Miłe powitanie na dzień dobry. Fajne i miłe słowa na początek dnia

Ile razy obudził Cię przykry dźwięk Twojego budzika, a nie miłych słów Twojej partnerki, partnera, mamy czy przyjaciela? Zapewne uparcie dzwoniący alarm w Twoim telefonie jest najczęstszym przerywnikiem Twoich snów. Nic na to nie poradzimy, ale jeśli chcesz komuś zafundować udany dzień, to warto jest pomyśleć nad miłymi powitaniami na dzień dobry. Jak możesz kogoś przywitać, żeby „zrobić mu dzień”? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów miłych słów na dzień dobry.

Miłe powitanie na dzień dobry 

Jak na pewno nie brzmi powitanie na dzień dobry, które ma zapewnić komuś banana na twarzy przez cały poranek? Odradzamy np. narzekanie na skarpetki, które leżą koło łóżka, a nie w koszu na pranie. Słabym pomysłem jest też ochrzan za nieumycie naczyń po wczorajszej kolacji. Jeśli chcesz sprawić komuś miły dzień, to miło go powitaj na dzień dobry! Krytyka i uwagi nie należą do przyjemnych początków dnia. 

W Internecie jest masa wątków zatytułowanych: „Powitania i pozdrowienia – miłe powitanie na dzień dobry”, „Miłe powitanie na dzień dobry – sobota”, „Miłe powitanie na dzień dobry – niedziela”, „Wiersze na dzień dobry” czy „Miłego dnia – miłe powitanie na dzień dobry” – o czym to świadczy? O tym, że ludzie naprawdę przywiązują wagę do małych, codziennych gestów – dla wielu osób, znaczą one dużo więcej niż drogie prezenty na urodziny czy święta. Pamiętając o bliskich nam osobach na co dzień przez np. miłe powitanie na dzień doby, tworzymy dobre chwile i wspomnienia z nią. 

Fajne powitania na dzień dobry 

Jakie miłe słowa na dzień dobry możesz powiedzieć ukochanej czy ukochanemu? Powitań na dzień dobry znajdziesz w Internecie masę, w tym wiele wierszyków na dzień dobry. Jednak czy ktoś rzeczywiście je pisze? Raczej takie, które dotyczą konkretnych sytuacji, często mające żartobliwy wydźwięk, który zrozumiesz tylko Ty i druga osoba – ciężko więc zaproponować uniwersalny wiersz na dzień dobry. 

Jak inaczej możesz życzyć komuś miłego dnia? Miłe powitania na dzień dobry kierowane do partnera, rodzica czy dziecka to np.:

 • Dzień dobry kochanie, jak spałaś?
 • Pora wstawać – śniadanie czeka na stole. 
 • Jak spałeś? Coś ciekawego Ci się śniło?

Takie formy przywitania dają poczucie, że interesujesz się drugą osobą. Zrobienie komuś kawy czy śniadania jest również wyrazem troski o drugą osobę – kto nie lubi wstać „na gotowe”?

Miłe powitanie na dzień dobry – niedziela 

Niedziela to wyjątkowy dzień, który rządzi się swoimi prawami – wiele osób celebruje go długimi, powolnymi porankami. Lubimy w ten dzień później wstawać, zjeść spokojne śniadanie i cieszyć się poranną kawą bez tysiąca obowiązków. Miłe powitania na dzień dobry w niedzielę to np.:

 • Dzień dobry! Proszę, tu masz kawę. Co chciałbyś dzisiaj robić?
 • Cześć słońce. Co masz ochotę zjeść na śniadanie? 
 • Jak spałaś? Dzisiaj idziemy na obiad do Twojej ulubionej restauracji, a później do kina. Co o tym myślisz?

Niedziela jest dniem, w którym mamy najwięcej czasu dla naszych bliskich. Dobrze jest wyjść z inicjatywą i zaproponować jakąś formę wspólnego spędzenia czasu. Pokażesz tym, że zależy Ci na drugiej osobie i że chcesz, aby dobrze się ona z Tobą bawiła. 

Pomysły na wspólny dzień z partnerem czy partnerką są formą podejmowania inicjatywy, która w związkach romantycznych ma duże znaczenie – lubimy, kiedy nasz ukochany czy ukochana wysil się i zorganizuje nam popołudnie, czy wieczór. 

Dzieci również doceniają różnego rodzaju aktywności. Zakomunikowanie im pomysłów na nie już z rana, może wprawić je w wyśmienity nastrój na cały dzień. Miłe słowa na dzień dobry to również propozycje spędzenia wspólnie czasu – pamiętaj o tym.

Miłe powitanie na dzień dobry – sobota

Sobota jest natomiast dniem, który u wielu osób przepełniony jest obowiązkami, na które nie starczyło czasu w tygodniu. W soboty najczęściej bierzemy się na najgorszą rzecz na świecie, czyli sprzątanie. Wiele ludzi jeździ również w tym dniu na zakupy – odzieżowe, spożywcze czy chemiczne. Jak można kogoś w ten dzień miło powitać, czyli „dzień dobry” na sobotę, które zrobi dzień Twojemu rodzicowi, partnerce czy rodzeństwu:

 • Hejka. Poleż sobie dłużej, a ja ogarnę dziś chatę.
 • Jak się czujesz? To był ciężki tydzień, nie przejmuj się zakupami – dzisiaj ja ogarnę temat. 
 • Proszę mamo, trzymaj kawę, a ja dzisiaj posprzątam mieszkanie. 
 • To co kochanie, dzisiaj zakupy i kawka na mieście?
 • O, ktoś tu się obudził. Nie martw się dzisiaj sprzątaniem. Posprzątam Twój pokój, wiem, że miałeś ciężki tydzień w szkole i że znów czeka Cię dzisiaj masa nauki na poniedziałek.
 • Dzień dobry! Jak samopoczucie? Wczoraj do późna pracowałaś, więc dzisiaj ja zajmę się zakupami i obiadem. Co byś zjadła? 

Powitania i pozdrowienia na dzień dobry 

Powitania/pozdrowienia/miłe powitania na dzień dobry mogą być czynnościami, które wzmacniają naszą więź z bliskimi. Nie bez powodu osoby, które są już od jakiegoś czasu singlem czy singielką mówią, że najbardziej brakuje im budzenia się obok kogoś rano lub SMS – a na dzień dobry. Oczywiście, miłe powitania mogą być kierowane nie tylko do naszych partnerów czy partnerek – to forma przywitania ma znaczenie, a nie to, do kogo jest ono kierowane. Kto nie lubił być budzony przez rodziców w spokojny i kochany sposób, a nie w nerwach, bo znowu zaspałeś do szkoły? 

Piękne słowa na dzień dobry 

Relacje są czymś, co powinno się pielęgnować każdego dnia, dlatego pamiętaj o małych gestach, które ucieszą drugą stronę. Powitanie kogoś w szczególny sposób może naprawdę sprawić, że bliska Ci osoba będzie w świetnym humorze przez cały dzień.

Powyższe przykłady są tylko propozycjami, bazą – dodaj do „dzień dobry” coś osobistego! Dzięki temu będzie ono wyjątkowe. Jeśli np. Twojego partnera czeka dziś rozmowa rekrutacyjna, to przywitaj się z nim tak, żeby dodać mu tzw. powera! To, jak rozpoczniemy dzień, ma ogromny wpływ na nasze nastawienie do różnych zadań, z którymi w najbliższych godzinach będziemy musieli się zmierzyć. 

Powitanie dziecka – ważny egzamin, sesja, matura

Jeśli Twoje dziecko czeka ważny sprawdzian, który wiesz, że je stresuje, to postaraj się nie nasilać jego nerwów. Jak możesz powitać swoją córkę czy syna w takim dniu?

 • Cześć słonko! Wiem, że świetnie sobie poradzisz, a nawet jeśli coś poszłoby nie tak, to tylko egzamin. 
 • Dzień dobry. Jak nastawienie?
 • Cześć kochanie. Nic się nie stresuj, wierzę w Ciebie!

Miłe słowa na dzień dobry przed stresującym dniem w pracy

Jak nastroić swoją partnerkę lub przyjaciółkę, jeśli wiesz, że ma dziś ważny dzień w pracy lub rozmowę rekrutacyjną?

 • Hejka! Jak samopoczucie? Wiem, że świetnie Ci dzisiaj pójdzie, jesteś przecież najlepsza w tym co robisz.
 • Dzień dobry kochanie. Trzymam kciuki za dzisiejszą rozmowę. Wiem, że wszystko pójdzie po Twojej myśli, a jeśli nie – ich strata. Jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Miłe powitania w dniu urodzin 

 • Dzień dobry solenizantko! Dzisiaj Twój dzień, dlatego zaplanowałem kilka rzeczy – ubierz się i reszty dowiesz się wkrótce. 
 • Cześć mamo! Dzisiaj Twój dzień! Nie szykuj nic – zabieram Cię po południu na kolację.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę