Planowanie podróży samochodem przed świętami. O tym należy pamiętać!

Zgodnie z polską tradycją święta spędzamy zazwyczaj w gronie rodziny, nawet jeśli ta mieszka na drugim końcu Polski oraz wiąże się to z długą podróżą autem. Sprawdź, o czym warto pomyśleć, zanim wsiądziesz w samochód i wyruszysz na spotkanie wigilijne z najbliższymi.

Długa podróż autem – co sprawdzić przed wyjazdem?

Planowanie podróży samochodem warto rozpocząć od upewnienia się, czy samochód na pewno zniesie długą trasę. Zacznij od sprawdzenia stanu opon, zwłaszcza jeśli to już kolejny sezon Twoich zimówek. Poza stanem bieżnika zwróć także uwagę na ciśnienie i to, czy jest dopasowane do planowanego obciążenia pojazdu. Przed długą podróżą samochodem warto także skontrolować stan płynów eksploatacyjnych (oleju silnikowego, płynu chłodzącego, a nawet płynu do spryskiwaczy). Jeśli wykryjesz braki, od razu je uzupełnij, żeby nie zapomnieć. 

Nie zaszkodzi również pójść o krok dalej i przyjrzeć się innym kwestiom wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo podczas podróży autem. Są to w szczególności sprawne hamulce, dobry stan zawieszenia i działające światła.

Co zabrać w podróż samochodem?

Tym, czego nie może zabraknąć w aucie podczas długiej podróży, jest zestaw umożliwiający sprawną zmianę koła w trasie. Zadbaj o to, by w bagażniku znalazło się miejsce dla zapasowego koła (koniecznie dobrze napompowanego), zestawu naprawczego i niezbędnych narzędzi – przede wszystkim lewarka i klucza do kół. Oszczędzi Ci to później dużo stresu.

Przed wyjazdem w podróż autem przejrzyj też zawartość apteczki. Jeśli czegoś w niej brakuje, od razu odwiedź aptekę. Chociaż leki przeciwbólowe i na chorobę lokomocyjną nie stanowią obowiązkowego wyposażenia apteczki samochodowej, warto mieć je pod ręką na wszelki wypadek.

Aplikacje mobilne ułatwiające podróże samochodem

Do planowania podróży samochodem warto też podejść w nowocześniejszy sposób, upewniając się, że Twój smartfon dysponuje aplikacjami ułatwiającymi poruszanie się po polskich drogach. Z pewnością w tej chwili przemknęła Ci przez myśl nawigacja, która tak wiele razy uratowała Cię od wpakowania się w korki czy zabłądzenia na nieznanym terenie.
Okazuje się jednak, że nowoczesna aplikacja bankowa ma równie wiele do zaoferowania kierowcom. Dostępna w ramach niej usługa Autopay, działająca jak aplikacja na autostrady, umożliwia szybkie i łatwe płacenie za przejazd, bez marnowania czasu w kolejce. Za sprawą funkcji aplikacji do płacenia za parking nie będziesz z kolei szukać parkomatu w miejscu, którego nie znasz – załatwisz wszystko przy użyciu smartfonu, unikając kary za brak biletu parkingowego. W obu przypadkach pieniądze zostaną pobrane bezpośrednio z Twojego konta, dzięki połączeniu usług w jednej aplikacji, zatem cała transakcja odbędzie się bezgotówkowo. Potwierdzenie znajdziesz do wglądu po zalogowaniu się do systemu bankowego. Jednocześnie wszystko będzie bezpieczne, gdyż w końcu jest to aplikacja bankowa, a zatem chroniona zaawansowanymi zabezpieczeniami.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę