Jaki silikon do akwarium?

Żona nie daje Ci żyć? ,,Chcę akwarium! Chcę złotą rybkę, która spełni moje życzenia!’’ Słyszysz całymi dniami. No… może nie do końca tak mówi, ale na pewno coś w ten deseń, a Ty już nie wiesz, co robić. Jak spełnić jej marzenie, od czego zacząć. Jaki silikon do akwarium, czy czarny, czy bezbarwny, zastanawiasz się. Znajdujesz nawet resztki sanitarnego w domu, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium? Gorączkowo szukasz w internecie. Spokojnie, wdech wydech, znamy odpowiedzi na Twoje bolączki. Jaki silikon do klejenia akwarium wybrać? Odpowiedzi w tym artykule. 

Jaki silikon do akwarium wybrać? 

Przejdźmy zatem do konkretów. Jaki silikon do akwarium wybrać? Istnieje specjalny produkt do tego dedykowany, nazywa się on – silikon akwarystyczny. Jeśli pierwszy raz o nim słyszysz, bez obaw, już tłumaczymy, o co w nim chodzi. Silikon akwarystyczny jest:

  • pozbawiony substancji, które mogłyby być w jakikolwiek szkodliwe dla żywych organizmów. Te substancje to np. plastyfikatory, rozpuszczalniki czy wypełniacze
  • mocno przyczepny do różnych tworzyw, np. szkła lub metalu
  • elastyczny, niezależnie od temperatur
  • smarowny, dzięki czemu można położyć go w nawet najbardziej trudnych i niedostępnych miejscach
  • wytrzymały na spojenia 

Wszystkie te cechy świadczą też o tym, że zastanawiając się nad tym, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium, uzyskamy odpowiedź negatywną, ponieważ nie spełnia on tych wszystkich parametrów.

Jeśli Twoja żona ma pragnienie, aby zbudowane przez Ciebie akwarium miało kolorowy silikon, a Ty zastanawiasz się, jaki w związku z tym wybrać silikon do akwarium, czarny czy bezbarwny to spieszymy z pomocą. Czarny, rekomendowany jest do akwariów klasycznych, bezbarwny – do tych posiadających szkło opti white. Jego użycie, pozwoli na wydobycie odpowiedniej intensywności bieli. 

Najmocniejszy silikon do akwarium według naszych testów 

Jaki jest najmocniejszy silikon do akwarium? Chcielibyśmy podpowiedzieć Ci, produkt, jakim jest HS050 firmy Hausa ( https://www.hausa.de/ ). Sprawdzi się znakomicie w kwestii, jaki silikon do akwarium zastosować. Jakie są jego parametry? Już mówimy:

  • jest odporny na działanie promieni UV
  • ma tylko jeden składnik
  • jest bezpieczny dla płazów i gadów
  • proces utwardzania przebiega w nim szybko

Jest to produkt o szerokim zastosowaniu, chociażby do dylatacji pionowych czy uszczelnienia pomiędzy szkłem a aluminium. Można też użyć go, do budowy terrarium. Jeśli więc zastanawiasz się do tej pory, jaki silikon do klejenia akwarium kupić, to z całą pewnością powinieneś rozważyć ten artykuł, który jest prezentowany przez to przedsiębiorstwo. Firma ta posiada wiele produktów, również dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem, jaki silikon do akwarium, czarny czy bezbarwny. Pamiętaj też, że kwestia czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium, poruszona została już wcześniej. Więc jeśli masz w domu jakieś resztki i rozważasz ich użycie, zapomnij o tym! Najmocniejszy silikon do akwarium? To tylko Hausa, a zwłaszcza HS050.

Mamy nadzieję, że po tym artykule wiesz już co robić. A dzięki zdobytej wiedzy, będziesz mógł bez żadnych komplikacji, zbudować dla Twojej żony, jej upragniony domek dla rybek. Na pewno masz już niezbędne przygotowanie na temat, jaki silikon do klejenia akwarium zakupić. Omówiliśmy przecież w tym artykule szczegółowo wszystkie parametry, jaki silikon do akwarium powinien spełniać. Jesteśmy zatem ciekawi, jak finalnie będzie wyglądać akwarium, które zbudujesz. Życzymy Ci powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę