Amerykańskie marki odzieżowe – oto lista

W dzisiejszym artykule teleportujemy się do USA, aby poznać amerykańskie marki odzieżowe i sklepy internetowe z ubraniami. Amerykański rynek mody uważany jest za jeden z ciekawszych, a na pewno ten, z którego wywodzi się wiele znanych i cenionych marek. Przybliżymy Wam jedne z najpopularniejszych marek amerykańskich, takich jak Gant, Brooks Brothers, Alden i inne.

GANT

Jedną z bardziej znanych amerykańskich marek odzieżowych jest Gant. Firma aktualnie prężnie rozwija się w Szwecji, jednak swoje początki ma w Ameryce. To właśnie w USA ukraiński imigrant Bernard Gantmacher swoją wiedzę o produkcji koszul, zdobytą w fabryce koszul, wykorzystał w produkcji na małą skalę. Wszystko zaczęło się w latach 20. Po wieloletniej pracy podwykonawczej, postanowił stworzyć swoją amerykańską markę odzieżową Gant New Haven. Głównym wyrobem produkcyjnym były koszule męskie, jednak wraz z upływem czasu Gantmacher poszerzył asortyment o odzież casualową i elegancką, a także tekstylia domowe, perfumy, okulary i inne dodatki. 

BROOK BROTHERS

Jest to amerykańska firma odzieżowa, która konkuruje z Ralphem Laurenem. Jest to marka, która swoją działalność rozpoczęła najwcześniej, bo aż w 1818 roku i jest z nami do dziś. Czyni to ją jedną z najbardziej uznawanych i cenionych na rynku modowych, ponieważ jest to nie lada wyczyn tak długo się utrzymać i prężnie rozwijać. Stałymi klientami tej marki są Barack Obama i Abraham Lincoln. Brook Brothers słynie przede wszystkim z produkcji koszul. To właśnie ta amerykańska firma odzieżowa spopularyzowała kołnierzyki zapinane na guziki. Koszula tego typu nazywa się button – down i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej marki. 

ALDEN

To amerykańska marka odzieżowa zajmująca się produkcją obuwia klasycznego. Powstała w 1884 roku. Jednym z najbardziej popularnych wyrobów tej marki są buty z końskiej skóry (cordovan). Alden jest największym odbiorcą skór końskich oprawianych przez firmę Horween Leather Company. 

RALPH LAUREN

Logo tej amerykańskiej firmy odzieżowej jest bardzo popularne nawet w Polsce. Przedstawia gracza polo na koniu. Produkcja odzieży zaczęła się od szycia krawatów, następnie marka rozszerzyła produkcję o nowy asortyment. 

TOMMY HILFIGER

Ta amerykańska marka odzieżowa jest czołowym przedstawicielem american dream. Założyciel firmy Thomas Hilfiger, stał się wyznacznikiem mody na wszystkich kontynentach. Odmówił współpracy z firmą Calvin Klein, ponieważ jego marzeniem było stworzenie własnej marki. Nie był to błąd, ponieważ jest ona znana na całym świecie. Tommy Hilfiger znany jest przede wszystkim ze swoich produktów utrzymanych ciągle w jednym charakterystycznym stylu. W Polsce jest to jedna z luksusowych marek. Natomiast w USA jest to marka przeznaczona dla klasy średniej. 

Sklepy internetowe z odzieżą z USA

W Polsce jest wiele amerykańskich sklepów internetowych z ubraniami. Polskie firmy współpracują z markami z USA, dzięki czemu zakupy są łatwe i przyjemne. Większość sklepów korzysta z PayPala, przez co wykonanie transakcji nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Zakupy w amerykańskich sklepach odzieżowych to dość popularny sposób na posiadanie nietypowych produktów. Zarówno znane marki, jak i te mniej, posiadają w swojej ofercie różne metody i koszty dostawy. Najchętniej kupowane w amerykańskich sklepach internetowych z ubraniami produkty to obuwie, odzież, marynarki tweed, torebki, zegarki, biżuteria. Zamawianie w amerykańskich sklepach odzieżowych to pewność zdobycia kolekcji niedostępnych w Polsce. Jest to ogromna możliwość dla pasjonatów modowych.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę