O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce? Praktyczne porady

Pierwsza randka, pierwsze wrażenia, nie ma tutaj uniwersalnej instrukcji. Jednak są pewne określone pułapki, których możemy uniknąć w trakcie randek. Jakie są te potencjalne pułapki poza oczywistością? Jak mogę temu zapobiec i uniknąć wszelkich niewygodnych ścieżek rozmowy?

W dzisiejszym wpisie skupimy się na przygotowaniach przed pierwszą randką. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj kilka pomysłów, które wniesiecie do swoich spotkań. Będą omówione taktyki oraz strategie stosowane podczas spotkań.

Po pierwsze, należy pamiętać, że nie jest to oznaką niepowodzenia, jeśli pierwsza randka nie idzie zgodnie z naszym planem. Pomimo naszych największych wysiłków i starań, powstaje chemia, a czasami po prostu nie. Jeżeli zauważysz, że koła zębate zgrzytają podczas tego pierwszego spotkania, być może odpowiada zdawkowo na twoje pytania i nie przepuszcza Cię przez swoją obronę, wtedy powinieneś oprzeć się na stymulatorach rozmowy.

Oto kilka uniwersalnych pomysłów, jak zapobiec wpadnięciu w te pułapki na pierwszej randce.

  • Rozmowa jest nudna i trudna do zainicjowania.
  • Ona nie jest taka, jaką sobie wyobrażałeś i od razu widać, że nie ma wzajemnego przyciągania się i nie będzie drugiej randki.
  • Opuściłeś restauracje i nie masz pomysłów co dalej.

Można rzec, że to największy niepokój, jaki będzie towarzyszyć mężczyznom na pierwszej randce. Zwłaszcza jeśli wcześniej wymienialiście się dobrym dialogiem przez telefon lub wysyłaliście SMS-y, potęguje to oczekiwanie, że Ty i osoba, o którą zabiegasz jesteście w jakiś sposób sympatyczni, przeznaczeni dla siebie. W rzeczywistości o wiele łatwiej jest wirtualnie dogadać się, ponieważ masz czas na przetrawienie odpowiedzi, przemyślenie pytań, a nawet usunięcie wstępnych wersji roboczych, które uważasz za zbyt ryzykowne. W mózgu nie masz  tych filtrów i nie ma się za czym ukryć. Jakie tematy najprawdopodobniej poruszysz na pierwszej randce aby nie wpaść i nie stracić tego o co tak walczyłeś?

Tematy których nie poruszamy na pierwszej randce

Zacznijmy od tematów, których nie poruszamy na pierwszej randce. Rozmowy o EX, żalenie się czy też rozmowy o chorobach, depresji. To nie są tematy do rozmowy na randce. O czym rozmawiać na pierwszej randce z dziewczyną? Poniżej nasza propozycja.

O czym rozmawiac z dziewczyna na randce??

Standardowe jak Ci minął dzięń? Naprawdę uważam, że powinno się  skorzystać z tej opcji. Wspomnij o swoim dniu lub o czymś zabawnym, co przydarzyło Ci się w drodze na randkę bądź w drodze do pracy. Nie martw się, jeśli musisz omówić niektóre fakty lub uczynić je nieco apokryficznymi. Lekki temat zapewni przewiewny początek randki i nada jemu odpowiedni ton. Nazywa się to rozbrajaniem. Świetny przykładami są tematy o standupach oraz kabaretach. Trochę improwizuj, zacznij od czegoś zabawnego i zrób to po swojemu.

Czy rozmawiać o pracy z dziewczyną? 

Dla niektórych z was, panowie, może to być prawdziwa ślepa uliczka. Możesz nie mieć świetnej pracy. Jesteś bardzo beznamiętny w stosunku do swojej pracy i nie jest to praca, która może rozgałęziać się na inne świetne obszary rozmów. Z drugiej strony możesz również mieć pracę w branży, o której masz bardzo małą wiedzę. Spójrzmy na to indywidualnie.

Najlepsza rada, jaką mogę dać, to zaakcentowanie wszystkich pozytywów i korzyści, jakie przynosi Twoja praca. Nawet jeśli praca jest okropnie monotonna, można powiedzieć:

„ Wiem, że ta praca nie brzmi zbyt interesująco, ale otwiera mi wiele innych możliwości. Stworzyłem wielki zbiór kontaktów i spotkałem wielu interesujących ludzi. Dało mi to dostęp do takich i takich kontaktów, i spotkałem takich i takich wartościowych ludzi, co ważne, wspinam się po drabinie i stale się uczę ”.

Jeśli potrafisz sprawić wrażenie, że jesteś na najlepszej drodze lub chcesz osiągnąć więcej niż twój los w życiu, przyniesie to pozytywną energię w trakcie  randki. Alternatywnie, jeśli kochasz tę pracę, tym lepiej. Jednak uważaj, aby nie przejmować rozmowy i nie mówić bez końca o swojej pracy.

A co z  jej pracą? 

W tym miejscu wymagana jest odrobina należytej ostrożności. Jestem pewien, że mogłeś porozmawiać trochę przed spotkaniem i omówić większość z tych tematów, ale pytanie numer jeden, które jest najczęściej zadawane, brzmi: „ czym się zajmujesz?”.  Jeśli dała ci ogólne akcenty nt. swojej pracy, przeprowadź swoje badania i dowiedz się, co jest aktualne w jej branży. Z drugiej strony może w ogóle nie chcieć rozmawiać o tym, więc przygotuj się na szybką zmianę tematu.

Nie będzie kontynuacji skoro pierwsza randka nie wypaliła

Od samego początku może to być bardzo oczywiste, że nie ma wzajemnego przyciągania. Jeśli tak, traktuj swoją randkę z takim samym szacunkiem, jak każdą inną. Użyj analogii boksu, potraktuj to jako lekką sesję sparingową. Kiedy w końcu spotkasz kogoś na późniejszej randce, z którą czujesz się bardziej emocjonalnie związany, oprzesz się na tych wcześniejszych  randkach, aby upewnić się, że nie idziesz w złym kierunku.

Kolacja zjedzona i pierwsza randka – porady? 

To częsty problem pojawiający się na pierwszej randce, niż mogłoby się wydawać. Zgodziłeś się na wyznaczoną restaurację lub bar na pierwsze spotkanie, ale żadne z was nie zobowiązało się do tego, gdyby randka poszła tak okropnie źle, że będziesz musiał wymyślić strategię wyjścia. „ Och, właśnie dzwoni do mnie klient, muszę iść” lub „ Och, dostałam ważny telefon od mamy, muszę teraz wracać”. Jestem pewien, że niektóre z nich możesz znać.

Fajnym pomysłem na wyższy poziom byłoby zaplanowanie trasy z jednego miejsca do drugiego. Jeśli masz zaplanowaną restaurację, poszukaj dziwacznego miejsca podczas spaceru. Pomiędzy tymi miejscami dowiesz się czegoś o ulicy lub budynku, który ma określone znaczenie. Na przykład we Wrocławiu Ratusz Wrocławski jest jednym z najstarszych ratuszy w Polsce zaś  na wieży znajduje się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy.

Ostatnia wskazówka

Mam nadzieję, że niektóre z tych słów pomogły ci. Pamiętaj, to pierwsza randka, ważne jest to żeby się dobrze bawić, uśmiechać i nie wywierać na siebie zbytniej presji oraz na drugiej osobie. A ty o czym rozmawiasz na pierwszej randce z dziewczyną? Pochwal się w komentarzu i zaproponuj swoje tematy.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę