Straż leśna – zarobki

Każdy młody człowiek poszukujący pomysłu na siebie rozważa pracę w różnych branżach, w tym jako straży leśnej. Zarobki na tym stanowisku wynoszą od 5.600 złotych do około 7.500. Zdarza się jednak również, że górna granica zostaje czasami przekroczona. Hasło: „straż leśna zarobki” to dość regularnie wyszukiwany temat w Internecie. Pracownik odpowiedzialny za kontrolowanie lasu musi spełniać pewne warunki i zdobyć kwalifikacje uprawniające do wykonywania tego zawodu.

Ile zarabia nadleśniczy?

Odpowiedź na pytanie ile zarabia nadleśniczy jest nieco bardziej złożona, ponieważ zależy od stażu pracy. Najwyższe wynagrodzenie może wynosić nawet 18.000 złotych. Osoby pracujące w nadleśnictwie  prowadzą gospodarstwo leśne, czyli hodują i chronią las. Największa odpowiedzialność ciąży na nich latem, kiedy podczas suszy zachodzi ryzyko występowania pożarów. Ile zarabia nadleśniczy i czym jeszcze się zajmuje? Zarobki minimalne to ponad 5.000 złotych, maksymalne również są osiągane. Pracownicy nadleśnictwa zajmują się pozyskiwaniem drewna oraz przeprowadzają melioracje gruntów leśnych.

Nadleśniczy – zarobki

Zgodnie z wieloma stwierdzeniami, jednym z najlepiej opłacanych zawodów jest nadleśniczy. Zarobki mogą być naprawdę imponujące, co sprawia, że zainteresowanie tą profesją cały czas rośnie. Czym właściwie zajmuje się nadleśniczy? Zarobki z roku na rok są podwyższane, ale wiąże się z nimi wiele obowiązków, których niedopilnowanie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, często niebezpiecznymi.

Ile zarabia podleśniczy?

Jeżeli chodzi o to, ile zarabia podleśniczy to miesięczne wynagrodzenie nie przekracza raczej 6.300 złotych. Najniższe pensje, na początku pracy w tym zawodzie, mogą wynosić około 5.000 złotych miesięcznie. Istotne są również obowiązki podleśniczego, czyli wszelkie prace techniczno-produkcyjne, administracyjne i ochronne. Biorąc to pod uwagę można stwierdzić ile zarabia podleśniczy, jak na początek nie są to najgorsze stawki.

Zarobki w straży leśnej

Lasy państwowe – zarobki

Jednym z miejsc, które gwarantuje dość wysokie wynagrodzenia są lasy państwowe. Zarobki są regularnie podwyższane, dlatego zdobywanie wykształcenia w tym kierunku warto dobrze przemyśleć. Co zapewniają lasy państwowe? Zarobki, stałe miejsce zatrudnienia i rozwój – to co najważniejsze jest oferowane. Dlatego zainteresowanie pełnieniem powierzonych obowiązków regularnie rośnie.

Tabela wynagrodzeń w lasach państwowych

Tabele wynagrodzeń w lasach państwowych zawierane są w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2004 roku. Zgodnie z nią pensje są zależne od zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy na stanowiskach leśnych. Oczywistym i zasadnym jest to, że tabela wynagrodzeń w lasach państwowych zakłada większe zarobki dla doświadczonych leśniczych, mają oni więcej obowiązków.

Zarobki w lasach państwowych

W lasach państwowych znajduje zatrudnienie wiele osób, z roku na rok liczba pracowników wzrasta. Podobnie wygląda kwestia zarobków w lasach państwowych – one również rosną. Praca w Służbie Leśnej zakłada podział na stopnie, z których pierwszym i jednocześnie najniższym jest aspirant leśny, osiągający trzy stopnie. Otrzymują oni najniższe zarobki w lasach państwowych. Kolejne szczeble to leśniczy, adiunkt, młodszy inspektor, inspektor, starszy inspektor, dyrektor leśny, dyrektor inspekcyjny, dyrektor zarządzający oraz dyrektor stanowiący.

Zarobki leśniczych

Zgodnie z powyższą treścią, zarobki leśniczych są zróżnicowane, ale nie mniejsze niż 5.000 złotych. Aby móc rozpocząć pracę w tym zawodzie konieczne jest zdanie egzaminu przed specjalnie powołaną komisją. Sprawdzana jest wówczas wiedza z zakresu wszystkich przepisów leśnictwa, ochrony przyrody. Zakres niezbędnej wiedzy jest dość szeroki, dlatego ich nauka wymaga zaangażowania i skupienia. Warto poświęcić czas na naukę teorii, ponieważ zarobki leśniczych kuszą – wzrastają w każdym roku. Jednak nic nie można robić na siłę, niezbędne jest zainteresowanie tą branżą.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę