Jak dobrać wygodne bokserki – podpowiadamy!

Chociaż bielizna zdaje się być niewidoczna, to ma duży wpływ na nasz komfort. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na komfortowych bokserkach?

Część mężczyzn bagatelizuje kwestię bielizny. Zwracamy uwagę na to, jakiej jakości są koszule, spodnie, marynarki, a na bieliznę patrzymy mniej uważnie. Tymczasem ona również jest istotnym elementem naszego stroju. Dlaczego tak ważna jest jej jakość i jak wybrać to, co zapewni maksimum wygody?

Postaw na jakość ze względów zdrowotnych

Pierwszym powodem, dla którego powinniśmy się koncentrować na bieliźnie wysokiej jakości, jest nasze zdrowie. Nieodpowiednia bielizna może przyczyniać się do odparzeń, podrażnień przez przegrzanie lub kontakt z barwnikami bądź cząsteczkami metali, jakie czasem są obecne w ubraniach słabej jakości.

Na zdrowie wpływ ma nie tylko sam materiał, ale także rozmiar bielizny. Szczególnie szkodliwe są bokserki bardzo ciasne. Taki model może utrudniać krążenie, obniżać płodność i prowadzić do wielu chorób jąder i raka prostaty. Nie wolno nam więc tego bagatelizować.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Niezależnie od tego, jakiego typu bielizny poszukujemy, czy mają to być slipy, bokserki luźne albo dopasowane, musimy dobrze przyjrzeć się tabeli rozmiarów. Chociaż najczęściej będziemy kupować taki sam rozmiar, to zdarza się, że u poszczególnych producentów rozmiarówka nieco się różni. Z tego względu powinniśmy przed zakupem dokładnie się zmierzyć, aby nie okazało się, że bielizna jest za ciasna albo tak luźna, że trzeba ją często poprawiać.

Jak bielizna, to tylko z tkanin naturalnych!

Wiedząc, jak ważne jest to, by bielizna była wysokiej klasy, trzeba sięgać po taką, która będzie służyć naszej skórze. Oznacza to, że skupimy się tylko na tkaninach naturalnych, które nie uczulają i oddychają. Niezmiennie największą popularnością cieszy się bawełna, ale nie brakuje też modeli z bambusa. Jeżeli chcemy, żeby nasze bokserki męskie były dopasowane i się nie rolowały, to najlepsze będą te, które w składzie mają niewielką domieszkę elastanu. To właśnie on odpowiada za to, że bielizna jest elastyczna i przylega do ciała.

Wygodne bokserki z gumką w pasie

Kiedy zależy nam na wytrzymałej bieliźnie, to weźmy pod uwagę bokserki, które posiadają dodatkową szerszą gumkę w pasie. Jej obecność sprawi, że bielizna nie będzie się zsuwać i cały czas będzie w odpowiednim miejscu. Oprócz tego dodatkowo wzmocni szwy, a dzięki temu z naszych bokserek będziemy korzystać dłużej.

Inna stylizacja to inne bokserki

Bokserki różnią się między sobą wysokością stanu, kolorem, szerokością nogawek. Bieliznę powinniśmy dobrać pod kątem ubrań, które zamierzamy założyć. Przykładowo do jeansów z niskim stanem nie możemy zakładać bokserek bardzo wysokich. Tak samo nieestetycznie wyglądałaby bielizna szeroka przy dopasowanych spodniach. Byłyby widoczne marszczenia materiału. Jeżeli szykujemy stylizację elegancką z garniturem, to bielizna powinna być w klasycznym i pasującym do garnituru kolorze.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę