Jaką pracę można podjąć po studiach z zakresu rachunkowości i podatków?

Studia z dziedziny rachunkowości i podatków niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród studentów – również jeśli chodzi o studia podyplomowe. Po ukończeniu takiego kierunku nie każdy musi jednak zostać księgowym – można podjąć pracę w różnych zawodach związanych z branżą rachunkowości i podatków. Jakie to zawody i stanowiska? Dowiesz się z poniższego wpisu!

Studenci decydujący się na edukację z dziedziny rachunkowości i podatków mogą po zakończeniu studiów wykonywać obowiązki w ramach różnych zawodów związanych z tą branżą. Zapotrzebowanie wciąż jest duże, a zawody takie jak główny księgowy czy doradca podatkowy to w Polsce wciąż zawody przyszłości ze względu na skomplikowany system podatkowy i częste zmiany w tym obszarze. Sprawdź, jakie jeszcze zawody będą poszukiwane na rynku pracy w najbliższych latach!

Doradca podatkowy, główny księgowy i inne zawody przyszłości związane z rachunkowością

Ambicją większości studentów kierunków związanych z podatkami i rachunkowością jest praca w księgowości – otworzenie własnego biura rachunkowego lub praca w większej firmie czy korporacji. To bardzo obiecujący zawód, ponieważ nawet początkujący księgowy może liczyć na dobre zarobki i bez trudu znajdzie pracę. Stanowisko głównego księgowego przyniesie jednak kilkukrotnie wyższe wynagrodzenie. Również doradca podatkowy to zawód, który w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. W kraju, w którym funkcjonuje skomplikowany system podatkowy, który dość często ulega zmianom, wiele firm, przedsiębiorców i osób fizycznych będzie potrzebować takiego profesjonalnego doradztwa.

Ukończenie studiów z zakresu podatków i rachunkowości otwiera jednak drogę także do innych dobrze płatnych i satysfakcjonujących zawodów, takich jak:

  • analityk finansowy lub inwestycyjny;
  • pracownik banku;
  • pośrednik finansowy;
  • makler giełdowy;
  • specjalista ds. podatków;
  • audytor/kontroler wewnętrzny;

analityk ekonomiczno-finansowy.

Istotne jest, aby w trakcie studiów zdobyć wiedzę i kompetencje potrzebne do pracy w różnych działach branży rachunkowo-księgowej. Nie bez znaczenia jest zatem wybór samej uczelni.

Uniwesytet Wirtualnej Edukacji – studiuj rachunkowość i podatki interaktywnie

Jeśli chcesz podjąć edukację na kierunku Specjalista ds. rachunkowości i finansów, ale studia stacjonarne czy weekendowe zjazdy stanowią dla Ciebie utrudnienie, skorzystaj z oferty, jaką proponuje Uniwersytet Wirtualnej Edukacji powołany przez WSB-NLU. Zajęcia prowadzone są przy pomocy autorskiego systemu Cloud Academy, który pozwala Ci studiować z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Studia w formie RealTime Online przygotują Cię na wyzwania, jakie przyniesie rynek pracy w dziedzinie rachunkowości i podatków. Możesz zdecydować się na studia I stopnia, studia II stopnia lub studia podyplomowe. Studiowanie na UWE to odpowiednie przygotowanie do wykonywania obowiązków na różnych stanowiskach z branży podatków, finansów i rachunkowości.

Artykuł sponsorowany

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę