Sprzedaż na Vinted – opinie o aplikacji

Trzeba sobie zadać pytanie czym jest Vinted? Opinie użytkowników wskazują na to, że porównać go można nieco do portalu społecznościowego połączonego z wielkim katalogiem ubrań oraz akcesoriów. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje możliwość tworzenia galerii swoich ubrań, które jest gotowy wymienić lub sprzedać.

Vinted umożliwia przeglądanie galerii innych użytkowników, dodawać opinie oraz komentować. Można też dodawać innych użytkowników do obserwowanych i w ten sposób nawiązywać z nimi bliższe relacje. Dostępne jest także na aplikacji forum w którym można się wypowiadać na wiele różnych tematów.

Przekrój odzieży jest olbrzymi i jest dostępny dla każdej płci i każdego wieku (katalog ubrać dziecięcych jest bardzo szeroki). Zauważyłem jednak, że najwięcej jest tam osób młodych, a jeśli chodzi o dostępny asortyment pod kątem rozmiarów, to najwięcej sprzedawanych ubrań znajduje się w przedziale 36-40 (S-L).

Aplikacja Vinted opinie

Użytkownikiem portalu Vinted jest każda osoba fizyczna, która po zarejestrowaniu się w serwisie ma prawo do korzystania ze wszystkich usług serwisu w celu realizacji swoich osobistych interesów niezwiązanych z działalnością zawodową. Bedąc użytkownikiem  Vinted, kupuj i sprzedawaj ubrania w stylowej społeczności.

Wystawianie produktów na Vinted jest bezpłatne dzięki czemu aplikacja zyskała pozytywne opinie i dużą popularność. Sprzedający, wystawiając przedmiot, musi jedynie wypełnić ankietę i jak najdokładniej ze szczegółami opisać  ubranie i wskazać ewentualne wady oraz podać cenę towaru.

Wystawiany przedmiot musi mieć również zdjęcie produktu. Należy przesłać co najmniej jedno zdjęcie dobrej jakości.   Zdjęcia muszą odzwierciedlać rzeczywistą jakość i wygląd zewnętrzny przedmiotu, a także wszelkie  wady przedmiotu.

Liczba wystawiania pozycji sprzedaży jest nieograniczona, jednak nie możesz wystawiać tego samego przedmiotu więcej niż jeden raz. Vinted nie oferuje użytkownikowi opcji oznaczania ilości posiadanych takich samych przedmiotów .

Jak płaci się na Vinted? Opinie

Vinted oferuje kilka metod płatności: karta kredytowa, PayPal lub saldo Vinted.. Ponadto otrzymujesz dwie możliwości do korzystania z wyżej wymienionych metod płatności: albo zapłacić bezpośrednio przez Vinted, korzystając z zintegrowanej usługi płatności. Opinie użytkowników odnośnie tej formy są pozytywne. Dodatkowo można zapłacić bezpośrednio sprzedającemu za pomocą uzgodnionych z nim wcześniej formy płatności.

Najczęściej użytkownicy korzystają ze zintegrowanej usługi płatności, w takim przypadku płatność kupującego jest dokonywana za pomocą banku lub karty w zintegrowanym interfejsie płatności serwisu. Płatność dokonana przez kupującego jest weryfikowana przez dostawcę usług finansowych wybranego przez Vinted w e-portfelu działającym jako rachunek powierniczy do momentu zakończenia transakcji. Po zakończeniu transakcji środki są natychmiast przekazywane do portfela elektronicznego sprzedającego, który w każdej chwili może przelać na jego osobiste konto bankowe.  Bez dodatkowych opłat za przelew. Takie środki z portfela elektronicznego można również wykorzystać do zakupu przedmiotów na Vinted od innych użytkowników.

Jak wysłać paczkę Vinted? Opinie o usłudze

Usługa przewozowa jest dostępna tylko wtedy, gdy kupujący korzysta ze zintegrowanej usługi płatności. Vinted oferuje następujące opcje wysyłki:

 • zintegrowane etykiety wysyłkowe, Vinted generuje etykietę wysyłkową,
 • instrukcje wysyłki, gdy sprzedawca musi samodzielnie kupić etykietę wysyłkową zgodnie z instrukcjami Vinted,
 • wysyłka niestandardowa, gdy sprzedawca ustala indywidualnie wysokość kosztów wysyłki/

Każda z tych opcji wysyłki ma swoje własne warunki i opinie (w zakresie ubezpieczenia itp.). W każdym przypadku koszty wysyłki ponosi kupujący. Ceny różnią się w zależności od wybranej opcji wysyłki, miejsca docelowego i wagi paczki.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

9 thoughts on “Sprzedaż na Vinted – opinie o aplikacji

 1. Korzystam z aplikacji vinted od około dwóch tygodni i mogę wystawić dobrą opinie. Fajnie się sprzedaje wszystko jest przejrzyste, generują się etykiety, sprzedana rzecz znika ze sprzedawanych. Jest ok

 2. Początki były dla mnie trudne i trochę czasu mi zajęło zanim zorientowałem w tych zasadach i etykietach. System działa dobrze jak i cała aplikacja więc tutaj ode mnie duży plusik. Choć jest wiele narzekaczy co wystawiają negatywne opinie.

  Przelewy od vinted szybko przychodzą tak więc mi pasuje

 3. Na aplikacji vinted ludzie zadają pytania o których nawet bym sam nigdy nie zadał, piszą, trują dupe koniec końców nie kupując nic a pytają o każdy wymiar już chcą dane do przelewu i przestają odpisywać, kompletny brak szacunku, taka sytuacje mam przynamniej raz dziennie. Tak po za tym sama aplikacja jest ok więc wystawiam dobrą opinie

 4. Od Vinted to lepiej z dala, bo to oszuści i zlodzieje, przestrzegam. Sprzedałem przedmiot, a Vinted nie chce wypłacić mi kasy. Kontakt z nimi bardzo utrudniony, a teraz to w ogole nie odpisują. Zarzadali podania nr tel i zablokowali konto. MOJA OPINIA

 5. Vinted i opinie o aplikacji to porażka, żadnego kontaktu z adminem. Odpowiedzi na wiadomości prawdopodobnie wysyła automat. Usuwam konto i znikam stąd, strata czasu.

 6. Działają tu całe tabuny lumpeksów.. Nigdy nie można mieć pewności czy przedmiot jest odpowiednio opisany. Rzecz nowa okazuje się nie do noszenia.. Także wystawiam negatywną dla vinted opinie…

 7. Ja też niestety jestem roczarowana Vinted i wystawiam negatywną opinie. Trafiłam na oszustkę. Vinted wysylal mi sprzeczne inormacje o mozliwosci zwrorubtowaru i gwarancji vinted. Gdy zaczelam drazyc, przestali odpowiadac. Sprzedajaca zatrzymala i pieniadze i przedmiot sprzedazy. Zostalam oszukana.

 8. Na Vinted trzeba patrzeć od kogo kupujemy – to moja opinia. Można znaleźć fajne ciuszki i super okazje ale można też trafić na typowe „lumpeksy”, które nie powinny się tam znajdować. Ogólnie aplikacja pozwala zarabiać na sprzedaży ubrań i ważne jest to, aby mieć dużo dobrych opinii i dobre zdjęcia ciuchów – klucz do sukcesu. Pozdrawiam ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę