Honda HRV – opinie mini SUVa

Honda HRV to mini SUV, który powstał w 1999 roku. Ten pojazd w klasie crossover, choć z zewnątrz wygląda masywnie, jest znacznie mniejszy niż sedan klasy średniej. W Europie opinie wiążą się z tym, że jest nazywany hybrydowym pojazdem rozrywkowym, zaś w  Japonii pojazdem dla dużych kierowców. Honda HRV posiada wbudowane silniki o pojemności 1,6 litra SOHC i 1,6 litra SOHC VTEC. Dostępne są modele z 3 i 5 drzwiami oraz z napędem na 2 i 4 koła. Zwykle z wbudowaną automatyczną skrzynia biegów CVT, ale są też modele z manualną skrzynią biegów.

Honda HRV mini SUV

Wbrew temu co wskazują opinie, Honda HRV nie jest to pojazd terenowy. Traktować go można jako mini  SUV z dodanymi i ulepszonym napędem na 4 koła,  z zabezpieczeniami przeciw najazdowymi, którego nie ma w wielu pojazdach terenowych. Nawet jeśli stały system 4WD wydaje się niewystarczający, nie radzi sobie źle z dobrymi oponami. Nasze opinie odnośnie Honda HRV wynikają z nabytego doświadczenia z jego użytkowania. ​​Można dodać również, że krótki rozstaw osi pojazdu pozwala na łatwe pokonywanie wielu przeszkód, z kolei z przodu wymaga odpowiedniej ochrony chłodnic.

Honda HRV – cechy konstrukcyjne i opinie

Honda HRV należy do pojazdów, które w klasie mini SUV-ów wyglądają inaczej i wyróżniają się ostrą linią na bocznych drzwiach. Posiada typ dachu skośnego i ukryte klamki na tylnych drzwiach na słupku. Prezentowany sportowy wygląd w stylu coupe, a opinie wskazują iż detale stylistyczne zapewniają nowoczesny, energiczny i dynamiczny wygląd. Dotyczy to również odświeżonego wyglądu przedniej części nadwozia, czyli „Solid Wing Face”. Wysoka, masywna sylwetka odświeżonej Hondy HRV zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pewności za kierownicą. Reflektory z soczewkami projektora są standardowo wyposażone w diodowe światła do jazdy dziennej. Nachylona tylna spadzista linia dachu i spojler dachowy wzmacniają sportowy efekt. Ciemna chromowana listwa biegnąca wzdłuż tylnej klapy dopełnia filozofię projektową z przodu, podczas gdy tylne światła podkreślają sportowy charakter ciemnymi tonami. W nowszych wersjach wyposażenia, dochodzą 17-calowe felgi aluminiowe, chromowany wydech oraz w pełni diodowe reflektory i tylne światła.

Opinie od Euro NCAP

Zmodernizowana Honda HRV przeszła test zderzeniowy Euro NCAP w 2015 roku, kiedy została po raz pierwszy wprowadzona, i przeszła ten test otrzymując maksymalną ilość 5 gwiazdek.

 • 86% ochrona dorosłego
 • 79% ochrona dziecka
 • 72%  zabezpieczenie przechodnia
 • 71% asystent bezpieczeństwa.

Honda HRV – wnętrze

Stylistyka wnętrza tego modelu oraz jego przednia część, wyróżnia się na tle konkurencji dynamicznymi, płynnymi i stylowymi liniami. Model ten oferuje sportowy design zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, ze stylową deską rozdzielczą skoncentrowaną na kierowcy. Z wnętrza emanuje wysoka jakość wykonania, dobór materiałów oraz poczucie komfortu i ekskluzywności odzwierciedlone w ergonomii. 

We wnętrzu pojazdu znajduje się również kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości oferowany we wszystkich wersjach, stylowy i nietuzinkowy tapicerowany panel przedni, system audio, ekran informacyjny do aktywnej jazdy, duża liczba schowków. Ich duża ilość pozwala pozbyć się kłopotów związanych z szukaniem miejsca na przechowywanie drobiazgów, dzięki tym wszystkim usprawnieniom, Honda HRV zyskuje pozytywne opinie. Jeśli porozmawiamy trochę więcej o wystroju wnętrza, system, który jest sterowany za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego tabletu o wysokiej rozdzielczości na konsoli środkowej, oferuje bardzo praktyczną i łatwą obsługę. Zyskujemy dostęp do mediów społecznościowych, informacji o pojeździe, bluetooth oraz nawigację.

 Miejski aktywny układ hamulcowy oferowany standardowo w modelach Hondy HRV, to układ współpracujący z technologią radarową w górnej części przedniej szyby, działa przy prędkościach 32 km/h i niższych. System ten, który monitoruje przepływ ruchu podczas jazdy, i ostrzega kierowcę sygnalizacją dźwiękową i wizualną o możliwym zagrożeniu. W ten sposób kierowca zyskuje czas na podjęcie odpowiednich środków ostrożności. Jeśli kierowca nie zareaguje, system zostanie uruchomiony poprzez automatyczne hamowanie. System cieszy się ogromnym zainteresowaniem i otrzymuje pozytywne opinie od użytkowników. Dodatkowo najważniejszym elementem umożliwiającym przestronne i użyteczne wnętrze Hondy HRV jest zbiornik paliwa umieszczony pośrodku konstrukcji. 

Honda – specyfikacje techniczne

 • Silnik Pojemność (cm3) 1498 cm3
 • Moc (KM) / Moc obr / min (obr / min) 130/6600
 • Moment obrotowy (Nm) / Moment obrotowy obr / min (obr / min) 155/4600
 • Zużycie paliwa: W mieście: 6,3 Poza miastem: 4,8 Średnia 5,3 (l / 100 km)
 • Pojemność zbiornika (l) 50
 • Prędkość maksymalna: 187 km
 • Przyspieszenie 0-100 km: 11,4 sekundy
 • Emisja CO2: 122 g / km

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę