Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz? Po jakim czasie drugi stosunek?

Łóżko to obszar magiczny śpiewała Kora, jedna z najwybitniejszych artystek polskiej sceny muzycznej. W przytoczonej piosence porównuje je do wyspy rozkoszy i morza samotności. Trzeba przyznać, że ma w tym sporo racji i zapewne nie jeden z nas może się z tymi słowami zgodzić. Erotyka odgrywa istotną rolę w naszych życiach, a mimo to wciąż tak wiele o niej nie wiemy bądź boimy się zapytać. 

W tym artykule przychodzimy z pomocą czytelnikom, którzy zastanawiają się, po jakim czasie mężczyzna może drugi raz odbyć stosunek. Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią tekstu. Z pewnością poszerzycie swoją wiedzę w tym zakresie. 

Zobacz: Masturbacja a testosteron. Czy masturbacja obniża testosteron?

Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz? 

Kto pyta, nie błądzi mówi stare polskie porzekadło. Jest w tym sporo prawdy, niezależnie od tego, czego dotyczy nasze pytanie. Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz odbyć stosunek? Wy pytacie, my odpowiadamy. 

Na sam początek jednak wyjaśnijmy, czym jest ejakulacja i jaki ma związek z poruszanym w artykule tematem. Otóż jest to nic innego jak wytrysk nasienia z męskiego układu rozrodczego, do którego dochodzi  w wyniku podniecenia. Długość stosunku zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. Lekarze zgodni są, że zdrowy mężczyzna może prowadzić satysfakcjonujące życie intymne aż do późnej starości. Kluczem do tego jest oczywiście dbanie o swoją formę i regularne poddawanie się badaniom lekarskim. 

Wracając do pytania Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz?, to tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zależy od kilku czynników takich jak wiek czy dieta. Nie bez znaczenia pozostaje też stan zdrowia danej osoby. Im człowiek młodszy i zdrowszy, tym szybciej regeneruje siły, by móc ponownie przejść do działania. Z kolei starsi mężczyźni potrzebują więcej czasu – niektórzy nawet kilka dni. Jednak jak zdążyliśmy wspomnieć, przy odrobinie wysiłku można zachować jurność, nawet do późnej jesieni życia. Tylko nieliczni szczęśliwcy mogą bez minuty przerwy na nowo rozpocząć miłosne igraszki.

Warto dodać, że akt miłosny, trwający około 3-7 minut wystarczy, żeby partnerzy byli usatysfakcjonowani. Natomiast, jeśli zajmuje on krócej niż 2 minuty, to wtedy możemy powiedzieć, że jest za krótki. Za zbyt długi stosunek uznajemy taki, który trwa od około 10 minut do nawet pół godziny lub więcej. Nie jest więc prawdą, że tylko rozciągnięte w czasie pieszczoty łóżkowe są w stanie sprawić nam przyjemność. Jest to dość powszechny mit. Tak naprawdę najważniejsze jest zadowolenie obydwóch stron

Po jakim czasie można odbyć drugi stosunek? 

Częściowo odpowiedzieliśmy już na pytanie Po jakim czasie można odbyć drugi stosunek?. Wspomnieliśmy, że jest to bardzo indywidualna kwestia, jednak średnio mężczyzna potrzebuje około 20-30 minut na tzw. refrakcję, czyli prościej mówiąc – wytchnienie. W ciągu godziny jest więc w stanie odbyć stosunek dwa razy, a niektórzy nawet 3 i więcej. Ciężko natomiast oszacować liczbę stosunków, które można odbyć w ciągu całego dnia. Trzeba pamiętać o tym, że każdy ma swoje limity i inne potrzeby. Zresztą to nie ilość powinna się liczyć, a jakość i satysfakcja ze zbliżenia z drugim człowiekiem. Jeśli bardzo zależy nam na zwiększeniu pożądania, powinniśmy większą uwagę przywiązywać do diety i zacząć uprawiać sport. 

Poznaliście już odpowiedź na pytanie Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz odbyć stosunek?. Chcielibyśmy zachęcić wszystkie osoby, mające problemy w sferze intymnej do udania się do właściwych specjalistów jak np. seksuolog. Pamiętajcie, że nie jest to żaden powód do wstydu. W Polsce od dłuższego czasu obserwujemy proces, dzięki któremu tematy związane z erotyką przestają być tematem tabu, a coraz więcej ludzi mówi o nich swobodnie, nawet w przestrzeni publicznej. Co więcej, polecamy regularnie się dokształcać z zakresu intymności, żeby nie tylko zwiększyć swoją świadomość, ale przede wszystkim, żeby poprawić jakość współżycia. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę