Moneyo – opinie. Czy rzeczywiście można zarobić na wypełnianiu ankiet online?

Nie Ty jeden/na szukasz dodatkowego źródła zarobku, uwierz mi… Inflacja daje w kość niemalże wszystkim, przez co liczba postów dodawanych w ciągu dnia pt. szukam dodatkowej pracy zdalnej na grupkach facebookowych stale rośnie. Konkurencja na rynku pracy jest duża i ciężko jest dostać coś z doskoku, co nie wymaga dużego nakładu czasu lub dziesiątek szkoleń. Duża część poszukujących pracy, znalazła ją na Moneyo. Jak zarabiać na tej platformie? O co z tym chodzi? Jakie ankiety Moneyo mają opinie? Sprawdzamy!

Czym jest Moneyo.pl? 

Dla osób, które natrafiły na ten artykuł przypadkiem: Czym jest Moneyo? Jak zarabiać na tym? Jest to portal, który umożliwia zarabianie pieniędzy przez wypełnianie ankiet. Jakich ankiet? Otóż jest wiele firm, które zlecają zewnętrznym wykonawcom badanie opinii publicznej lub rozsyłanie ankiet, które posłużą do badań naukowych na szeroką skalę – jednym z nich jest właśnie Moneyo. Do firmy tej zgłaszają się placówki badawcze, które potrzebują informacji do badań naukowych – informacje te dostarczają im właśnie ankiety. Z racji tego, że im większa liczba osób, tym badanie jest bardziej wiarygodne, to takie instytucje potrzebują wielu badanych, a nie każdy chce przecież za darmo poświęcać swój czas na wypełnianie randomowych ankiet w Internecie, dlatego właśnie placówki te płacą zewnętrznym firmom, a one ludziom, którzy wypełnią dany kwestionariusz. 

opinia o moneyo od ankieter codzienny
Jeden z użytkowników na forum make-cash komentuje, że nie jest to intratny biznes.

Moneyo – jak działa?

Jak zacząć korzystać z Moneyo? Musisz zarejestrować się na portalu, wypełnić wszystkie niezbędne dane i portal zacznie wysyłać Ci ankiety, za których wypełnienie dostaniesz wynagrodzenie. Jak je wypłacić? Otóż pieniądze zgromadzone na Moneyo możesz przelać na swój PayPal (jeśli masz na swoim koncie Moneyo przynajmniej 40 zł) lub wykorzystać je w formie bonu do popularnych sklepów (od 30 zł). 

Dla wielu osób jest to dość nietypowa forma zarobku, jednak na wypełnianiu ankiet online zarabiają ludzie z całego świata i to nie od wczoraj – badanie opinii publicznej lub zbieranie informacji do badań naukowych w taki sposób, funkcjonuje już całkiem długo. Może nie jest to praca na cały etat, ale na pewno dzięki niej dorobisz przysłowiowe kilka groszy do domowego budżetu. Jej niewątpliwym plusem jest forma – pracujesz zdalnie, na telefonie lub lapku. Jedyne czego potrzebujesz to Internet – nie liczy się Twoje CV. Ja często tracę czas – w autobusie jak zapomnę słuchawek/książki czy podczas przerwy między wykładami. Wiadomo, odpoczynek jest ważny i ciężko żebyśmy zajmowali nasze głowy czymś przez cały dzień. Czasem jednak mimo że jesteśmy wypoczęci i w sumie moglibyśmy zająć się czymś produktywnym, to nie robimy tego. Umówmy się –  pieniądze są dobrym motywatorem do działania. Wypełnienie ankiety nie trwa długo, więc możesz to zrobić w drodze do/z pracy (o ile nie jesteś kierowcą!) lub po powrocie do domu, w przerwie między odcinkami ulubionego serialu. 

Moneyo – ile można zarobić? 

O Moneyo zrobiło się głośno w tamtym roku. Na forach powstało mnóstwo wątków pt. Moneyo płatne ankiety opinie, Moneyo – jak zarabiać? itp. Ludzie są nieufni wobec portali internetowych, które oferują możliwość zarobku online. Pandemia spowodowała, że pokochaliśmy home office i coraz więcej z nas chce pracować nadal (choćby częściowo) zdalnie. Wiele nieuczciwych firm to wykorzystuje i naciąga ludzi, którzy chcą sobie dorobić i łapią się wszystkiego – internetowe firmy ciężej sprawdzić.  Moneyo jest rzetelną stroną, która Cię nie oszuka ani na nic nie naciągnie. O Maneyo opinie są w przeważającej części bardzo pozytywne – na portalu zarejestrowało się ponad 70 000 osób. 

opinia o moneyo od fineasza
Wydaje się, że te ankiety to dobry początek z zarabianiem w Internecie

Jeśli chodzi o ankiety Moneyo, to opinie sugerują, że można na nich zarobić ok. 30 – 200 zł miesięcznie, ale nie jest to oczywiście regułą. Każda ankieta ma ustaloną stawkę: od 0,4 zł do aż 12 zł. Łączne zarobki są więc zależne od tego, ile ankiet dostaniesz od Moneyo.pl. Opinie sugerują, że jest to przeważnie kilka – kilkanaście ankiet miesięcznie. Na oficjalnej stronie Moneyo jest informacja, że na liczbę otrzymywanych ankiet częściowo można wpłynąć przez szczegółowe wypełnienie swojego profilu wszystkimi informacjami – możliwe, że można tam zaznaczyć ilość czasu, który chcesz poświęcić na wypełnianie ankiet. 

Stawki są różne i wpływ na nie możesz mieć nie tylko dzięki wypełnionemu profilowi. Sieć afiliacyjna MyLead również wprowadziła opcję zarabiania na ankietach. W przypadku tej platformy, na liczbę zaproszeń do nowych ankiet wpływa przede wszystkim częstotliwość ich wypełniania oraz jakość udzielanych odpowiedzi.

Aby otrzymać dostęp do bazy płatnych ankiet platformy MyLead, załóż darmowe konto, przejdź do panelu użytkownika, a następnie kliknij zakładkę „Ankiety”. Po zaakceptowaniu warunków uczestnictwa możesz zacząć wypełniać dowolny formularz. Przy wyborze kieruj się stawką, która od razu po wypełnieniu będzie dodana do Twojego salda, potencjalnym czasem jej wykonania, lub ogólną oceną innych użytkowników.

Moneyo – czy warto? 

Czy warto wypełniać płatne ankiety? Jeśli masz nadmiar czasu i niedobór gotówki, to pewnie, że warto. Podwyżki cen powodują, że nawet brak większej ilości czasu wolnego nie przeszkadza nam w dodatkowym zarabianiu. Są okresy w życiu, w których trzeba spiąć cztery litery, aby później cieszyć się fajnymi rozrywkami. Wszyscy chcemy móc pozwolić sobie, aby polecieć na wakacje w ciepłe miejsce czy miło spędzić czas z przyjaciółmi na koncercie, czy w lepszej knajpie. Są to jednak aktywności, do których potrzeba dodatkowej gotówki, dlatego dorabianie online jest super rozwiązaniem, nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu między pracą a snem. Wypełnianie ankiet nie zajmuje kilku godzin dziennie i nie jest bardzo angażujące umysłowo, a zdalna forma pracy odejmuje koszt wysiłku fizycznego i koszty paliwa, które jak wiemy – nie należą obecnie do najniższych. O moneyo.pl opinie są w przeważającej części pozytywne, więc nie musisz się obawiać, że jest to kolejne internetowe oszustwo. 

Moneyo – opinie 

Moneyo.pl w opiniach jest firmą, która nie każde Ci się rejestrować, aby później zrobić jeszcze x kroków, które dopiero umożliwią Ci zarobek. O Moneyo opinie z forum mówią, że portal działa rzeczywiście tak, jak pisze – czyli rejestrujesz się, dostajesz maile z ankietami, wypełniasz je i jak masz 30 lub 40 zł na koncie, to przelewasz je na swój PayPal lub wykorzystujesz w formie bonu. Prosta sprawa. Płatne ankiety Moneyo w opiniach rzeczywiście tak działają, bez żadnych haczyków. Jednak nie jest to źródło dochodów, które pozwoli Ci utrzymać siebie i swoją rodzinę, dlatego podejdź do tego jako do pracy po pracy – jak masz wolną chwilę, to wypełniasz i dokładasz kolejne x zł do swojej „skarbonki”. Zdaniem osób w wątkach: Moneyo płatne ankiety opinie, Moneyo opinie – forum, Moneyo – opinie o stronie i zarobki jest to świetna praca, kiedy nie chcesz łącznie robić półtora etatu. Takie rozwiązanie sprawdzi się również dla studentów pierwszego roku studiów, których często utrzymują jeszcze rodzice – jeśli masz sporo nauki i nie masz czasu na pracę na etacie, ale jednak przydałoby Ci się parę groszy na pierdoły, to Moneyo na pewno Ci przypasuje. 

Moneyo – opinie na forum 

Jeśli chodzi o legalność, wypłacalność i uczciwe działanie firmy, to Moneyo (płatne ankiety) opiniowane jest jako portal, który nie naciąga ludzi poszukujących dodatkowych pieniędzy. Działają na nim dziesiątki tysięcy osób, dlatego jeśli nadal jesteś mało przekonany/a to popytaj wśród znajomych, najprawdopodobniej masz w ich gronie kogoś, kto zarabia w ten sposób lub zna kogoś, kto tak pracuje. Opinie znajomych są dla nas bardziej wiarygodne, bo nie są pisane z anonima, dlatego polecam napisać post na fejsie lub popytać o to w pracy lub na studiach – jestem pewna, że znajdziesz kogoś, kto działa na Moneyo.

Moneyo – opinie o ilości ankiet 

Na Moneyo (w opiniach) część osób narzeka na małą liczbę ankiet, które są im przesyłane. Tak jak wcześniej wspominałam, możesz mieć na to częściowy wpływ, wypełniając swój profil. Duże grono ludzi, które w taki sposób dorabia, radzi, aby zarejestrować się na kilku takich portalach jednocześnie. Nawet jeśli na jednym z nich przed dłuższy czas nie otrzymasz żadnej ankiety do wypełnienia, to możliwe, że jakaś inna strona w tym czasie coś Ci podeśle. Pamiętaj jednak, że takie portale trzeba bardzo dokładnie sprawdzać – jeśli ktoś na wstępie każe Ci zapłacić za rejestracje, oferuje laptop czy samochód służbowy i pisze, że zarobisz na tym mnóstwo pieniędzy, to z pewnością nie powinieneś/aś brać takiej oferty pod uwagę. 

Ostatecznie, to gdzie się zarejestrujesz, zależy od Ciebie i to na Tobie będzie spoczywać odpowiedzialność tej decyzji, więc prześwietlaj dokładnie każdy tego typu portal. Ja stworzyłam ten artykuł na bazie przeczytanych opinii i oficjalnej strony Moneyo – rozważ wszystkie za i przeciw i daj znać w komentarzu, czy zacząłeś/aś zarabiać na Moneyo i ile ankiet miesięcznie wypełniasz!

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę