KFD czy SFD? Różnice, co lepsze?

Producentów odżywek białkowych i innego rodzaju żywności bogatej w białko mamy na rynku bardzo dużo. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej ludzi zaczyna uprawiać sport i interesować się dietą. Sposób żywienia, który obfituje w białko, jest zalecany m.in. przy budowie masy mięśniowej. 

Wiele osób boi się spożywać więcej białka, gdyż jest przekonana, że jego nadmiar powoduje problemy z nerkami. Jest to nieprawdą, gdyż badania naukowe nie potwierdzają tej teorii. Zbyt duża ilość tego makroskładnika nie daje po prostu żadnych dodatkowych korzyści, dlatego nie warto przekraczać pewnego progu jego spożycia. Dietę należy bilansować w odpowiedni sposób. Prawidłowy rozkład białek, tłuszczów i  węglowodanów zapewnia dobre samopoczucie i wyniki w sporcie. 

KFD vs SFD – odwieczny dylemat konsumentów, którzy szukają najlepszego producenta żywności wysokobiałkowej. Którego wybrać? Co lepsze KFD czy SFD? W poniższym artykule scharakteryzujemy te dwie marki i pomożemy Ci dokonać wyboru.

białko sfd opinie
Białko z SFD zebrało już ponad 1000 opinii na portalu Ceneo.pl

Białko SFD czy KFD?

SFD i KFD w swoich ofertach mają bardzo duży wybór białek. Obie firmy w asortymencie mają:  izolaty, koncentraty białka, gainary i białka wegańskie. Czym różnią się od siebie te produkty?

Izolat białka (WPI)

Izolat białka serwatkowego wchłania się szybciej od koncentratów. Ma on również niższą zawartość tłuszczu.

Koncentrat białka (WPC)

Koncentrat białka serwatkowego charakteryzuje większa zawartość tłuszczu niż w izolacie. Ma on również odrobinę mniej białka, ale w obu przypadkach jest ono dobrze przyswajalne. 

Gainer

Gainer jest odżywką węglowodanowo – białkową. Ma on dużo więcej kilokalorii niż WPC czy WPI. Stosują je przeważnie osoby, które są na tzw. masie.

Białka wegańskie

Białko wegańskie charakteryzuje brak produktów odzwierzęcych w składzie. Pochodzi ono np. z grochu, soi czy konopii. 

Co lepsze KFD czy SFD? Nie ma jednej odpowiedzi? 

Co więc wybrać – białko KFD czy SFD? Liczba internetowych wątków poruszająca tę kwestię, co lepsze KFD czy SFD, jest naprawdę duża. 

Ile ludzi, tyle opinii. Istnieją zagorzali fani SFD i KFD. Są również osoby, które kupują od obu producentów i takie podejście polecamy. Mimo podobnej oferty to zarówno KFD, jak i SFD mają swoje flagowe, najlepsze produkty, które warto wypróbować. Jeśli polityka działania obu firm nam odpowiada, to dlaczego mamy ograniczać się do oferty jednego sklepu? 

Odwieczna wojna związana z białkiem KFD czy SFD nie ma sensu, gdyż żeby wyrobić sobie opinie, trzeba spróbować obu. Odżywki białkowe różnych firm, jak wszystkie inne produkty spożywcze, mają swoich zwolenników jak i przeciwników – jedne smakują nam bardziej, a inne mniej. Jest to całkowicie normalne, gdyż każdy z nas ma inne preferencje smakowe. Problem związany z walką SFD vs KFD nie ma więc sensu, gdyż każdy z nas musi ją rozegrać wewnętrznie, a nie na forum internetowym.

białko kfd opinie
Opinie dot. białka z KFD zachęcają do zakupu. Źródło: ceneo.pl

KFD a SFD różnica 

Co wybrać KFD czy SFD? Jakie są różnice? Białka KFD czy SFD są bardzo podobne. Mają podobne smaki oraz składy. Właściwie wszystkie odżywki białkowe są do siebie podobne. Różni je np rozpuszczalność – im lepsza, tym cena jest wyższa. 

KFD czy SFD – którego producenta białko rozpuszcza się lepiej? To zależy. Każdy z nich ma w ofercie odżywki w różnych cenach. Porównując białka SFD vs KFD należy wybierać te odżywki, które są z podobnej półki cenowej. Zdania na ten temat są podzielone – jedni uważają, że SFD ma lepszą rozpuszczalność, a inni, że KFD.

Wybór smaków białek praktycznie się nie różni w przypadku tych producentów. Są jednak osoby, które uważają, że dana marka zrobiła jakiś smak lepiej. Jest to oczywiście bardzo indywidualna kwestia.

SFD i KFD to nie to samo 

Ludzie mniej zaznajomieni ze światem producentów wysokobiałkowej żywności czy suplementów, często mylą te dwie marki. Trzeba przyznać, że ich nazwy oraz asortyment są bardzo podobne. Nic więc dziwnego. że wiele osób myśli, że KFD i SFD to to samo.

KFD i SFD to jednak dwie oddzielne i konkurencyjne firmy. Białka KFD i SFD są tak samo popularne. Dla każdego w białku ważne są inne rzeczy. Jedni będą uparcie czytać skład danego produktu i szukać potwierdzenia go w badaniach naukowych, a dla innych ważne są tylko walory smakowe. Każda marka ma swoje grono fanów. Dobrze jest sprawdzić odżywki obu z nich – pozwoli nam to wyrobić sobie własną opinię i ostatecznie rozstrzygnąć wojnę SFD vs KFD.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę