Jaka broda dla łysej osoby?

Według wielu osób jedną z najważniejszych i najbardziej zauważalnych cech wyglądu są włosy. Odpowiednio dobrana i zadbana fryzura stanowi wspaniałą wizytówkę, zarówno jeśli chodzi o mężczyzn, jak i o kobiety. Czasem jednak bujna czupryna nie jest idealną fryzurą dla każdego, a niektórzy po prostu wolą postawić na coś wygodnego i niewymagającego przesadnego dbania. Jest to jednym z powodów, dla których wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, decyduje się na zgolenie włosów na głowie. Jest niewielu mężczyzn, którym łysina nie pasuje, jednak nie każdy może zdecydować się na to, by ją nosić. Czasem kształt głowy może wydawać się nieodpowiedni do tego, by być łysym, a niektóre zmiany skórne i zaczerwienienia mogą sprawić, że prezentujemy się dosyć groteskowo. Niektórzy obawiają się tego, jak będą wyglądać z ogoloną głową, oraz jaki zarost właściwie pasuje do łysiny. Zdarza się, że osoby z łysą głową boją się eksperymentów związanych z zapuszczaniem, czy też goleniem zarostu. Jest wiele powodów, dla których duża część mężczyzn decyduje się na ogolenie głowy, a jednym z nich jest uwydatnienie niektórych cech twarzy. Gdy pozbywamy się włosów, większa uwaga spada na cechy takie jak oczy, kości policzkowe, czy wydatne kości szczęki. Łysa głowa może ujawnić nasze najlepsze cechy, przez co czasem warto, jest się na nią zdecydować. Problemem może się więc stać zarost, który czasem zasłania wszystkie cechy, które chcieliśmy uwydatnić. Dlatego też, kiedy już decydujemy się na posiadanie brody, jednocześnie będąc łysym, ważne jest, by była ona zadbana, a także by nie zakrywała niczego, co nie powinno być zakryte. W internecie możemy znaleźć wiele wskazówek, które pomogą nam dobrać odpowiedni do łysej głowy zarost, co może rozwiązać te problemy, a także sprawić, że nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać.

Komu pasuje łysa głowa?

Zanim zdecydujemy się na zgolenie włosów, warto byłoby się zastanowić, komu właściwie pasuje łysa głowa. Przede wszystkim, należy się zastanowić nad tym, jakie są przeciwwskazania do posiadania łysej głowy. Golenie brzytwą włosów nie poleca się osobom, które skarżą się na suchość skóry głowy, a także osobom bardzo podatnym na uczulenia czy też wysypki. Osoby z chorobami skóry również starają się unikać golenia włosów, zwłaszcza jeśli zmiany skórne widać na skórze głowy. Poza tymi powodami niewiele innych przyczyn może wpłynąć na to, że zgolenie włosów na głowie stanie się złym pomysłem. Kiedy już wykluczymy wszystkie te niedogodności, a pozostajemy wyłącznie z pytaniem komu pasuje łysa głowa, odpowiedź okazuje się bardzo prosta – niemal każdemu. Łysa głowa jest opcją dla ludzi o ciemnej i jasnej karnacji, w tonach chłodniejszych, cieplejszych czy też oliwkowych; łysi mogą być ludzie o dowolnym kształcie twarzy, czy to owalnym, czy to okrągłym, czy to kwadratowym – przy czym warto wspomnieć, że istnieje przekonanie, że owalna czy też pociągła twarz współgrają z tym stylem najlepiej. Ogolenie włosów może być dobrym pomysłem dla osób, które źle czują się w gorących temperaturach, oraz potrzebują wtedy dodatkowego chłodzenia.

Jaka broda pasuje do łysej głowy?

Często bywa, że jeśli mężczyzna ma zgolone włosy na głowie, dla przeciwwagi posiada bujny i gęsty zarost na twarzy. Oczywiście jest wiele osób, które preferują czystą, gładką twarz, bez względu na fryzurę. Najczęściej jednak, dla wielu łysych, posiadanie zarostu wydaje się właściwym krokiem. Stąd bierze się pytanie – jaka broda pasuje do łysej głowy? Brak włosów na głowie nie ogranicza nas w doborze zarostu. Możemy postawić na brodę krótką, a nawet taką sięgającą do pasa, a wciąż będzie się ona prezentowała dobrze. Kiedy zadajemy sobie pytanie o to, jaka broda pasuje do łysej głowy, najlepszą odpowiedzią na nie będzie, że to broda, która jest odpowiednio przystrzyżona i zadbana. Cokolwiek wpisuje się w nasze gusta, a także sprawia, że czujemy się komfortowo, zazwyczaj okazuje się odpowiednią i właściwie dobraną brodą.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę