Jak napisać list miłosny? Nie zapominaj o tym!

Kobiety od dawna pragną nieustannego romantyzmu płynącego prosto z serca mężczyzn. Jak jednak sprawić, żeby kobieta czuła się być w tej romantycznej historii kimś naprawdę wyjątkowym. Wysyłasz romantyczne SMS-y, ale nie są one wystarczające albo po prostu chcesz zaskoczyć swoją kobietę jeszcze bardziej. Zamiast SMS-a napisz list miłosny- urośniesz w jej oczach niewyobrażalnie, a jej uczucia do Ciebie eksplodują.

Na poczcie nie można wysyłać już telegramów, czyli krótkich wiadomości tekstowych, ponieważ zastąpiły je SMS-y i Internet. Idąc tym torem można wnioskować, że niedługo zaniknie również i tradycja pisania odręcznych listów, dlatego póki jeszcze istnieje- korzystaj z tej szansy i zaskocz swoją ukochaną kobietę. Takie posunięcie uczyni cię wyjątkowym. Jeśli jesteś młodym mężczyzną i ona również to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to pierwszy prawdziwy miłosny list, którego dostała od swojego wybranka. Nie licząc tych, w których przychodzą dokumenty z urzędu, czy rachunki. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak napisać taki list, żeby był tym wyjątkowym i wywołał wzruszenie u Twojej partnerki życiowej.

Jak napisać list miłosny?

Czym jest miłość? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu z nas. Jeśli nie głośno, to w myślach zastanawiamy się nad tym pojęciem. To idealny początek listu. Napisz, czym dla Ciebie jest miłość.

W rozwinięciu nie bój się mówić również o trudnościach w Waszym związku. Miłość to nie tylko piękne chwile, ale również te gorsze i trudne momenty, z którymi musieliście się zmierzyć i pewnie jeszcze nie raz będziecie musieli się zmierzyć. Możesz podziękować swojej kobiecie, że była przy Tobie i wspierała Cię, kiedy miałeś kłopoty, nie uciekła, kiedy pojawiły się w Waszym związku, a stanęła przed Tobą i wspólnie razem z Tobą szukała rozwiązania. To jest bardzo cenne w związku i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz masz okazję jej za to podziękować, jeśli oczywiści tak było.

Możesz napisać również o tym, co Cię pociąga w jej osobowości, wyglądzie, jak cenisz jest zalety, że akceptujesz jej wady, jak bardzo jej pragniesz. Nie obawiaj się pisania tego, co naprawdę czujesz. Poluzuj wodze i napisz to, co głęboko siedzi w Twoim sercu. Twoja kobieta na pewno to doceni i da Ci jeszcze więcej miłości, jeśli będzie wiedziała, że warto i że Twoje uczucia wobec niej są prawdziwe. Napisz również o Waszych intymnej części relacji, zawrzyj treści poruszające tematykę dotyku, pocałunku, zbliżeń. To bardzo pobudza zmysły. Nie masz absolutnie czego się wstydzić, bo to również część Waszego życia, które tworzy całość związku.

Umieszczenie śmiesznych sytuacji, wyjątkowych wspomnień jest także ciekawą propozycją. Możesz zacząć, np. tak: „ Przypomniałem sobie sytuację, kiedy…. Byłaś wtedy taka…”. Napisz, jak bardzo doceniasz wszystkie małe gesty w codziennym życiu, że widzisz to wszystko i jesteś z tego powodu bardzo szczęśliwy.

List miłosny – co musi zawierać?

Najważniejszy jest początek, ponieważ to on rozpala zmysły. To trochę tak, jak w sexie. Gra wstępna ma bardzo duże znaczenie. W listach jest podobnie. Pobudź swoją partnerkę już na samym starcie, a na koniec czytania listu będzie emocjonalna eksplozja. Nie udawaj w liście kogoś, kim nie jesteś, nie pisz słów, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i które piszesz tylko po to, żeby napisać, a kompletnie tego nie czujesz.

Ważnym elementem jest komplementowanie jej urody. Napisz jak bardzo lubisz dotykać jej poszczególne części ciała. Możesz również przywołać w tej części zapachy, z którymi Ci się kojarzy. Takie teksty są bardzo zmysłowe, a ty ujdziesz za wrażliwca i czułego mężczyznę, który rozprawia się nad detalami, czyli czymś, co lubi wiele kobiet.

Powinieneś również zaznaczyć, że odkąd jest w Twoim życiu stało się one wyjątkowym, że to nowa era w Twoim życiu. W żadnym wypadku nie podejmuj się w liście żadnej krytyki. To na pewno nie jest dobry pomysł na obrażanie jej wyborów, koleżanek itd. Zepsułbyś całą stworzoną wcześniejszymi słowami atmosferę.

To również nie jest miejsce do tego, żebyś się przechwalał. Tutaj możesz wychwalać, ale tylko i wyłącznie swoją kobietą. Odpuść narcyzm i egoizm. Każdy ma go trochę w sobie, ale pokaż, że to Twoja kobieta jest tutaj najważniejsza.

Jeśli jesteś przekonany, że to ta kobieta, że to miłość to nie obawiaj się żadnych deklaracji. Dbaj o poprawną pisownię i stylistykę wypowiedzi.

Jak napisać list miłosny do ukochanej dziewczyny?

Jeśli nadal czujesz niedosyt wynikający z powyższych rad, możesz wykonać quiz dla par, w którym jest wiele pytań odnoszących się do Waszego związku i takim sposobem będzie Ci o wiele łatwiej stworzyć treść listu. Ten sposób nadal nie pomógł przynieść oczekiwanych efektów? Zacznij od takich uniwersalnych zwrotów:

  • Kochanie, kiedy pojawiłaś się w moim życiu…
  • Przyprawiasz mnie o szybsze kołatanie serca, kiedy…
  • Uwielbiam w Tobie…
  • Kocham Cię za… i pomimo…
  • Choć czasami bywają gorsze chwile to i tak…
  • Zależy mi na Tobie i na naszym wspólnym szczęściu, dlatego…
  • Uwielbiam zaczynać dzień z myślą, że mam kogoś takiego jak Ty i….
  • Ciągle pamiętam nasze pierwsze spotkanie i…
  • Gdy spoglądam w Twoje oczy widzę…
  • Chciałabym, żebyśmy w przyszłości…

Takie zdania na pewno, pomogą ułożyć Ci sensowną treść, która będzie nacechowana ogromną wrażliwością i wywoła pozytywne emocje. List to bardzo osobista wypowiedź, która powinna być napisana własnymi słowami i przede wszystkim przedstawiała tylko prawdę. Powyższe rady przydadzą się również w napisaniu przemówienia dla ukochanej na ślub.

Oprócz dobrze dobranych słów, zadbaj również o estetykę i zakup odpowiednią ozdobną papeterię, dzięki której list zyska na elegancji i wyjątkowości. Do takiej pamiątki, Twoja ukochana wróci jeszcze nie raz.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę