Na którym palcu nosi się sygnet?

Na którym palcu nosi się sygnet? To jedno z najczęściej pojawiających się pytań w dyskusjach. Sygnet, który powraca i zyskuje popularność wśród mężczyzn. Ten rodzaj pierścionka ma długą i ciekawą historię, sięgającą wielu stuleci. W tym przewodniku omówię wszystko, co musisz wiedzieć o sygnecie oraz o tym, jak prawidłowo nosi się go i na którym palcu.

Co oznacza sygnet u mężczyzny?

Sygnet był uważany za pieczęć, używanym przez arystokratów do wytłaczania na wosku oraz pieczętowania ważnych dokumentów. Kiedy analfabetyzm był powszechny, pieczęć z sygnetu była uważana za bardziej autentyczny niż podpis pisemny. Niektóre z najważniejszych dokumentów w historii zostały uhonorowane pieczęcią sygnetu.

Sygnet, oznaczający małą pieczęć , był pierwotnie noszony przez mężczyzn z  widniejącym herbem rodzinnym na pierścieniu. Istniała w świecie, w którym ludzie tworzyli reguły, posiadali własność, mieli podpis. Te pierścienie były znane jako pierścienie dżentelmena.

Dzisiaj sygnety nosi się na palcu ponieważ są stylowo zdobione, pokazując, jak daleko zaszło społeczeństwo. Dziś to modowy wybór i sposób na wyrażenie swojej osobowości, stylu i gustu ale należy również pamiętać o tym jak prawidłowo nosić taki sygnet.

Sygnet jest bardzo osobisty, a najlepsze to te, które są robione ręcznie, aby dopasować się do indywidualnego użytkownika. Ich typowe cechy to grawerowane grzebienie, intaglios, monogramy, wstawki z kamieni szlachetnych i duże skosy.

Historia sygnetów

Pierwsze dowody oficjalnej pieczęci znaleziono w Mezopotamii już w 3500 roku pne. Mezopotamczycy rzeźbili ikony w wapieniu i używali sygnetów do celów uwierzytelnienia. Egipcjanie zaczęli rzeźbić symbole na pierścieniach noszonych przez faraonów i innych wybitnych ludzi, aby reprezentować ich status.

Sygnet zaczął ewoluować, gdy starożytni Grecy tworzyli pierścienie z kości słoniowej lub łatwych do obróbki kamieni, takich jak marmur, selenit lub wapień, i używali ich jako sygnatur identyfikacyjnych.

Epoka brązu wprowadziła metale do społeczeństw i pochodzenie pierwszych metalowych sygnetów.

W średniowieczu sygnety nosiło większość europejskich szlachciców. Pod koniec średniowiecza na pewien czas wypadły z mody, jednak w XVIII wieku ponownie preferowaną formą pieczęci był sygnet. W XIX i XX wieku do sygnetu wprowadzono kamienie szlachetne i ozdobne rzeźby a w XXI wieku sygnet stał się modnym dodatkiem.

Na którym palcu nosi się sygnet?

Na którym palcu nosi się sygnet czy na której ręce nosi się sygnet to jedne z najczęściej zadawanych pytań  przez mężczyzn, które pojawiają się podczas zakupu tej wyjątkowej biżuterii. W tradycji angielskiej mężczyźni  nosili sygnet na małym palcu prawej dłoni, zaś w Polsce przeważnie zakładany jest na serdeczny palec lewej. Na Bliskim Wschodzie pierścień nosi się na środkowym palcu lub kciuku. Niektórzy decydują się na noszenie go razem z obrączką.

W dzisiejszych czasach wszystko jest dozwolone. Nie ma żadnych zasad których trzeba przestrzegaći możesz wybrać najbardziej wygodny palec, na którym będziesz nosić swój sygnet.

Sam sygnet był niegdyś herbem rodzinnym, ale na każdym z nich znajdował się również znak identyfikacji osobistej. Sygnety były najwyższej jakości, opatrzone trudnymi do skopiowania insygniami. Kiedy osoba nosząca pierścionek zmarła, sygnet również został zniszczony, zapewniając brak replikacji lub plagiatu pieczęci szlachcica.

Jednak dziś noszenie sygnetów to ukłon w stronę tradycyjnej mody w nowoczesnym wydaniu. Może oznaczać wspólnotę, bliskość i przynależność. Na przykład pierścionek z herbem rodzinnym będzie stałym przypomnieniem rodziny i bliskości. Sygnet z herbem społeczeństwa, braterstwa lub instytucji wzmocni poczucie przynależności do tej grupy. Posiadanie symbolu lub osobistej ikony jest popularną formą ekspresji, a noszenie pierścionka może codziennie przypominać o znaczącej identyfikacji.

Sygnet to coś więcej niż zwykły pierścionek. To codzienne przypomnienie tradycji, znaczenia i przynależności. Sygnet dodaje subtelnego wyrafinowania i stylu, jednocześnie reprezentując tradycję i indywidualne wartości, kultowy element obowiązkowy dla wyznaczających trendy mężczyzn.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę