Jak złożyć garnitur do walizki?

Każdy z nas chce mieć doskonały wygląd podczas podróży służbowej. Niestety, odzież  zapakowana w walizkę często się marszczy i wymaga prasowania od razu po przyjeździe. Można tego uniknąć, stosując specjalne techniki składania podczas pakowania elementów garderoby do walizki podróżnej. Dlatego w poniższym wpisie odpowiemy na pytanie: jak złożyć garnitur do walizki i na co zwracać uwagę.

Walizka na garnitur

Jedną z największych zmiennych w określaniu tego, czy Twoje ubrania będą bez zmarszczek oraz fałd, jest walizka podróżna na garnitur. O ile nie lecisz samolotem biznesowym lub pierwszą klasą, większość przewoźników lotniczych nie oferuje żadnego magazynu do powieszenia nawet lekkiej torby na odzież i garnitury.

Najłatwiejszym sposobem, aby upewnić się, że Twoja walizka nie będzie rzucana w różnych kierunkach przez ochronę lotniska lub osoby obsługujące bagaż, jest zabranie jej ze sobą w bagażu podręcznym, ale jeśli wybierasz się na podróż która będzie trwała kilka dni lub więcej, możesz nie mieć tego luksusu.

Najlepszą opcją rodzaju walizki to te, które są wykonane z ABS-u. W takiej walizce łatwiej będzie umieścić garnitury oraz odzież w najlepszej możliwej pozycji podczas podróży. W przypadku używania twardych walizek na garnitury unika się również obciążenia Twoich ubrań  przez torby innych pasażerów.

Jak złożyć garnitur do walizki?

Wkładając garnitur do walizki podróżnej, pomoże nam w tym kilka sprawdzonych metod zapobiegania pojawianiu się wygnieceń i fałd. Ten element szafy nie nadaje się szczególnie do transportu, ponieważ jest dość nieporęczny i łatwo się gniecie.

Jednak jest metoda, która pozwala schludnie i kompaktowo złożyć garnitur do walizki .

  • Przekładamy jeden rękaw marynarki na jedną stronę, następnie stawiamy kołnierz .
  • Bez skręcania drugiego rękawa przesuń pierwszy od ramienia do ramienia i wyrównaj na całej długości.
  • Następnie wszystko należy ułożyć na odpowiedniej płaskiej powierzchni i wyrównać krawędzie garnituru tak, aby tworzył równy prostokąt.
  • Rękaw należy wypoziomować i umieścić na górze.
  • Teraz garnitur należy zwinąć w ciasny wałek bez zginania lub łamania.

Tak złożony garnitur można zapakować do walizki. Pamiętaj o tym aby nie kłaść na  marynarce ciężkich rzeczy ani przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Garnitur w walizce – wskazówki 

Jeśli po skończonej podróży ubrania okazują się nadal być pomarszczone, nie powinieneś w tym przypadku rozpaczać. Musisz zawiesić rzeczy na wieszaku i powiesić je w łazience na co najmniej  30 minut a następnie włączyć gorącą wodę, aby pojawiła się para po to aby ubrania się wyprostowały.

Pamiętaj również o tym aby nie zabierać ze sobą zbyt wiele ubrań . Zaleca się zabranie tego, co najbardziej potrzebne na podróż. Wszystko zależy od tego ile dni będzie trwał wyjazd.

Normalne składanie garnituru może powodować marszczenie się. Dlatego garnitury i płaszcze powinny być możliwie ciasno składane.

Jeśli wszelkiego rodzaju podróże służbowe są dość częste, zaleca się zakup specjalnego pokrowca na ubrania do noszenia garnituru.

Podobne wskazówki mogą się przydać tylko tym, którzy lubią dużo podróżować. Garnitury i płaszcze są nie tylko biznesowe, ale także świąteczne i używane na codzień. Przyjmując powyższe metody, nie tylko znacznie zaoszczędzisz miejsce w bagażu, ale także doskonale utrzymasz garnitur w dobrym stanie podczas podróży.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę