Zamrażanie spermy – z czym to się wiąże, jaka cena?

Przeważająca część klinik medycznych o futurystycznym podejściu, coraz częściej zachęcają mężczyzn do tego aby zamrozić sperme. Pada pytanie po co to robić? Świat zmaga się od wielu lat ze postępującą zmianą klimatu, zanieczyszczeniami oraz złymi nawykami żywieniowymi. 

Dość popularnym stwierdzeniem jest to, że przejmowanie się procesem starzenia nie jest w ogóle męskie, co innego można myśleć o podkrążonych oczach czy siwiźnie, a z kolei co innego rozważać myśl o tym czy w przyszłości zostanie się ojcem. W związku z tym, największe koncerny medyczne wpadły na genialny pomysł na to jak zbić fortunę, na tak prostej czynności jakim jest stworzenie systemu magazynowania nasienia czyli zamrażanie spermy.

Zamrażanie spermy – opinie i jaka jest cena?

Wbrew pozorom niewiele osób o tym wie, ale zamrażanie spermy jest metodą tak starą jak zamrażanie kobiecych komórek jajowych. System ten został opracowany w takim stopniu, że mężczyźni, którzy mają zamiar zamrozić swoje nasienie, nie muszą w ogóle pojawiać się w placówce i dokonywać procesu oddawania próbki. System został tak opracowany, że wystarczy zaaplikować nasienie w domowych warunkach, do specjalnego pojemnika i wysłać do kliniki. Oczywiście warto podkreślić, że takie kroi-banki grają tylko i wyłącznie na emocjach.

Jest to spowodowane tym, że takie firmy medyczne, przewidują to, że obecni nastolatkowie, nie będą się decydować na dzieci wcześniej niż w wieku 35 lat, a warto wspomnieć, że w tym wieku koncentracja spermy dość mocno spada. Następnie przewidują czy nawet straszą całkowitą apokalipsę, która będzie spowodowana następującymi zmianami klimatycznymi oraz odmiennym trybem życia. Brzmi całkiem znajomo – seksmisja.

Amerykańscy naukowcy podkreślają to, że zarówno wiek oraz prowadzony tryb życia przyczynia się do znacznego obniżenia jakości spermy u zdrowych mężczyzn. Oczywiście warto pamiętać o tym, że takie zamrożenie spermy nie daje 100 % gwarancji na potomstwo w przyszłości. Zapewne zadajecie pytania o to jaki jest koszt całkowity zamrożenia spermy? Wstępne kompleksowe badanie nasienia to koszt około 1200 złotych, z kolei trzeba płacić za każdy następny rok magazynowania spermy, cena to około 1400 złotych. Dodatkowo takie banki nie dają gwarancji tego, że takie plemniki po rozmrożeniu będą przydatne. W związku z tym rekomendujemy to, aby dbać o swoje zdrowie odstawiając używki w postaci alkoholu oraz papierosów i zdrowo się odżywiać.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę