Jak znacznie ułatwić sobie golenie?

Jak powszechnie wiadomo, golenie nie jest jedynie domeną panów, jednak w przypadku pań golenie nóg czy owłosienia pod pachami nie stwarza tak dużych problemów, jak usuwanie zarostu z męskiej twarzy. Czy tę czynność można sobie ułatwić? Zdecydowanie tak!

  1. Golenie a kosmetyki i odpowiednie akcesoria
  2. Nowoczesne metody nie tylko na golenie nóg

Mężczyźni często borykają się z problemem wrastania włosków na twarzy. Starają się również unikać produktów wywołujących podrażnienie skóry, a nawet stosować metody, które eliminują konieczność używania kosmetyków do golenia.

Golenie a kosmetyki i odpowiednie akcesoria

Kluczem do ułatwienia sobie golenia jest wybranie właściwych kosmetyków oraz zakup maszynki, która dokładnie usunie owłosienie z twarzy, a jednocześnie nie będzie uszkadzać przy tym skóry. Włosy na męskiej twarzy mogą być twarde lub miękkie, ze skłonnością do wrastania lub nie – do każdego rodzaju męskiego owłosienia należy dobrać odpowiedni żel, piankę lub krem do golenia. Ten produkt ułatwi maszynce usunięcie włosów, zapewni odpowiedni poślizg, a jednocześnie sprawi, że włosy łatwiej poddadzą się, a golenie będzie dokładniejsze niż dotychczas. Dla panów, którzy mają skłonności do podrażnień skóry, zalecane są kremy lub inne kosmetyki przeznaczone do skóry delikatnej – ich szeroki wybór znajduje się na https://nabea.pl/pl/menu/mezczyzna/do-golenia-1972.html. Z kolei mężczyźni, którzy zaobserwowali u siebie skłonność do wrastania włosków, powinni szczególnie zadbać o regularny peeling twarzy, który zapobiegnie bolesnym zmianom.

Trzeba też właściwie dobrać maszynkę do golenia. Modele jednorazowe sprawdzają się równie dobrze jak te wielorazowe, pod warunkiem, że są wyposażone w kilka dobrej jakości ostrzy, pasek nawilżający oraz trymer. Ten ostatni jest istotny dla panów, którzy nie golą się na gładko, ale, np. stylizują brodę lub wąsy. Zarost można usunąć, stosując również elektryczne maszynki do golenia, które nie wymagają użycia kosmetyku zmiękczającego owłosienie i ułatwiającego poślizg maszynki. Wśród tego rodzaju maszynek szczególnie popularne są te bezprzewodowe, z możliwością mycia głowicy tnącej pod bieżącą wodą.

Przy goleniu ważne są także inne akcesoria, np. pędzel do rozprowadzania pianki lub kremu do golenia. Trzeba zadbać również o właściwy kosmetyk używany po goleniu – powinien on nawilżać skórę i łagodzić podrażnienia, a także ładnie pachnieć.

Nowoczesne metody nie tylko na golenie nóg

Kupując odpowiednie artykuły do golenia, można znacznie ułatwić sobie ten męski obowiązek. Jednak co w sytuacji, kiedy mężczyzna nie chce się golić codziennie lub co kilka dni, a jednocześnie nie chce również zapuszczać brody? Dla takich panów odpowiednim rozwiązaniem może być depilacja laserowa. To nowoczesna metoda usuwania owłosienia, stosowana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, do likwidowania niechcianego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała, w tym twarzy.

Takiego zabiegu nie można jednak przeprowadzić w domu. Aby go wykonać, trzeba umówić się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej lub gabinetu depilacji laserowej, gdzie specjalista przeprowadzi wywiad i próbę laserową. Chcąc osiągnąć trwały efekt, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Choć jest to metoda kosztowna, daje 100% skuteczności oraz sprawia, że mężczyzna już nigdy więcej nie będzie miał problemu z zarostem. Z depilacji laserowej powinni jednak zrezygnować panowie, których zarost jest bardzo jasny, ponieważ w tym wypadku zabieg może być nieskuteczny.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę