Polskie wódki ziemniaczane – na co warto zwrócić uwagę?

Wódki ziemniaczane wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością jak wybierane najczęściej wódki zbożowe. Wyróżniają się one delikatnym, kremowym i nieco słodkim profilem smakowym, co sprawia, że są wysoce pijalne. Wysoka jakość składników i staranność w produkcji gwarantują udany zakup. Co charakteryzuje wysokiej klasy wódki z ziemniaków?

Alkohol z ziemniaków

Przede wszystkim, warto wiedzieć, jak powstaje ten rodzaj trunku. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie składników potrzebnych do produkcji tego alkoholu; najważniejsze pośród składników będą na pewno dobrej jakości ziemniaki o wysokiej zawartości skrobi. Następnie, surowce paruje się i rozkłada do cukrów prostych za pomocą tak zwanego zacierania; w tym procesie skrobia upłynnia się.

Kolejnym etapem jest fermentacja z użyciem drożdży, destylacja i rektyfikacja. Na końcu dodaje się wodę i rozlewa alkohol do butelek; jeśli mówimy o produkcji na terenie Europy, regulują ją zasady, które znajdziemy w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego 110/2008 z dnia 15 stycznia 2008 roku.

Wysokiej jakości ziemniaki to ważna baza

Najlepsza wódka z ziemniaków

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości wódka z ziemniaków? Przede wszystkim, ważne są wysokiej jakości składniki, a szczególnie ziemniaki, które powinny być bogate w skrobię. Zapewnia to delikatny, kremowy i nieco słodszy profil smakowy alkoholu, co wpływa na zwiększenie jego pijalności.

Wódka ziemniaczana sprawdza się doskonale na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych. Możemy mieć wtedy pewność, że wódka wpisze się w gusta wszystkich gości, nawet jeśli mają różne od siebie preferencje dotyczące alkoholi. Ten rodzaj trunku świetnie sprawdzi się także w różnego rodzaju drinkach, gdzie ważna jest stosunkowo neutralna baza.

Polskie wódki z ziemniaków

Wódki ziemniaczane produkuje się w wielu różnych krajach. Trzeba jednak zauważyć, że szczególnie wyróżniają się tu trunki produkowane w Polsce. Dlaczego? Ziemniaki, które pochodzą z polskich upraw, na których hodowane są warzywa o wysokiej zawartości skrobi to strzał w dziesiątkę, jeśli mówimy o produkcji trunków. Dobra jakość składników to klucz do gładkiego, kremowego profilu smakowego.
Obecnie na sklepowych półkach coraz częściej możemy ujrzeć ziemniaczane wersje wódki. Warto tu wspomnieć o propozycjach pochodzących z regionu wielkopolskiego, który słynie z upraw wysokiej klasy warzyw: wódki ziemniaczane o doskonałym profilu smakowym oferuje na przykład sklep internetowy Krest.

Wódka ziemniaczana ma łagodny smak
Wódka ziemniaczana ma łagodny smak

Wódka ziemniaczana

Dla kogo najlepsza okaże się właśnie wódka ziemniaczana? To doskonała propozycja dla tych, którzy mocnych alkoholi nie pijają zbyt często i wolą delikatniejsze propozycje. Wódka ta świetnie także sprawdzi się w różnego rodzaju drinkach, gdzie ważna jest stosunkowo neutralna baza. To także wersja, która zda egzamin na różnych imprezach okolicznościowych z dużą ilością gości.

Decydując się na zakup wódki ziemniaczanej, możemy na własnej skórze przekonać się, że ten rodzaj alkoholu może różnić się od siebie smakiem. Kremowy, gładki i nieco słodki profil smakowy, jaki oferuje wódka z ziemniaków wyróżnia się na tle propozycji na bazie zboża. Warto jest zwrócić uwagę właśnie na ten rodzaj.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę