Jaki krawat do granatowego garnituru?

Marynarka to podstawa garderoby każdego wymagającego mężczyzny, a co za tym idzie, świadomość, które kombinacje oraz jaki krawat i koszula pasuje do granatowego garnituru ma ogromne znaczenie. W poniższym przewodniku omówimy, jak dobrze dopasować krawat do granatowych garniturów na podstawie koloru koszuli, wzoru i pory roku.

Marynarka jest gotowa, koszula jest wyprasowana, a twoje buty są już wypolerowane jednak do tego wszystkiego Twój wybór krawata stał się zagadką. Nie wiesz, jaki krawat założyć do granatowego garnituru.

Granatowy garnitur to ponadczasowy klasyk. Ta stylizacja jest obecna od dawna. Chociaż jest niesamowicie łatwa w kompozycji to największy kłopot sprawia dobór odpowiedniego krawata, który idealnie dopasuje s ę do koszuli,  garnituru oraz okazji. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy przewodnik, w którym przedstawiamy  kombinacje koszuli i krawata z granatowym garniturem.

Jaki krawat do granatowego garnituru i białej koszuli?

Niewiele rzeczy łączy się tak dobrze, jak śnieżnobiała koszula i granatowy garnitur. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na oxford, precyzyjny splot czy białą jodełkę, istnieje szereg krawatów, które pasują do tej klasycznej kombinacji.

Wybór kolorów białej koszuli i granatowego garnituru obejmowałby granatowy, czerwony lub bordowy krawat. Biorąc pod uwagę, że granatowy garnitur wykazuje pewien poziom asertywności, krawaty te stałyby się idealnym uzupełnieniem. Podczas gdy granatowy krawat zapewnia bardziej monochromatyczny wygląd, krawaty w kolorze bordowym lub czerwonym będą doskonale kontrastować z granatowym garniturem.

Szarość i brąz również powinny być podstawą w Twojej garderobie, ponieważ pozwalają zachować nieco bardziej neutralny wygląd- pozwalając na wykazanie się asertywnością, przy jednoczesnym zachowaniu poziomu neutralności.

Okres jesienny i zimowy najlepiej uzupełniałyby kolory ziemi, takie jak musztardowy, oliwkowy lub brązowy krawat. Chcesz dodać trochę wyrafinowania do swojej następnej okazji? Co powiesz na krawat z grenadyny? Krawaty z grenadyny są idealne na chłodniejsze miesiące, ponieważ te wyższej jakości są zwykle wytwarzane w północnych Włoszech, z bogatym splotem i teksturą. W idealny wiosenny lub letni dzień jedwabne krawaty ze wzorami i z powtarzającymi się motywami, to świetny sposób, aby dodać kolor i osobowość swoim zestawom.


Jaki krawat do granatowego garnituru z niebieską koszulą?

Granatowy garnitur z niebieską koszulą zapewnia jednolity, monochromatyczny wygląd. Chcesz wyszczególnić tę kombinację garnituru i koszuli za pomocą odpowiedniego krawata? Krawat bordowy, ciemnofioletowy, szary lub brązowy załatwi sprawę.

Alternatywnie możesz zdecydować się na pełny monochromatyczny wygląd. Jeśli decydujesz się na granatowy krawat, najlepiej zadbać o to, aby koszula była jasnoniebieska. Zgodnie z osobistą preferencją, granatowy krawat ze wzorem nada Twojemu zestawowi nieco osobowości.

Szukasz czegoś bardziej luźniejszego na miesiące wiosenno-letnie? A co powiesz na jedwabny krawat z motywem zwierzęcym, który doda Twojemu strojowi charakteru. Alternatywnie możesz zdecydować się na krawat z dzianiny, który doda teksturowej wariacji do Twojego zestawu.

Czerwony krawat do granatowego  garnituru z różową koszulą

Tak, prawdziwy mężczyzna też nosi różowe koszule. Niewiele rzeczy przemawia do poczucia stylu, jak różowa koszula męska, szczególnie jasnoróżowa. Wiele się mówi o tym aby używać krawat w takim kolorze, gdy ma ciemniejszy odcień niż koszula. Dlatego odpowiednie są jaśniejsze różowe koszule.

Koszulę różową męską najlepiej nosić z granatowym, bordowym lub czerwonym krawatem. Granatowy krawat zapewnia doskonały poziom kontrastu, uzupełniając garnitur we właściwy sposób, podczas gdy krawat w kolorze bordowym i czerwonym zapewnia monochromatyczny wygląd. Bordowy krawat, będący ciemniejszym odcieniem czerwieni, stanowi idealny dodatek do tej wyrazistej, jasnoróżowej koszuli.

Granatowy garnitur i jasnoróżowa koszula doskonale komponują się z tym oszałamiającym krawatem z grenadyny w kolorze bordowym.  Czerwony krawat do granatowego garnituru będzie najbardziej odpowiedni do koszuli, która będzie na miesiące wiosenne i letnie? A może krawat w kolorze błękitu królewskiego?

Masz na sobie różową koszulę z subtelnym lub mikroskopijnym wzorem, na przykład w jasną jodełkę? Co powiesz na granatowy lub bordowy krawat w kropki lub krawat we wzór paisley

Czarny krawat do granatowego garnituru z zieloną koszulą?

Zielony to kolor ziemi, który działa uspokajająco, szczególnie w jaśniejszym odcieniu. Szukasz swojego garnituru? Co powiesz na granatowy, czarny lub ciemnoniebieski krawat do jasnozielonej koszuli. Kolory te sąsiadują ze sobą na kole kolorów i pomagają stworzyć jednolity, przyjemny wizualnie wygląd.

Fioletowy, to chłodniejszy kolor, który można nosić z jaśniejszą zieloną koszulą. Sztuczka, polega na wybraniu ciemniejszego fioletowego krawata.

Szukasz czegoś odważniejszego. Bordowy, będący  uzupełnieniem zieleni zapewnia największy kontrast do granatowego garnituru. Krawaty w kolorze bordowym tworzą harmonię pomiędzy cieplejszymi kolorami i chłodniejszymi.

Rodzaje i wzory krawatów

Teraz, gdy zostały omówione kombinacje krawatów z różnymi koszulami, warto poświęcić trochę czasu na omówienie dopasowywania wzorów krawatów do granatowego garnituru. Dopasowanie wzoru, podobnie jak kolor, powinno mieć na celu stworzenie idealnego poziomu kontrastu. 

Proporcja i skala wzoru krawata (odstępy między elementami wzoru krawata ) mają ogromne znaczenie. Dlatego, korzystając z przykładów z góry, granatowy krawat w kropki będzie dobrze pasował do różowej koszuli. Nawet granatowy krawat pułkowy w szersze paski będzie dobrze pasował do jasnoniebieskiej koszuli w drobne paski. Kluczem jest tutaj skala oraz proporcje wzoru. Bez proporcji wzoru rzeczywiste wzory nie będą miały tak dużego znaczenia.

Po zapewnieniu odpowiedniej proporcji można zwrócić uwagę na rodzaj wzoru. Wzory, które generalnie dobrze pasują do szeregu podstawowych wzorów koszul, pod warunkiem, że wzory mają mniejszą skalę (pepitka, mikro krata, pinpoint itp.) To wzory w kropki i wzory paisley. Biorąc pod uwagę, że większość koszul nie jest w kropki ani we wzór paisley, te krawaty zapewniają zarówno różnice w proporcjach wzoru, jak i typie wzoru, tworząc idealny wygląd, który może wydawać się równie elegancki.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę