne i niezawodne. 

GUESS CENA: 400-800zł

Nixon

Nixon to kolejna amerykańska marka oferująca modne zegarki. Została założona przez Andy’ego Laatsa i Chada DiNennę w 1997 roku.  Zegarki Nixon są zwykle porównywane z zegarkami Fossil, biorąc pod uwagę, że oba są modne. Oznacza to, że Nixon produkuje również dobrej jakości zegarki o różnych wzorach, aby zaspokoić potrzeby klientów.

NIXON CENA: 800-2000zł

Skagen

Oficjalnie nazwany Skagen Denmark. Skagen w rzeczywistości nie jest duńską marką zegarków. Jest to amerykańska marka, która oferuje również biżuterię, torebki i inne modne dodatki. Pierwotnie zegarki Skagen były produkowane w Hongkongu. Jednak w 2012 roku Fossil kupił licencję na produkcję swoich zegarków, więc od tego czasu produkcja zegarków Skagen odbywa się w Chinach. Podobnie jak w przypadku innych produktów, zegarki Skagen mają proste i minimalistyczne wzory. Firma wierzy, że prostota czyni produkty piękniejszymi i bardziej wszechstronnymi. 

SKAGEN CENA: 250-500zł

Shinola

Shinola to kolejna marka lifestyle’owa, która produkuje zegarki i inne towary. Została założona przez Toma Kartsotisa w 2011 roku.  Zegarek Shinola jest trwały, stylowy i niedrogi. Chociaż jest dumna z bycia amerykańską marką, niektórzy entuzjaści zegarków krytykują swoje zegarki, ponieważ większość używanych części pochodzi z importu i są po prostu montowane w Detroit. Niemniej jednak fakt, że zegarki Shinola są stylowe i solidne, nadal pozostaje prawdą. 

SHINOLA CENA: 1400-2600zł

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę