Czy mężczyźni powinni golić się pod pachami?

Włosy pod pachami u mężczyzn, które są zapuszczane albo golone, powinny współgrać z zasadami pielęgnacji  ciała oraz dbania o siebie. Często decyzja o tym aby pozostawić włosy pod pachami u mężczyzn przychodzi z trudem. W obecnych czasach, spotykanym zjawiskiem jest to, że nawet kobiety coraz częściej decydują się  na to aby nie golić włosów pod pachami. Jest to spowodowane m.in. własnymi przekonaniami bądź problemami zdrowotnymi.  Depilowanie włosów w takim delikatnym miejscu jak pachy, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz higieny. W poniższym wpisie odpowiemy na pytania odnośnie tego czy mężczyźni powinni golić się pod pachami, podpowiemy również jak golić włosy pod pachami w bezpieczny sposób oraz czym.

Włosy pod pachami u mężczyzn

Tak naprawdę włosy pod pachami u mężczyzn budzi wiele sporów oraz kontrowersji, a tym bardziej jeżeli chodzi o kobiety.  Włosy pod pachami spełniają wiele ważnych funkcji zdrowotnych jednak wiele osób uważa to owłosienie za mało estetyczne. Te wszystkie złe opinie zrodziły się z oczywistego faktu jakim jest nieprzyjemny zapach potu.  Tak naprawdę jedną z funkcji włosów pod pachami jest właśnie wchłanianie oraz zatrzymywanie potu, który jest produkowany przez gruczoły w skórze pod pachami, w przeciwnym wypadku, nie używając antyperspirantu, pod pachami byłoby wilgotno.

Dodatkową funkcją, która być może skłoni Ciebie do porzucenia myśli o goleniu włosów od pachami to gruczoły, które są umiejscowione w skórze produkującej włosy. Gruczoły  te są odpowiedzialne za wytwarzanie feromonów, a zadaniem włosów pod pachami u mężczyzn to zatrzymywanie tych substancji lotnych i wzmocnienie ich stężenia. W taki sposób zapach tych feromonów jest intensywniejszy i przyciąga płeć przeciwną. Jednak należy pamiętać o tym, że nie tylko zapach feromonów nasilany jest przez włosy pod pachami u mężczyzn. Nieodpowiednia higiena oraz pielęgnacja spowoduje to, że zapach potu będzie dokuczał nie tylko nam ale i osobom z naszego otoczenia. Zatem czy mężczyźni powinni golić się pod pachami?

Czy mężczyźni powinni golić się pod pachami?

Włosy pod pachami u mężczyzn i jego depilacja nie jest już tematem tabu. Mimo wszystko są mężczyźni, którzy wciąż zastanawiają się nad tym czy powinni skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego w celu permanentnego  usunięcia włosów pod pachami. Dla tych mężczyzn z nadmiarem włosów pod pachami, którzy wciąż nie mogą się zdecydować na to czy golić włosy czy nie przedstawimy kilka faktów.  Jednak wciąż należy pamiętać, że decyzja o tym czy mężczyzna powinien się golić czy nie pod pachami to kwestie indywidualne i nie można nikogo do tego zmusić.

Kiedyś to była gruba przesada zadawać pytania o to czy mężczyzna powinien golić się pod pachami,  choć z biegiem czasu męska depilacja stała się elementem niektórych zmian w społeczeństwie. Nowoczesny rodzaj męskości już coraz mocniej wypiera ten stary z ubiegłego wieku.  W dawnych czasach mężczyzna nie zwracał uwagi aż tak na swoje ciało oraz odnosił się z rezerwą do relacji partnerskich w związku. W skrócie mężczyźni głównie skupiali się na tym aby odnosić sukcesy w pracy, zarabianiu pieniędzy oraz utrzymywaniu rodziny a nie na tym czy golić włosy pod pachami. Obecnie ten stereotyp się zmienia. Większość czasopism dla mężczyzn radzi oraz podpowiada to aby jak najczęściej rozmawiali ze swoimi kobietami i poświęcali się swojej rodzinie oraz na tym aby prawidłowo dbać o swoje ciało. Nie tylko odnośnie o dbanie o swoje zdrowie ale również o wygląd.  Rynek kosmetyków do ciała dla mężczyzn rozwija się w oszałamiającym tempie,  wraz z rozwojem rynku pojawiają się specjaliści m.in. od pielęgnacji brody.  Tak więc depilacja dla mężczyzn oraz włosy pod pachami są  konsekwencją logicznych zmian oraz popularyzacji metroseksualizmu.

Czy mężczyźni powinni golić pachy?

Bez względu na wszystko decyzja o tym czy golić włosy pod pachami  u mężczyzn jest dość osobista.  Mimo tego jest to coś o czym warto pomyśleć i wziąć pod uwagę. Tak naprawdę rzeczywistość jest szokująca, kiedy pierwszy raz zauważyłem ilu mężczyzn zadaje sobie to pytanie czy powinno się golić włosy pod pachami. Tysiące mężczyzn każdego miesiąca szuka odpowiedzi na to wbrew pozorom proste pytanie.

Do najważniejszego kryterium dla każdego mężczyzny czy golić włosy pod pachami powinna być przede wszystkim wygoda własna.  Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy depilacja włosów pod pachami jest podyktowana względami zdrowotnymi. Jest to jeden z głównych i ważnych czynników podczas podejmowania tej decyzji.

Odpowiedzieliśmy na pytanie czy mężczyźni powinni golić włosy pod pachami więc teraz przejdziemy dalej i omówimy jak prawidłowo golić i czym.

Jak golić włosy pod pachami?

 Zatem jak golić włosy pod pachami? Oczywiście najczęściej używanym narzędziem jest jednorazowa maszynka. Jest to tak naprawdę najszybszy oraz najtańszy sposób na pozbycie się owłosienia pod pachami. Mimo swojej szybkości oraz ekonomiczności często po goleniu maszynką jednorazową pojawiają się podrażnienia. No i ta metoda usuwania włosów wystarczy na tydzień lub dwa i trzeba znowu sięgnąć po golarkę. Oczywiście po za użyciem golarki jednorazowej są inne metody na pozbycie się owłosienia.

Jedną z nich są kremy do depilacji.  Kremy te mają w składzie związki, które osłabiają włos w taki sposób, że w zaledwie 10min odpada. Wadą takich kremów jest jego nieprzyjemny zapach.  Włos odrasta znacznie dłużej niż w przypadku użycia jednorazowych maszynek.

Mężczyźni coraz chętniej sięgają po depilatory. Bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem niechcianych włosów pod pachami jednak depilatory mają to do siebie, że ich używanie może być dość bolesne. Dodatkowo oprócz bólu minusem depilatorów jest to, że urywa włoski przy skórze w efekcie czego mają tendencje do wrastania.

Ostatnią dosyć popularną metodą ostatnimi czasy jest depilacja woskiem a nawet pastą cukrową. Metoda ta jest skierowana do osób, dla których ból nie jest czymś co zniechęci. Takie zabieg trwa zazwyczaj do 10 minut i polega na wyrywaniu wyschniętego wosku jednym pociągnięciem a co za tym idzie wyrywa większość włosów pod pachami .

Czym golić pachy?

Tak jak wcześniej wspomniałem używanie maszynki jednorazowej do golenia włosów pod pachami u mężczyzn może z łatwością prowadzić do bolesnych skaleczeń oraz podrażnień. W takim razie czym golić pachy aby uniknąć takich incydentów?  Jeżeli zadawałeś sobie to pytanie warto może pomyśleć o wyposażenie się w golarkę elektryczną. Tak naprawdę dobrej jakości golarki elektryczne nie tylko dokładniej usuwają włosy pod pachami ale znacznie zmniejszają ryzyko późniejszych podrażnień.

Jak golić włosy pod pachami bez podrażnień?  Golenie na mokro jest bardzo przyjazną formą golenia dla skóry. Przez przystąpieniem do golenia pach sprawdź czy golarka elektryczna może być stosowana pod prysznicem.  Dodatkowo jeżeli zależy Tobie na tym aby uzyskać gładki efekt, upewnij się podczas golenia, że golarka przylega i ma pełny kontakt ze skórą. Warto również podczas golenia pach unieść ramię i położyć rękę za głowę po to aby rozciągnąć skórę.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

10 thoughts on “Czy mężczyźni powinni golić się pod pachami?

 1. Z przyczyn higienicznych powinno sie golic wlosy pod pachami chlopcy rowniez faktem jest ze mlodziez bardziej sie poci niz przecietny dorosly czlowiek a niegolenie sie pod pachami gromadzi bakterie i pot a takze skleja wloski pozatym dezodoranty a tym bardziej antypespiranty uzywa sie na uyta i ogolona pache wtedy dziala jak trzeba i niweczy zle zapachy

 2. Cóż to za głupie pytanie.Oczywiście ,ze nawet POWINNI.
  Polskie zrozumienie męskości polega na zaniedbaniu owłosienia i wydawaniu niemiłego zapachu.Nie rozumiem co ma wspólnego golenie pod pachami i przycinanie włosów na nogach lub nawet z goleniem ze zboczeniem seksualnym?
  Na zachodzie nikt tego nie łączy razem.JESTEŚMY ZACOFANYM KRAJEM.

 3. Oczywiście ze należy golić się pod pachami i nie tylko… ładniej wygląda to z mojego punktu widzenia i jak do tej pory żadnej kobiecie to nie przeszkadzało

 4. Ale z Was totalne nieuctwo wychodzi i prostactwo….krótko więc: pozbawiona naturalnego owłosienia skóra pod pachami u mężczyzn i zmywana zbyt często traci naturalną barierę ochronną jaką jest flora bakteryjna. Skutek: więcej podrażnień, zatarć i sprzyjanie potencjalnym infekcjom. Absolutnie nie golić się pod pachami, każdy dermatolog to potwierdzi…
  Pozdrawiam

 5. Czy mężczyźni powinni golić się pod pachami? Pamiętajcie, że włosy są po to aby sobie nie odparzać skóry, a golenie podrażnia skórę. Jestem dermatologiem i widziałem wiele ludzi mających problemy po goleniu pod pachami u mężczyzn. Włosy są naturalne i spełniają swoją rolę.

 6. Jeszcze nie jestem świrem, żeby golić się gdziekolwiek ( poza twarzą ). Golenie się pod pachami u mężczyzn, na klacie, nogach czy na jajach jest według mnie głupie i moim zdaniem to jest robienie z siebie laluni. Naukowo potwierdzone jest, że okazałość owłosienia u faceta świadczy o tym jak dużo ma testosteronu. Usuwanie owłosienia z pod pach, nóg, tułowia i miejsc intymnych to domena kobiet. Dla mnie jako faceta im gęstsze mam włosy pod pachami, na klacie itp. tym lepiej. I niech nikt mi nie zarzuca braku higieny ! Dbanie o siebie to mycie się i używanie dezodorantu, co ja robię regularnie. I nigdy nie śmierdzi mi z pod pach, mimo że są obficie owłosione. Jak można podciągać usuwanie włosów pod dbanie o siebie. Co do higieny – mimo, że nie golę się nigdzie poza twarzą, to jestem zawsze czysty i nie śmierdzę. Poza tym widziałem też nieraz wygolone pod pachami osoby, od których uwalniał się smród To tylko i wyłącznie kwestia mycia się i używania dezodorantu. Modę na golenie się poza twarzą u facetów wykreowali głupi projektanci, którzy w większości są homo, albo metro. Rozumiem, że prawdziwym facetem jest się w środku i to zespół różnych cech psychicznych, ALE wygląd te cechy symbolizuje. Jeśli dziewczynie się podobają wydepilowani gogusie to bez obrazy, ale dla mnie jest to nienaturalne i zalatuje dziwacznym homo-erotyzmem. To tak jakby mnie podobały się babo-chłopy zamiast prawdziwych kobiet. Granda, nie ? Lepiej pozostać facetem i pach nie golić, ani nie przystrzygać. Co za głupie, chore czasy. Tak to jest, jak modę projektują, dzisiejsza moda (i męska i damska) jest aseksualna i bezpłciowa, zalatuje wyrównaniem różnic płci. Już rzadko które kobiety lubią facetów mocno owłosionych, wąsatych, długo-włosych, umięśnionych i z „twardym” charakterem takich, jak powiedzmy Clint Eastwood, Perepeczko w roli Janosika, czy chociażby Chuck Norris. Teraz większość kobiet szaleje za delikatnymi, wszędzie wygolonymi, wyżelowanymi, albo ulizanymi chłopczykami, Co jest z wami dziewczyny ? Podobnie się to ma do kobiet – w dzisiejszych czasach większość kobiet naśladuje mężczyzn. Dawno już nie widziałem prawdziwej kobiety, takiej która nie tylko nosi suknię/spódnicę, a nie spodnie, ale też zachowuje się jak kobieta, chodzi jak kobieta itp. Naturalne jest przecież, że płcie są dwie a nie jedna. Im bardziej się osobnicy przeciwnych płci od siebie różnią, tym bardziej się sobie podobają i tym lepiej się uzupełniają. To jest moje zdanie odnośnie tego czy mężczyźni powinni golić się pod pachami…

  1. Ty tak na serio czy to sarkazm?? Czyli facet z podniesioną ręką w autobusie ubrany w bezrękawnik w lipcu przy 30 st. ze sklejonym buszem jest męski i seksowny? No żenada…

 7. Myślę że na lato golenie się pod pachami u mężczyzn to całkiem dobre rozwiązanie – zawsze człowiek mniej się poci. Mój mąż w lecie zawsze goli pachy i męskości mu to nie ujmuje.

 8. ja się nie golę pod pachami… i nie śmierdzę, a mój współlokator się goli na zero jak jakiś pedzio i wali do niego na kilometr. Śmieszne to, bo mogę wyczuć w którym pomieszczeniu przebywał ostatnio 😀 Może to bardziej kwestia dezodorantu czy ogólnie organizmu, kto śmierdzi a kto nie.

 9. Czym golić pachy i jak? Dobrym rozwiązaniem jest skracanie np. maszynką na 10 mm zwłaszcza w sezonie letnim. włosy przy skórze pod pachą przesiąkają potem i trudno je domyć, czasem mają aż otoczkę z łoju. Przycinając stymuluje się wzrost jest to bardzo higieniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę