Zegarek Code41 – opinie i cena

Szwajcarska marka zegarków CODE41 jest dobrze znana wielu miłośnikom zegarków . Startup z Lozanny był w stanie szybko zbudować dużą społeczność dzięki przejrzystej polityce produktowej w zakresie kosztów, pochodzenia i rozwoju marki. W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o ekscytującej historii CODE41 i przedstawić aktualne kolekcje zegarków.

Po tym, jak projektant zegarków Claudio D’Amore zaprojektował kilka kolekcji dla znanych marek zegarków (w tym Montblanc i Tag Heuer), założył CODE41 w 2016 roku.

Skoncentrowano się na wizji opracowania wysokiej jakości mechanicznego zegarka naręcznego za rozsądną cenę. Polityka firmy szwajcarskiego producenta zegarków opiera się na absolutnej przejrzystości w odniesieniu do wszystkich kosztów rozwoju i produkcji. Oznacza to, że można dokładnie prześledzić pochodzenie każdego elementu przy produkcji zegarków.

Przy sprzedaży zegarków CODE41 nie ma pośredników, a zegarki można kupić tylko i wyłącznie w sklepie internetowym firmy. W rezultacie zegarki CODE41 kosztują znacznie mniej niż porównywalne zegarki mechaniczne dostępne w sprzedaży detalicznej.

 Zegarki CODE41 -cena

W międzyczasie pojawiły się różne kolekcje zegarków z CODE41. Przejrzysta obsługa kosztów i zaangażowanie społeczności CODE41  opłaciło się dla szwajcarskiego startupu. Liczby poszczególnych kolekcji są ograniczone, a pierwsza seria została wyprzedana w ciągu kilku miesięcy.

Zegarki CODE41 można nabyć w okolicach 10000zł w zależności od egzemplarza. CODE41 X41: Edition 4 oferuje to, co najlepsze w zegarmistrzostwie z najwyższej półki, niestandardowy szwajcarski mechanizm, w tym rotor peryferyjny i komplikacje Grande Date, wyjątkowe materiały, rzemieślnictwo i wykończenie oraz rodzaj dbałości o szczegóły, które definiują najlepsze szwajcarskie zegarmistrzostwo – za ułamek zwykłej ceny.

CODE41 – szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie?

Szwajcarskie zegarki to sztuka – a sztuka zegarmistrzowska cechuje się wysoką ceną. Niemniej jednak wiele zegarków z pieczęcią „Made in Swiss” jest w większości wyprodukowanych nie w Szwajcarii, ale w Azji. Aby zegarek został ozdobiony etykietą „Made in Swiss”, co najmniej 60 procent produkcji musi mieć miejsce w Szwajcarii. Jednak wiele zegarków jest szczególnie drogich ze względu na bardzo wysokie marże producentów i sprzedawców.

Dzięki przystępnym cenom i skutecznej strategii sprzedaży CODE41 osiągnął wyjątkowy punkt sprzedaży na szwajcarskim rynku zegarków. Chociaż nawet 90 procent produkcji CODE41 odbywa się w Szwajcarii, marka zegarków Lusanner nie używa oznaczenia „Made in Swiss”, co stanowi kolejny przykład.

CODE41 miał również części Anomaly 01 i 02 wyprodukowane w Azji. Ale jest to komunikowane otwarcie i znajduje również odzwierciedlenie w ostatecznej cenie, która jest znacznie niższa od porównywalnych zegarków. W przypadku DAY41 i X41, 90 procent produkcji odbywa się w Szwajcarii i tą ścieżką należy również podążać w przypadku przyszłych kolekcji.

Dzięki ekskluzywnej sprzedaży za pośrednictwem własnego sklepu internetowego CODE41 opracował skuteczną strategię sprzedaży i całkowicie rezygnuje z dalszych pośredników. Jeśli spojrzysz na ceny porównywalnych zegarków mechanicznych, otrzymasz wysokiej jakości zegarki w CODE41 za uczciwą i przystępną cenę.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

One thought on “Zegarek Code41 – opinie i cena

  1. Interesuje mnie model Anomalia 02. Czy ktoś posiada taki zegarek marki Code41? Po długich poszukiwaniach i zaczerpnięciu opinii jestem raczej zdecydowany ale niestety nie znalazłem info czy gdzieś można zobaczyć na żywo. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę