Jaki lekarz zarabia najwięcej w Polsce?

Pytanie, jaki lekarz zarabia najwięcej w Polsce jest dość popularne w sieci, ogólnie rzecz biorąc medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Wśród najlepiej opłacanych specjalizacji znajdują się okulistyka, chirurgia plastyczna i anestezjologia. Na dość wysokim miejscu znajdują się również dentyści i protetycy – dbają w końcu o zdrowe i piękne uśmiechy społeczeństwa. Trudno jednak wyobrazić sobie jakikolwiek szpital bez profesjonalnych anestezjologów, są niezbędni na blokach operacyjnych we wszystkich placówkach – państwowych i prywatnych.

Najgorsza specjalizacja lekarska

Właściwie trudno wskazać najgorsze specjalizacje lekarskie, zależy to od przyjmowanych kryteriów. Jednym z nich może być kwestia wynagrodzenia, innym natomiast trudność w zyskaniu uprawnień. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, czyli zarobki, najmniej opłacani są specjaliści od chorób wewnętrznych, na przykład gastrolodzy, reumatolodzy, czy endokrynolodzy. Ich zarobki wynoszą maksymalnie 5.000 złotych miesięcznie, co w porównaniu z innymi specjalizacjami jest niewielką kwotą. Jest to mało zachęcające dla młodych ludzi, którym często zdecydować się na rezydenturę. Jeżeli natomiast chodzi o trud pozyskania specjalizacji, na podium znajdują się pediatria, choroby wewnętrzne i anestezjologia.

Jaki lekarz zarabia najwięcej w Polsce?

Chcąc wiedzieć, jaki lekarz zarabia najwięcej w Polsce warto zastanowić się, do którego zgłasza się najwięcej pacjentów. Anestezjolog jest dobrze płatną specjalizacją, przygotowuje do operacji pacjentów, aplikuje stosowne znieczulenie w dopasowanych do pacjenta dawkach. Jest obecny przez cały czas trwania zabiegów, ponieważ odpowiada za monitorowanie wszystkich parametrów, w razie potrzeby podaje kolejne dawki środków znieczulających – czuwa non stop. W odpowiedzi na pytanie, jaki lekarz zarabia najwięcej w Polsce trzeba wziąć pod uwagę również opiekę pooperacyjną świadczoną przez anestezjologa. Robi wszystko, aby nie pojawiły się powikłania, prowadzi terapie oddechowe.

Najbogatsi lekarze

Jaki lekarz zarabia najwięcej? Kilka specjalizacji

Pojawiające się dość często pytanie jaki lekarz zarabia najwięcej wzbudza wiele dyskusji, jednym z nich jest anestezjolog. Pracuje nie tylko na blokach operacyjnych, ale również jest częścią załóg karetek pogotowia ratunkowego. Jego obowiązkiem jest tak prowadzenie resuscytacji oraz reanimacji, ponadto znajduje zatrudnienie jako asysta przy przeszczepach narządów i porodach. Może wykonywać swoje obowiązki zarówno w publicznych placówkach medycznych, jak i prywatnych, poradniach bólowych i tak dalej. Kolejnym przykładem jest lekarz medycyny estetycznej, zastanawiając się jaką specjalizację wybrać, warto rozważyć właśnie tę.

Najlepiej zarabiający lekarze

Obecnie każda część ciała może być poddana operacji plastycznej, dostępność wielu nowoczesnych technik medycyny estetycznej jest ogromna. To właśnie dlatego najlepiej zarabiający lekarze w tej specjalizacji mogą liczyć na wynagrodzenia w zakresie od 5 000 do 6.000 złotych miesięcznie – w przypadku początkowych lekarzy medycyny estetycznej. Później jest już tylko lepiej, ponieważ pensje doświadczonych lekarzy dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali miesiąca. Najlepiej zarabiający lekarze tej specjalizacji muszą tylko, albo aż zadbać o swoją renomę.

Najlepiej płatne specjalizacje lekarskie

O sukcesie każdego chirurga plastycznego decyduje wspomniana wyżej renoma oraz sprawność rąk połączona z precyzją każdego ruchu. Niezbędne są również odporność na stres i poczucie estetyki – znajomość tego tematu od podszewki. Stawiając na najlepiej płatne specjalizacje lekarskie, medycyna estetyczna powinna znaleźć się na wysokiej pozycji przed dokonaniem wyboru. Każdy kiedyś zaczynał karierę w swoim zawodzie, ale wiele wskazuje na to, że najlepiej płatną specjalizacją lekarską od samego początku jest specjalista z dziedziny medycyny estetycznej.

Jaką specjalizację wybrać?

Pytanie, jaką specjalizację wybrać krąży po głowie wielu młodych ludzi, którzy rozważają rozpoczęcie studiów medycznych. Możliwości jest bardzo dużo, na przykład pielęgniarstwo, anestezjologia, pediatria, ginekologia, chirurgia plastyczna. To, jaką specjalizację wybrać powinno być uzależnione od co najmniej kilku czynników, na przykład ogólnych zainteresowań i predyspozycji.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę