Jak urządzić strefę wypoczynkową w ogrodzie? Meble w roli głównej

Ogród i wypoczynkowa strefa w ogrodzie to kropka nad i w urządzaniu domostwa. Kiedy już wszystkie przestrzenie w budynku mieszkalnym są dopieszczone w każdym szczególe, wtedy spoglądamy za okno. Tam bardzo często rozciąga się przestrzeń, która aż prosi się o przemianę w rajski ogród lub namiastkę strefy wypoczynku. By miejsce to było urządzone wygodnie i praktycznie, warto dobrać meble ogrodowe i dodatki z dużą starannością.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Daj temu przestrzeń

Dobór mebli ogrodowych i wszelkich dodatkowych sprzętów przydatnych w ogrodzie zależny jest od przestrzeni, jaką dysponujemy, a także od tego, w jaki sposób zamierzamy spędzać w niej czas. Chcąc biesiadować w stylu włoskim, siedząc przy stole i ciesząc się pysznym jedzeniem oraz towarzystwem dużej grupy przyjaciół dokonamy innego wyboru, niż chcąc spędzać czas przy drinku i przekąskach w kameralnym gronie.

W tym pierwszym przypadku meble do ogrodu będą dosyć dużą inwestycją. Wśród wydatków znajdą się nie tylko lekkie fotele ogrodowe, ale także odpowiednio duży i stabilny stół oraz ogrodowe krzesła. Znaczenie ma również odpowiedź na pytanie, czy dysponujemy na tyle dużą i tak zaaranżowaną przestrzenią, by meble mogły pozostać w niej niezależnie od pogody. Należy pamiętać, że ciężkich mebli nie będzie można łatwo schować przed burzą w bezpieczne miejsce.

Tego rodzaju duża strefa biesiadowania w ogrodzie na pewno stworzy wiele okazji do wspaniałych spotkań. Wystrój uzupełnić można o wiszące papierowe lampiony, łańcuchy kolorowych lampek, stojące drewniane latarnie, a także różnego rodzaju tekstylia – kolorowe poduszki i koce.

Małe jest piękne i całkiem wygodne

Nie zawsze jednak istnieje możliwość urządzenia strefy relaksu w ogrodzie w ten sposób. Kiedy dysponujemy niewielkim ogrodem, staranny dobór mebli ogrodowych będzie miał kluczowe znaczenie dla komfortu naszego miejsca relaksu. Wtedy warto skupić się przede wszystkim na zestawie foteli wraz z sofą. Taki zestaw uzupełniony o specjalne poduszki oraz wiele dodatkowych małych poduszek i koców stworzy przytulny zakątek.

Warto także wygospodarować strefę jadalną, w której wygodnie ustawić można grill oraz stół wraz z krzesłami. Niewielki rozkładany stół i krzesła po zakończonym dniu można złożyć i schować w przeznaczonym do tego miejscu

O czym warto pamiętać?

Meble ogrodowe powinny być łatwe do wyczyszczenia. Dlatego warto kupować meble ze specjalnych tworzyw – takich, które zazwyczaj wykorzystywane są do produkcji mebli ogrodowych. Meble tego rodzaju są odporne na czynniki atmosferyczne oraz pleśń. Warto również zakupić pojemniki na ogrodowe poduchy i koce, by chronić je przed wilgocią.

Urządzając miejsce wypoczynku w ogrodzie, warto również znaleźć miejsce na dodatkowe sprzęty, na przykład hamak umocowany na składanym stelażu lub też – tak bardzo modny w ostatnich sezonach – podwieszany, pleciony fotel.

Warto również całą strefę urządzić tak, by swoje miejsce znalazły w niej dzieci oraz zwierzęta. Posiadając odpowiednio stabilną, drewnianą altanę ogrodową, na jej konstrukcji zawiesić można niewielką, dziecięcą huśtawkę. Warto poza tym zapewnić wystarczającą ilość miejsca na przykład dla niewielkiego dmuchanego basenu, a także wygodnego legowiska dla psa lub kota. Prócz większej skrzyni na koce i poduszki przyda się również mniejszy pojemnik na ogrodowe, dziecięce zabawki.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę