Co powiedzieć u fryzjera?

To jak rozmawiać z fryzjerem, a także to, co powiedzieć u fryzjera, to zagadnienia nie tak proste jak mogłoby się wydawać. Dobra komunikacja to podstawa w wielu sytuacjach socjalnych, jednak czasem zdarza się, że może zjadać nas trema, lub też stres związany z przekazywaniem ważnych informacji jest zbyt duży. Właściwe komunikowanie się, zwłaszcza w momentach takich jak wizyta u fryzjera, jest kluczowe, jeśli chcemy, by wszystko poszło po naszej myśli. Jest to powód, dla którego wiele osób zastanawia się jak rozmawiać z fryzjerem, oraz co właściwie powiedzieć u fryzjera.

Jak rozmawiać z fryzjerem?

Na pewno każdemu zdarzyło się kiedyś żałować wizyty u fryzjera. Brak zadowolenia nie zawsze oznacza, że to wina fryzjera, możliwe, że naszą koncepcję zniekształciły błędy w komunikacji. Najpierw należy dobrze wytłumaczyć oczekiwania względem fryzury. Nie wystarczy kilka razy przytaknąć i powiedzieć tak. Najlepiej przedyskutować wszystko, co wzbudza nasze wątpliwości i zapytać o radę. Powinno się dopytać dokładnie, co ma na myśli i dopiero uzgodnić cięcie. Dobrym pomysłem może być przyniesienie ze sobą zdjęcia upragnionej fryzury, trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że efekt końcowy zależy nie tylko od umiejętności fryzjera, ale także od kondycji włosów. Fryzura inaczej będzie wyglądać na włosach grubych i gęstych, a inaczej na cienkich i rzadkich. Jeżeli ktoś decyduje się na radykalne cięcie, powinien najpierw poprosić fryzjera o obcięcie trochę mniej, być może okaże się, że tak krótkie włosy nie były dobrym wyborem. Zawsze łatwiej jest obciąć trochę więcej później, niż przedłużyć włosy. Fryzjera powinniśmy się też poradzić w kwestii wyboru koloru włosów. Ma znacznie większe doświadczenie i będzie w stanie stwierdzić, czy dany kolor nam pasuje i jak zmieni się odcień, biorąc pod uwagę nasze włosy. Szczególne znaczenie ma przedyskutowanie z fryzjerem strategii, gdy w planach mamy uczestnictwo w imprezie okolicznościowej i działamy pod presją czasu. Może nie być możliwości poprawek, dlatego wcześniejsze ustalenie fryzury będzie sporą pomocą.

Co powiedzieć fryzjerowi?

W żadnym wypadku nie powinno się biernie uczestniczyć w ustaleniach. Fryzjerowi zapewne zależy na tym, byśmy wyszli z salonu zadowoleni. Na pewno będzie wnikliwie pytał o szczegóły fryzury i tylko my możemy mu opowiedzieć o naszych oczekiwaniach. Dyskusja nie powinna zakończyć się w momencie, gdy fryzjer bierze do ręki nożyczki. Ważne, abyśmy poinformowali go, gdy czujemy niepokój w związku z jego działaniami. W salonie nie ma powodu do obaw – na pewno zostaniemy wysłuchani. Właśnie dlatego wyraźnie należy zaznaczyć, ile włosów chcemy obciąć, czy chcemy cieniowanie i zapytać o ewentualną radę. Nie tylko powinniśmy pytać o rady, ale też ich słuchać. Zdarza się, że fryzjer poleca nam konkretne działanie, by polepszyć kondycję włosów. Niekoniecznie powinniśmy machnąć na nie ręką- w słowa specjalistów można, a nawet należy wierzyć. W końcu sami nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić naszych włosów ani dopasować odpowiednich kosmetyków. Rada fryzjera będzie więc pomocna, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę preparatów dostępnych na rynku. Nie bójmy się fryzjera- gdy wybierzemy dobrego, możemy spokojnie zaufać jego osądowi w kwestii naszej fryzury. Głośno i wyraźnie mówmy o naszych oczekiwaniach, nie wahajmy się jednak poradzić go gdy mamy trudności w podjęciu decyzji. Na pewno świadomie nam nie zaszkodzi, a posiadanie dobrego, zaufanego fryzjera ma ogromne znaczenie, dlatego powinniśmy przetestować kilku i wybrać takiego, który zadba o nasz komfort i zadowolenie z usług.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę