Dlaczego kobieta zdradza? Oto powody

Zdecydowanej większości osób w związkach zależy na szczerej miłości. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kobiety, to dla wielu z nich rodzinne relacje stają się kluczowym celem w życiu. W końcu troska, czułość oraz uczucia są ważnymi doznaniami w relacji. Wydawałoby się jednak, że poznając ukochaną połówkę zapragniesz się z nią dobrze bawić oraz cieszyć się życiem. Jednak tak jak w życiu, nie wszystko jest takie proste jakby się mogło wydawać. Czasami  monotonia załamuje się  z powodu tak bardzo nieprzyjemnego zjawiska, jakim jest niewierność. Dlaczego kobiety zdradzają? Dziewczyna z która się spotykam mówi, że kocha, nagle znajduje nowego partnera? Dlaczego kobiety same czasami zadają sobie pytanie – dlaczego zdradzam męża? Dlaczego w ogóle ludzie zdradzają?

Dlaczego kobieta zdradza – główne powody

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie oszukują, robią to ze świadomością, ponieważ chciały mieć związek na boku, który dostarczy im nowych doznań. Skoro ona zrobiła tak skrajny krok, to znaczy, że miała ku temu ważny powód. W naszym przypadku konieczne jest poznanie tych ważnych powodów po to aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości

Oto kilka powodów, dla których dziewczyna decyduje się na krok, jakim jest zdrada. Jednocześnie są to najpopularniejsze odpowiedzi na pytanie dlaczego kobieta zdradza. Dzisiaj dowiesz się także z kim zdradzają żony.

Z kim zdradzają żony?

Istnieje kilka typów faceta z kim zdradzają żony. Można podzielić ich na dwie grupy – Ci z charakterem oraz Ci co mają wygląd. Niektórzy dodają tutaj również trzecią grupę – Ci którzy mają kasę. Z kim zdradzają żony? No jedną noc zdradzają z facetem, którzy mają wygląd. Dłuższe relacje budują z tymi co mają charakter. Ile kobiet zdradza? Ciężko o takie statystki, natomiast prawie 10% miało takie myśli, aby zdradzić swojego partnera. Poniżej lista dlaczego ludzie zdradzają.

Brak pożądania w związku

Nie jest to dla nikogo żadną tajemnicą, że okres obdarowywania kwiatami kobiet oraz częstej  czułości jest w związku najwspanialszy. Każdy stara się w tym okresie pokazać  z jak najlepszej strony. W tym przypadku  najczęściej mężczyźni wykazują się takimi cechami jak szczodrość, poświęcanie uwagi, zapewnianiu bezpieczeństwa, troski oraz uczuć.

Kobieta w szczególności docenia te cechy. W szczególności kiedy widzi duże zainteresowanie, kiedy mężczyzna stara się je osiągnąć na wszystkie możliwe sposoby, to w jaki sposób ma się temu oprzeć? Jednak okres zalotów dobiega końca, mężczyzna przestaje udawać dżentelmena. Nie opiekuje się nią tak jak to było na początku, nie pyta jak się czuje, nie pomaga.  Co więcej, jeżeli mężczyzna i kobieta zaczynają mieszkać razem, to dochodzi do momentu w którym partner uważa ten związek za pewny. Te zmiany zazwyczaj nie podobają się kobietom, w końcu spodziewają  się one, że te uczucia pozostaną na tym samym poziomie. Jednak gdy znika potrzeba udawania najlepszego, facet staje się bierny oraz obojętny.

Taki stan związku kobiecie nie odpowiada, jednak z drugiej strony czuje się winna z tego powodu, że wydają się być bliskimi dla siebie osobami, ale nie mogą porzucić relacji, która została zbudowana. Dlatego jeśli na horyzoncie pojawi się mężczyzna, który odzwierciedla marzenia kobiet, prawdopodobnie w tym przypadku dojdzie do zdrady. Ile kobiet zdradza z tego powodu? Tego nie wiemy, ale możemy szacować tutaj, aż 50% wszystkich zdrad.

Zazdrość psychologiczna

Jednym z powodów, dla których kobieta ma dość aktualnego związku i dopuszcza się zdrady, jest jego patologiczna zazdrość.  Zdecydowana większość facetów uważa się za właścicieli. Niestety czasami prowadzi to do zguby i dotyczy to również relacji partnerskich.  Po zdobyciu kobiety tacy mężczyźni traktują ją jak swoją własność, która musi słuchać tylko i wyłącznie jego kaprysów i  najlepiej by było gdyby miała ograniczony kontakt z innymi ludźmi.

Często dochodzi do tego, że takie nad wyraz zazdrosne osoby dążą do tego aby zerwać wszelki kontakt swojej kobiety z bliskim otoczeniem. Takie zachowanie doprowadza do tego, że kobieta zaczyna się męczyć w takim związku. Ciągła kontrola oraz niespodziewane kłótnie potrafią wyprowadzić każdego z równowagi. Ile kobiet zdradza z tego powodu? Myślimy, że to najmniejszy powód.

Pieniądze odgrywają istotną rolę

Jednym z powodów dla których kobiety tracą głowę są pieniądze. Współczesne społeczeństwo promuje kult konsumpcji oraz przepychu. Ludzie kładą duży nacisk na kupowaniu drogich ubrań, po to aby podkreślić swój status oraz wyższość.  Dochodzą do tego różne akcesoria, elektronika, wycieczki do drogich restauracji oraz wyjazdy zagraniczne. Takiego rodzaju luksus przyciąga młode, atrakcyjne kobiety.

Jeśli niektóre kobiety są wstanie same osiągnąć niezależność, tak niestety wiele podąża prostą ścieżką, poszukają bogatych kochanków. Takich, którzy zechcą spełnić zachcianki swoich pociech. Gdy tylko obecny partner wpadnie w kłopoty finansowe, tak bez wahania skierują one swoją uwagę na kogoś bardziej obiecującego.

Zdrada w związku

Ten powód dotyczy w głównej mierze młodych kobiet, które z jednej strony obawiają się samotności, ale nieustannie poszukują najlepszej dostępnej opcji. W takim przypadku jedna strona w związku może nie być na pierwszym miejscu. Przeważnie problem ten pojawia się u kobiet, które zbyt długo marzyły o przystojnym księciu na białym koniu. Idealizują one sen, w którym wyposażają go we wszystkie możliwe zalety.  Jednocześnie kiedy spotykają one faceta, który jest pozbawiony tych cech, są zawiedzione.

Psychologia zrady kobiet

Należy pamiętać iż niewierność kobiet nie jest takim łatwym czynnikiem, tak jak mogłoby się wydawać. Gdy mężczyźnie wystarczy jeden impuls, kobieta będzie myślała o tym bardzo długo i przeanalizuje to rozkładając działanie na zalety i wady. Sednem niewierności u kobiet są uczucia, które powodują, że zaczynają się zakochiwać, co z kolei wpycha je w ramiona nieznajomego. Jednocześnie po zdradzie kobiety najczęściej doświadczają uczucia zażenowania, wstydu oraz winy. Generalnie całego szeregu emocji, które nie pozwalają jej żyć w spokoju. Nie jest to zwykłe zaspokajanie potrzeb fizjologicznych, a raczej poszukiwanie psychicznej wolności oraz spokoju.

Dlaczego śnimy o tym, że kobieta zdradza?

Sny są z reguły przyjemne jednak czasami może przyśnić się cos niedobrego. Na przykład to, że twoja dziewczyna oszukuje. Co robić? Pójść pobiegać, zapomnieć i żyć normalnie? Ogólnie psychologia mówi o tym, że sen jest pewnego rodzaju odbiciem wewnętrznych doświadczeń. To, co osoba widzi we śnie, zwykle wiąże się z emocjami, których doświadczył kilka dni wcześniej. Bardzo możliwe, że byłeś świadkiem emocjonującej sceny bądź też oglądałeś film o podobnej fabule i to wszystko stało się podstawą snu. 

Jednak gdy wcześniej przyłapałeś się na myśli, że twoja kobieta zaczęła zachowywać się podejrzanie, czy też pojawiły się myśli o innym mężczyźnie, to prawdopodobnie powinieneś zwrócić większą uwagę na takie ostrzeżenia ze strony swojej podświadomości.

Reasumując, nie ma jednego rozwiązania kwestii tego, dlaczego kobiety zdradzają, ponieważ każdy podejmuje decyzję w oparciu o własne zasady moralne. W takim razie trudno powiedzieć, że samo oszukiwanie jest normalnie. Kiedy ktoś podejmuje się takich kroków, to oznacza, że ma problemy, których nie może rozwiązać. Wydawałoby się, że łatwiejsze jest zerwanie aktualnego związku i nawiązanie nowego. Jednak dla większości z jakiegoś powodu ta ścieżka wydaje się być błędna, wygodniej im jest oszukiwać partnera, udając, że nic się nie dzieje.

Każdy powinien sam ocenić, jak bardzo jest to prawidłowe. Należy jednak pamiętać, że gdyby doszłoby do zdrady bądź pojawiła by się taka myśl, to zatrzymaj się i oceń swoje życie. Zastanów się, czy warto psuć to co do tej pory wypracowałeś, czy warto jest oszukiwać bliską Ci osobę?  Czy nie łatwiej byłoby uczciwie porozmawiać, uporządkować sprawy i dopiero wtedy podjąć decyzję. Mam nadzieję, że będzie mniej pytań typu – dlaczego zdradzam męża.

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę