Koszulki POLO – obowiązkowy element w męskiej szafie letniej

Są takie ubrania, które mogą stanowić bazę do wielu stylizacji i ich obecność w garderobie jest właściwie obowiązkowa. Przykładem są koszulki POLO. Jeśli do tej pory w nich nie chodziliśmy lub mamy tylko jedną, to powinniśmy wybrać się na zakupy.

W zależności od tego, z czym połączymy koszulkę POLO może albo dodać naszemu strojowi szczypty elegancji, albo sprawić, że nasz ubiór będzie mniej formalny. Wszystko to za sprawą kołnierzyka. Bez niego mielibyśmy do czynienia ze zwykłą koszulką. Z czym możemy nosić koszulkę POLO, by wyglądać świetnie?

Skąd się wzięła polówka?

Zanim przyjrzymy się stylizacjom, parę słów o historii polówki. Zanim stała się powszechnie noszonym ubraniem, traktowano ją jako typowy strój sportowy. Do zapoczątkowania mody przyczynił się znany tenisista René Lacoste. Przed laty na korcie noszono długie spodnie i koszulki z długim rękawem. On jako pierwszy zagrał na korcie w bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami i wykończonej kołnierzykiem. Szybko podchwycili to inni zawodnicy, a z czasem polówka zaczęła pojawiać się w miejskich stylizacjach.

Do czego pasuje koszulka POLO?

Chociaż polówka wywodzi się ze stroju sportowego, nie znaczy to wcale, że tylko do takiego pasuje. Jest jedną z tych propozycji, które założymy na przykład zamiast letniej koszuli. Możemy z jej udziałem stworzyć mnóstwo zestawień. Doskonale sprawdzi się jako zamiennik T-shirta, do tego wystarczy dodać jeansy, szorty, bermudy lub spodnie dresowe. Każda z tych stylizacji jest niezobowiązująca, mimo to, kiedy uzupełnimy ją o koszulkę z kołnierzykiem, nabierze nieco elegancji.

Koszulka POLO może też zadziałać w drugą stronę, czyli sprawić, że ubranie będzie wyglądało na mniej oficjalne. Taki efekt osiągniemy, kiedy założymy ją zamiast koszuli do chinosów i marynarki. To jedno z uwielbianych przez mężczyzn połączenie. Tak samo mamy duży wybór, jeśli chodzi o buty. W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, sprawdzą się sneakersy, trampki, loafersy, ale dobre będą także klasyczne półbuty.

Po jaką koszulkę POLO sięgnąć?

Polówkę w swojej szafie trzeba mieć i to nie ulega wątpliwości. Będzie komponować się prawie ze wszystkimi casualowymi ubraniami. Jednak musi do nich pasować pod względem kolorystycznym. Jeśli więc mamy zamiar kupić swoją pierwszą koszulkę POLO, to skupiajmy się na klasycznych kolorach jak biel i czerń. Dobrze będą współgrać ze wszystkimi barwami. Dobrze będą koszulki POLO Lancerto. Dopiero kiedy w naszej szafie będą bazowe kolory, możemy pójść o krok dalej i zaopatrzyć się w koszulki w bardziej energetycznych odcieniach lub ze wzorami.

Drugą kwestią jest jakość. Ona jest ważna przy wszystkich ubraniach. W przypadku polówki patrzymy, czy jest uszyta z bawełnianej piki. Ma charakterystyczną fakturę – z jednej strony są wzorzyste bruzdy, a z drugiej jest drapowana. Do tego przy rękawach znajduje się ścieg ściągaczowy, a na dole po bokach koszulki są delikatne rozcięcia. Taka koszulka będzie elastyczna, przewiewna i wygodna, a przy tym będzie świetnie wyglądać po założeniu.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę