Jakie zasłony do salonu w domu lub mieszkaniu na parterze?

Salon mieszczący się na parterze szeregowca lub bloku wielorodzinnego oczywiście ma mnóstwo zalet. Jednak z punktu widzenia domowników może on być również kłopotliwy – szczególnie gdy jego okna wychodzą bezpośrednio na chodnik lub ulicę. Dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę okienną – dzięki temu będziesz czuć się komfortowo bez względu na lokalizację swojego pokoju dziennego! 

Jak odgrodzić się od wścibskich sąsiadów?

Parterowe domy, mieszkania niewątpliwie mają swój urok. Jednak wieczorami, gdy zapalamy światło, pokoje są wystawione w całej okazałości na publiczny widok. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zasłony, które pozwolą odciąć się od wzroku niepożądanych osób i poczuć się komfortowo we własnym domu. To szczególnie ważne, gdy mieszka się w mieszkaniach, w których pokój dzienny usytuowany jest w pobliżu chodników czy ulic. Zamiast cienkich rolet postaw na grube, mocne zasłony mocowane wygodnie n a przelotkach lub szelkach. Założysz je w kilka minut na zwyczajnym karniszu. Wieczorami można po prostu zaciągnąć je, aby zapewnić sobie odpowiednią intymność. Trzeba tylko wybrać ich odpowiedni rodzaj!

Jakie zasłony do mieszkania na parterze?

W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby dopasować odpowiedni materiał zasłon. Musi mieć on odpowiednio wysoką gramaturę, czyli gęstość splotu oczek. Dzięki temu, że włókna są grubsze i gęściej upakowane, można uzyskać efekt niemal całkowitej nieprzepuszczalności dla bodźców wzrokowych z zewnątrz. Na https://cottonmarket.pl/zaslony kupisz wysokiej jakości zasłony o bardzo wysokim stopniu zaciemnienia Dostępne w ciekawych kolorach, mogą stać się nie tylko praktycznym, ale również eleganckim elementem wykończenia wnętrza. Mieszkając na parterze nie musisz wcale liczyć się z tym, że będziesz podglądany. Tak naprawdę to, jak wiele będzie widać z poziomu chodnika w Twoim domu, zależy wyłącznie od Ciebie – no i oczywiście od osłon okiennych, które sobie wybierzesz!

Jaki wzór zasłon do mieszkania na parterze?

Tak naprawdę wybierając zasłony możesz pozwolić sobie na to, co się Tobie po prostu podoba – czyli wybrać dowolny wzór, który będzie pasował do reszty wystroju wnętrza. Warto jednak pomyśleć o nowoczesnych, gładkich propozycjach. Dlaczego? Ponieważ takie tkaniny są bardzo praktyczne – nie tylko świetnie zasłaniają, ale również dobrze dopasowują się do całego pomieszczenia. Jeśli lubisz wzorzyste tapety lub liczne bibeloty na gablotach, wówczas gładkie, jednolite zasłony będą dobrym wyborem, ponieważ nieco złagodzą one charakter aranżacji. 

Artykuł gościnny.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę